IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мистерии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мистерии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 27>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 07:52
dve uva,...uvca,...ushinja,..голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
macas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 730
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 10:39
mnogu retko sonuvam
no pred dva meseci sonuvav deka mi padnala plombata od zabot.zabot mi ostanal no mnogu ke bolese
koga stanav ne obrnav mnogu vnimanie na sonot
no odrucekta mi se javija na tel da mi kazat deka brat mi i snaa mi napravile soobrajkajka.
 tumacenjeto na ovaj son na staite e deka ke pocini nekoj blizok posto me bolese zabot na sonot
i bidna taka
bratmi pocina,toj bil plombata na zabot koja sto padna,a snaata se spasi taa bila zabot sto ostana na mesto
objasnuvanje?
zivej denes zosto vcera nema da se vrati,a utre moze i da ne dojdi
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 12:58

zalno za bratti ...

za da bide nesto dobro ... treba golem napor i vreme ...
za losoto ... nekolku sekundi ...

misterioznosta e sto site nekako sme "povrzani" ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 17:35
Originally posted by drakula drakula напиша:

Dali vi se slucilo nesto neobicno?? nesto koe nemozete da go objasnite???
se sluci 1986 god. bev vojska!! posle eden naporen mars
od 70km legnav i sonuvam deka tatkoto na eden moj drugar
e mrtov i kako nie dvajcata palaceme na negose razbudiv
pernicata mi bese mokra,no polsle 15.min. po telefon mi javija deka e mrtov.se stresov od pomislata...
toa na mojot drugar mu go raskazav duri po 3 god od togas... neznam ama mi olesna ... kako gi objasnuvate ovie sonovi pojavi i slicni raboti i ako nesto neobicno vi se slucilo pisete............


Toa e telepatija.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
abu al zarkawi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abu al zarkawi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 05:50
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



edna misterija :

Dali sme sami vo univerzumot ???

Ne sme sami pred god dena bev vo planetata Frigoken i tamu imase luge no bea golemi so prosecna visocina od 2.20 cm i so temna koza koga se vrativ bev vo nassa da im kazam no mi rekoa deka ne sum imal dokaz.
 
p.s. sami sme ne se plasete celata zemjina topka nasa e:)голема%20насмевка
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 07:58
Originally posted by abu al zarkawi abu al zarkawi напиша:

Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:

edna misterija : Dali sme sami vo univerzumot ???

Ne sme sami pred god dena bev vo planetata Frigoken i tamu imase luge no bea golemi so prosecna visocina od 2.20 cm i so temna koza koga se vrativ bev vo nassa da im kazam no mi rekoa deka ne sum imal dokaz.

 

p.s. sami sme ne se plasete celata zemjina topka nasa e:)голема%20насмевка




ami da donesese nekoja frigonka ...

a od koja galaksija bese ?

od andromeda ???

p.s. bas toa me plasi oti sme sami ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
cat_woman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cat_woman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 17:56
Нострадамус, кој прецизно ги има предвидено Првата и Втората светска војна, како и убиството на Џон Кенеди, се смета за најголемиот јасновидец во светот. За неговите предвидувања се размислува и расправа веќе 500 години. Се до неодамна се сметаше дека е познато сето она што тој го напишал во текот на својот долг и плоден живот. Но Едгар Морск објави дека во подрумот на еден манастир, во близина на Париз, го пронашол тајниот дневник на Нострадамус. Со анализа на староста на хартијата и со споредување на ракописите, докажано е дека овој дневник го има напишано Нострадамус со сопствена рака.



-Иако е многу раширено верувањето дека се објавени сите Нострадамусови пророштва, јас цело време знаев дека мора да постои уште нешто-вели Морск, кој по овие записи трагаше седум години.

-Во многу Нострадамусови текстови се спомнува нешто што тој го нарекува "клуч 15" и јас отсекогаш верував дека се работи за петнасете пророштва кои сеуште не ни се познати. И бев во право. Беше потребно да вложам многу време и напорна работа за да ги откријам, но на крај успеав-вели Морск.

Дневничкиот ракопис е напишан на француски јазик, во катрени, како и повеќето Нострадамусови пророштва. Морск се уште работи на целосниот превод на стиховите, но се согласи во скратен облик да ги прераскаже овие 15 пророштва кои се однесуваат за 1998 година и натаму.

1-Источните делови на Соединетите Амерички Држави во текот на летото ќе ги зафатат силни и раозрни бури. Силен ветар и обилни дождови ќе донесат смрт за повеќе милиони луѓе, а штетите ќе изнесуваат над десетина миљарди долари. Поради поплавите ќе потонат многу бродови, многу куќи ќе бидат уништени и ниските области ќе останат под вода.

2-Еден од христијанските водачи, некаде во Европа, ќе биде разобличен како следбеник на Сатаната. Тој ќе се самоубие, а во тоа ќе го следат и неколку стотици негови ученици. Ќе стане маченик кој ќе инспирира илјадници луѓе, кои ќе почнат да го обожуваат Сатаната.

3-Нарушувањето во природната рамнотежа ќе предизвика наезда на кобри во Соединетите Држави. Луѓето нема да бидат сигурни во своите домови, бидејќи змиите ќе влегуваат и низ затворени прозорци и врати ни канализациските и вентилациските цевки. Каснувањето од змија ќе биде секојдневна појава. Луѓето ноќе ќе се разбудат обвиткани со змии.

4-Еден нуклеарен инцидент во Русија ќе ги затруе воздухот и водата. Ќе умрат две третини од населението.

5-Еден лекар од Полска ќе открие лек за сите видови рак. Тој лек за само неколку дена ќе ги намалув туморите, без оглед на тоа колку болеста напредувала.

6-Прв пат во историјата, непалски монах на зен-будизмот на светското првенство ќе освои четири златни медали. Овој 54-годишник своите спортски достигнувања ќе ги припише на медитацијата и на позитивните ефекти што прошката ги има врз организмот.

7-Научниците ќе оживеат мумија стара 1. 500 години. Оваа оживеана Еѓипќанка ќе открие многу тајни на древните цивилизации.

8-Ќе се прослави еден виолинист чија музика има моќ да ги смирува раскараните луѓе. Тој ќе помогне да се сочуваат илјадници бракови. Пред крајот на годината, ќе смири и двајца лидери на две спротиставени страни.

9-Индиски гуру ќе научи илјадници луѓе да летаат, користејќи ја само својата ментална енергија.

10-Најпопуларна телевизиска емисија ќе стане детско шоу чиј водител ќе биде едно куче што зборува. Се разбира, Нострадамус не ја спомнува телевизијата, но со голема прецизност го опишал овој медиум.

11-Ќе се појави нов вирус кој кај своите жртви ќе предизвика постојано чувство на среќа.

12-Смртоносен дожд ќе падне врз Кина и ќе убие два милиони луѓе.

13-Еден угледен Европјанин ќе ја остави својата жена за да се ожени со барменка.

14-Комета ќе падне во Големиот Кањон и целосно ќе го промени неговиот изглед.

15-Исус ќе оживее на 13 декември, но само за кратко. Милиони луѓе ќе го видат и тој ќе ни ја пружи последната шанса за покајување, пред да се врати на 6 мај 2000 година-на Судниот ден.
Кон врв
cat_woman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cat_woman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 18:32
toa e nesto za predviduvanjata na Nostradamus.Toa e se sea za sea prevedeno za Nostradamus,a ke prevedam uste!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 18:47
Не  знам  дали  си  ти таа истата  личност , па  затоа  тука  си ја
творила  темата ама   секој пат кога  го читам овој пост , тотално  на  земја  паѓам од  смеење

Originally posted by Neda Neda напиша:

So e ova breeeeee, brisenje repliki, nemame pravo na zbor?, Kj e mojata prethodna poraaaaakaaaaaaaaaaa, sakam malo objasnuvanje pls. Pa ic ne me zabole za Nostradamuuuuuuussssss, FUJ



газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 19:29
Originally posted by cat_woman cat_woman напиша:

Нострадамус, кој прецизно ги има предвидено Првата и Втората светска војна, како и убиството на Џон Кенеди, се смета за најголемиот јасновидец во светот. За неговите предвидувања се размислува и расправа веќе 500 години. Се до неодамна се сметаше дека е познато сето она што тој го напишал во текот на својот долг и плоден живот. Но Едгар Морск објави дека во подрумот на еден манастир, во близина на Париз, го пронашол тајниот дневник на Нострадамус. Со анализа на староста на хартијата и со споредување на ракописите, докажано е дека овој дневник го има напишано Нострадамус со сопствена рака.



-Иако е многу раширено верувањето дека се објавени сите Нострадамусови пророштва, јас цело време знаев дека мора да постои уште нешто-вели Морск, кој по овие записи трагаше седум години.

-Во многу Нострадамусови текстови се спомнува нешто што тој го нарекува "клуч 15" и јас отсекогаш верував дека се работи за петнасете пророштва кои сеуште не ни се познати. И бев во право. Беше потребно да вложам многу време и напорна работа за да ги откријам, но на крај успеав-вели Морск.

Дневничкиот ракопис е напишан на француски јазик, во катрени, како и повеќето Нострадамусови пророштва. Морск се уште работи на целосниот превод на стиховите, но се согласи во скратен облик да ги прераскаже овие 15 пророштва кои се однесуваат за 1998 година и натаму.

1-Источните делови на Соединетите Амерички Држави во текот на летото ќе ги зафатат силни и раозрни бури. Силен ветар и обилни дождови ќе донесат смрт за повеќе милиони луѓе, а штетите ќе изнесуваат над десетина миљарди долари. Поради поплавите ќе потонат многу бродови, многу куќи ќе бидат уништени и ниските области ќе останат под вода.

2-Еден од христијанските водачи, некаде во Европа, ќе биде разобличен како следбеник на Сатаната. Тој ќе се самоубие, а во тоа ќе го следат и неколку стотици негови ученици. Ќе стане маченик кој ќе инспирира илјадници луѓе, кои ќе почнат да го обожуваат Сатаната.

3-Нарушувањето во природната рамнотежа ќе предизвика наезда на кобри во Соединетите Држави. Луѓето нема да бидат сигурни во своите домови, бидејќи змиите ќе влегуваат и низ затворени прозорци и врати ни канализациските и вентилациските цевки. Каснувањето од змија ќе биде секојдневна појава. Луѓето ноќе ќе се разбудат обвиткани со змии.

4-Еден нуклеарен инцидент во Русија ќе ги затруе воздухот и водата. Ќе умрат две третини од населението.

5-Еден лекар од Полска ќе открие лек за сите видови рак. Тој лек за само неколку дена ќе ги намалув туморите, без оглед на тоа колку болеста напредувала.

6-Прв пат во историјата, непалски монах на зен-будизмот на светското првенство ќе освои четири златни медали. Овој 54-годишник своите спортски достигнувања ќе ги припише на медитацијата и на позитивните ефекти што прошката ги има врз организмот.

7-Научниците ќе оживеат мумија стара 1. 500 години. Оваа оживеана Еѓипќанка ќе открие многу тајни на древните цивилизации.

8-Ќе се прослави еден виолинист чија музика има моќ да ги смирува раскараните луѓе. Тој ќе помогне да се сочуваат илјадници бракови. Пред крајот на годината, ќе смири и двајца лидери на две спротиставени страни.

9-Индиски гуру ќе научи илјадници луѓе да летаат, користејќи ја само својата ментална енергија.

10-Најпопуларна телевизиска емисија ќе стане детско шоу чиј водител ќе биде едно куче што зборува. Се разбира, Нострадамус не ја спомнува телевизијата, но со голема прецизност го опишал овој медиум.

11-Ќе се појави нов вирус кој кај своите жртви ќе предизвика постојано чувство на среќа.

12-Смртоносен дожд ќе падне врз Кина и ќе убие два милиони луѓе.

13-Еден угледен Европјанин ќе ја остави својата жена за да се ожени со барменка.

14-Комета ќе падне во Големиот Кањон и целосно ќе го промени неговиот изглед.

15-Исус ќе оживее на 13 декември, но само за кратко. Милиони луѓе ќе го видат и тој ќе ни ја пружи последната шанса за покајување, пред да се врати на 6 мај 2000 година-на Судниот ден.
   kakvi gluposti !!,...i shto se sluchilo do sega ,..od ova?!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 20:03
a kakva vrska ima nostradamus so zabeleshki i komentari ??????? збунетост da ne predvidel pad na idividi forumov........ ?? тагагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 23:08
machkicata ochigledno,....se zagubila,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 00:56
Originally posted by cat_woman cat_woman напиша:



4-Еден нуклеарен инцидент во Русија ќе ги затруе воздухот и водата. Ќе умрат две третини од населението.



kolku so se sekjavam od predviduvanjata za vtorata svetska vojna mislam deka bese nostradamus vikat:"nad neboto ke letaat ogromni ptici" aludirajki na avioni poso za nego tie bile nepoznat poim.e aj sega te molam kazi mi od kade na nostradamus poimot nuklearen incident.nekako smisla muabetov.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 01:05
bog znae kako doshle do toj poim!,...a,be se se toa gluposti,....da e napishano bukvalno toa shto toj go pishuval ,..ajde,...ama,ako ti dojde pred ochi negov rakopis ,..teshko deka ke sfatish shto sakal da kaze,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.