IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Естетска операција на нос
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Естетска операција на нос

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
pami123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pami123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Естетска операција на нос
    Испратена: 23.Јуни.2008 во 18:37
me interesiraat razni iskustva nekoj sto pravel operacija na nos znaci od estetski pricini

Изменето од mamma - 23.Јуни.2008 во 18:51
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 00:02
правеше една другарка, немаше некои поголеми проблеми, мораше да го пази од ладно и уште некои ситници, мене лично ми се допадна како излезе...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 00:32
Znam deka na nashata klinika za
korektivna i estetska hirurgija se
pravat takvi operacii mnogu uspeshno.
I mislam deka se mnogu poevtini otkolku
vo stranstvo.Dr.Tudzarova e zakon

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
pami123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pami123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 14:57
a dali znaes koj doktor ja pravel i kade?   mene me operirase d-r lidija dubrovska na klinika,dali nekoj ima slusnato za nea nesto? jas sum sega vo faza na oporavuvanje denes mi go izvadija gipsot i sega nosam samo flaster,a mnogu mi e otecen nosot.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 15:29
Za otokot ne grizi se...normalno e toa...намигнување


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
704 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 704 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:16
И колку чини една операција на носот?
Најдобри луѓе се оние што спрема себе се најстроги и кои на другите им го простуваат.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:42
и јас би сакала...не е толку опасен ама би сакала да е малку по мал
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:45
aj ќе прашам утре и ќе ви кажам...може?
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 14:36
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

aj ќе прашам утре и ќе ви кажам...може?
праша ли ма биба?
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 16:00
Јас сум човек од збор...прашав,нормално...Естетска корекција на нос изнесува од 30.000 до 35.000 денари.
Така да знаете,па есапете
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 02:23
па може.....ако присоберам пари
сеа не е нож до коска
сепак фала ти
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 15:45
Кога ќе го видам Елвир Мекиќ...хахаха, ептен стручњаци има кај нас...голема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 19:20
jas pravev lani letoska, na Klinika za uvo,nos i grlo. Me operirase d-r Gabriela Kopacheva. Mnogu sum zadovolen od odnosot , ama sepak posakuvav malku pomal nos.
NO, sepak e mnoooooooooguuuu podobar odosto bese :)))
mozebi greskata bese kaj mene, ona mi rece sam da se masiram posle operacija za da mi se smali otokot, a mene mi bese strav posto pocna da mi se lupi kozata na nosot, i zatoa prestanav so masazite.
Me cinese 36000 denari, ama ako sakas moze da te stavat na lista na cekanje, se ceka mozebi 6 meseci-toa e 18000 denari. Inace posle operacijata nosot VOOPSTO NE ME BOLESE, valda zaradi jakite lekovi.
No, zabelezav zabrzano opagjanje na kosata posle operaijata, ama ne sum siguren dali operacijata e vinovna za toa :S sega se boram i protiv ova zlo, se nadevam so Gospod napred da ja pobedam kosopasta...

i uste eden sovet-nemoj da pravis operacija letno vreme-mnogu krv ke ti tece! po moznost pravi zimno vreme.

i ne se dvoumi-zivotot posle operacijata moze da ti se smeni SAMO NA PODOBRO - ova od iskustvo ti kazuvam

pozdrav...
Кон врв
axlrose Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај axlrose Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 20:51
taka ee:D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.