IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Кик-бокс
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кик-бокс

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Dimitar Vegov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimitar Vegov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кик-бокс
    Испратена: 12.Јуни.2007 во 23:05
Sport koj zema se pogolem i pogolem zamav vo svetot. so toa i Makedonija ne e izbikolena . poleka no sigurno se doblizuva do svetskite kupovi K1 ..UFC i slicno... jas sum clen na kick boxing klubot AZDER od Gevgelija , koj ucestvuva na site drzavni natprevari vo poslednite godini , so sto imame golemi uspesi . Smile
Di.Vegov
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 00:12
Jas imam  trenirano kick box i mnogu mi e krivo so ne prodolziv ama ic ne mi se pogodi trenerot . Toa e sport koj zasluzuva respect .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
ZakHay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZakHay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 20:38
I jas zemav nekolku medali na domasni turniri i se povrediv i tolku...Kraj karijere!
Stvarno dobar sport za pravi sportisti!
CAo Ragazzi!!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 17:19

КИК БОКС - УСПЕШЕН НАСТАП НА НАШАТА СЕЛЕКЦИЈА ВО ИТАЛИЈА

Македонија со 4 бронзи

Македонските кик боксери кои викендов учествуваа на Светскиот куп во Салсамаџоре, Италија, имаа успешен настап, освоија 4 бронзени медали.

Имено, во конк*ренција на близу 2200 кик боксери од 24 држави во речиси сите дисциплини и возрасни категории нашите претставници најдобри резултати постигнаа во дисциплината фул контакт, три медали.

Тоа се М. Неделковска (57 кг) која поентираше против А. Росини (Ита), а беше поразена од К. Ханса (Гер), И. Ристески (75 кг) - победа над С. Стурлосон (Нор) и пораз од Г. Гордзадзе (Гру) и М. Костиќ (86 кг) - победа над Н. Потурак (БиХ) и пораз од Х. Халим (Јор).

Во клучната борба за единствениот медал во семи контакт Ф. Мицевски (47 кг) го доби С. Крист (Данска) за потоа да загуби од Р. Кабрини од Италија.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Cool_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cool_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 11:26
Што мислите за овој спорт?Јас го практикувам дома пошо ми помага во многу работи..
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 11:34
Originally posted by Cool_Angel Cool_Angel напиша:

Што мислите за овој спорт?Јас го практикувам дома пошо ми помага во многу работи..
 
 
 
Jas imam ubavo mislenje za ovoj sport , malku go imam trenirano ama ne svakjam kako go praktikuvas po doma , so ima prais na domasnite im mavas po edna kloca onaka pomini-zamini газење%20од%20смеење
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Cool_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cool_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 12:03
Хахахаха ко прво не сум дечко...девојка сум ццццц...и ко второ тоа дома мислев во гаража..сама вежбам,не пуштам никој да е до мене
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 20:23
КИК БОКС - ДВА ДЕНА ДО ПОЧЕТОК НА БАЛКАНСКОТО ПРВЕНСТВО

Охрид подготвен за кик боксерите

Согласно календарот на Кик бокс федерацијата на Македонија и на Балканската кик бокс федерација, викендов, во Охрид ќе се одржи Балканското првенство во кик бокс. Македонија и КБФМ како организатор и домаќин на овој спортски настан е подготвена да ги пречека најдобрите кик боскери од регинот. Сместувањето е во хотелот Десарет, а натпреварите ќе се одржуваат во салата "Билјанини извори". Со оглед дека шампионатот има отворен карактер учество пријавија и натпреварувачите од Норвешка, малубројна екипа.

Според доставените пријави на првенството ќе настапат околу 240 натпреварувачи од 9 земји. Македонија како домаќин ќе учествува со бројна екипа, околу 30 репрезентативци главно млади и перспективни, на кои стручниот штаб им укажа доверба. Настапот на БП за селекторот Неделковски ќе биде своевиден филтер за претстојното ЕП во Бугарија во Варна.

Во тој контекст љубителите на овој спорт на лице место ќе имаат можност да ги видат квалитетите на Туфенчиќ од БиХ, на Апостолов од Бугарија, на светскиот шампион Игнес од Норвешка, Влаховиќ од Црна Гора... А тука ќе бидат и нашите веќе докажани и афирмирани репрезентативци Ристески и Огњанов и младиот Саботковски, кој иако има 17 години, ја прифати поканата на селекторот Неделковски. Овие тројца се директни конк*ренти за медал.

Кон врв
Cool_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cool_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 13:07
Хех јас си го практикувам овој спорт по дома (во гаража) и не давам никој да е до мене
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2008 во 15:57
урко телохранителот на премиерот на македонија
 
 
 
Кон врв
RobberT Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RobberT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 19:15
Добар спорт го тренирав пола година ама со последици
Еј ја не знам зошто некој умираат од шекер кога некој цел живот ти соли памет :)
Кон врв
LSD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 14:56
Со последици имас?
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 15:59
puknata vilica nos i mnogu modrici po noze.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 16:01
pred nekoe vreme se mislev za kik boks ama odluciv da NE treniram...osobeno poradi toa so imam porcelanski zabi sto znaci deka eden udar moze i 300 evra da me cini голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,424 секунди.