IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Барам програма
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам програма

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516>
Автор
Порака
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 23:03
Нема драјвер компатибилен за 7мицата, мене тоа ми се случуваше но само на 64битна немаше драјвер, на 32битната имаше драјвер но не ми ја читаше целата меморија па се одлучив да ја жртвувам камерата. Така да или мењај оперативен или мењај принтер .
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 23:28
еве ти една мала постапка ја така имав еден печатач кој беше наменет за Windows 95 ја го работев во DOS и на Windows 95 пред една година го најдов таму прашина го изело и земав го наместив да видам дали ке работи на Windows XP го средив еве види тука

Изменето од Dark HaCkeR - 19.Октомври.2010 во 23:30
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 20:20
Во ред Дарки ке пробам и вака.Да видиме дали ке опали.
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 20:41
Хууу а сега во мегувреме ми текна ???? дали мозам паралелно да ставам и ХП и ако ми треба да принтам да одам преку ХП , ама да не го успорам чудово.
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 22:05
ти треба уште една партиција за да го инсталираш Windows XP иначе нема што да успори исто ке биде се
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 22:56
Епа сега ги имам Ц Д Е и како тоа да го направам ??И откако во неа ке се инсталира ХП , да претпшоставиме некој документ од седмица како ке го префрлам во ХП па да го принтам??
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 23:38
Originally posted by teodul teodul напиша:

Епа сега ги имам Ц Д Е и како тоа да го направам ??И откако во неа ке се инсталира ХП , да претпшоставиме некој документ од седмица како ке го префрлам во ХП па да го принтам??

Кога ке почнеш со инсталирање на нов оперативен систем ќе те праша на која партиција да го инсталираш.
Од како ќе завршиш со инсталацијата при стартување на компјутереот ке те праша со кој оперативен систем да работиш, до сите партиции имаш пристап со било кој од двата оперативени системи. Лошо би било што мораш да го рестартираш компјутерот при менување од едниот на другиот оперативен систем.
.Не ти гарантирам но можно е одкако ќе инсталираш драјвер за ХП да проработи и на 7мицата.
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 22:12
Благодарам Павароти ете и тоа е интересно , само како што велиш кога ке ме праша која партиција да го инсталира ХП то јас да го наведам Ц каде ми е седумката или ( како??) да отворам Ф партиција???
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 22:51
ХПто ќе го инсталираш на различна партиција од постоечките, никако на истата со 7едмицата. Заштити си ги прво податоците (пресними на некоја медија) и пробај инсталирај, ако си ја пос*рал работата ќе направиш од почеток мислам ќе избришеш се па од ново ќе ги инсталираш двата оперативни системи.

Многу е лесна работата не му ја мисли, барем ќе научиш сам да си го средуваш ПСто.
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 22:47
Aha pa daa jas sum si namestil nekolku pati sedumaka ama ako veruvas duri sedum naednas demek sedum pati ja plesnav , rekorder sedum operativni sistemi i plus site isti , i normalno ne od znaenje ami od nistoaber nemanje.:)))
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 01:42
sakam da prasam dali postoi programa za haknuvanje na msn facebook ili opsto na bilo koj meil zasto se sto sum gledal i baral i sto sum probal da simnam se e virus nisto drugo posebno gledam dark hacker ima dosta znaenje pa ve molam da mi kazete jas mislam deka ne postoi takvo nesto no baram odgovor od vas da mi kazete i ako ima kako se vika ako postoi takvo nesto
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 12:04
ја порано имав една таква програма која ја кажуваше лозинка на пријателот ама повеќе не работи пред 2-3 месеца скенирав на yahoo и работеше само на yahoo работеше ама сега више не работи ни на yahoo редовно се апдетира facebook така да батали ги тие програми он нет не ги симнувај безвеза,кога работеше програмчето убаво мене двапати ми го избришаа профилот

Изменето од Dark HaCkeR - 06.Ноември.2010 во 12:06
Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:02
fala na odgovorot dark sakam da te prasam uste nesto bidejki sum ljubitel po crackovi isto kako i ti dosega ne sum go posetil forumov poveke se zamaram so baranje programi i crackovi posebno so antivirusive za niv , pa slucajno barajki naletav na forumov i vidov deka imalo interesni informacii pa bi sakal da te prasam kako i dali e tesko da se napravi eden crack patch ili nekoj keygen za nekoj program mn me interesira kako se izrabotuvaat tie bi sakal da znam pozz
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 19:56
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

ја порано имав една таква програма која ја кажуваше лозинка на пријателот ама повеќе не работи пред 2-3 месеца скенирав на yahoo и работеше само на yahoo работеше ама сега више не работи ни на yahoo редовно се апдетира facebook така да батали ги тие програми он нет не ги симнувај безвеза,кога работеше програмчето убаво мене двапати ми го избришаа профилот

Не тропај зелени, нетуку ги лажи луѓето, НИКОГАШ немаше и НИКОГАШ нема ни да има таква програма, кај шо ќе напишиш маил па да ти го дај пассот негов, нити на јаху, нити па на било кој сервис. Ако некогаш најдиш, слободно побарај ми маил, јас ќе ти кажам мој, па влези и смени ми пасс, а не само да се петелите дека можеШЕ, имаШЕ, наоѓаШЕ и слични работи во минато време.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.