IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Собирање кактуси
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Собирање кактуси

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 23:03
Jas imam cela kolekcija ja cuvam na terasa na zgradata .....i znaete kako.......stalno koga snemuva struja ...... sadam po eden kaktus!!! Kako???? Eve kako....
Koga nema struja neli liftot ne raboti i jas posto sedam na posleden sprat normalno peski nadole po skalite ....... komsivkite tolku azurni sve nesto im pagja po patot koga frlat gjubre.....i megju drugoto i parcinja od kaktus da ne recam listenca -bocki.....a mene tolku zal...kako da placat pred mene.....jas ke se navednam ke si gi zemam i posle gi drzam izvesno vreme vo voda.....i cudo pusta korencinja....ke gi posadam....cudo se fakjat...i sega site mi se gore na terasa i koga idam da gi vadam ....site mi se smejat radosno.......samo sto ne mozat da prozborat ...i so razlicni cvetcinja me pozdravuvaat
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 16:46
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 22:02
Пред 2 недели купив едно кактусче, лично убаво, па со ситни цвеќенциња по врвовите.
По извесно време ми падна на памет, како може цветчињата да останата непроменети...
Почнав да ги пипкам и заклучив дека се работи за вешто изработени хартиени пупки од цвеќенца неѓно прикаќени со силиконски лепак...лутиналутиналутинаБре, покварен свет си реков, бараби....

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bijonsemadona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonsemadona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 20:27
Maria magdalena sakas na poklon eden vistinski kaktus???
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:01
mnogu sakam kaktusi i sobiram koga mozam, imam nekolku vidovi doma, posto u grcka poveke uspevat na sekoe odenje tamu si nosam po nekoja nova sorta
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:41
имам два нови
ама многу се мали уште и незнам дали ќе имаат цвет
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:42
aj so zdravje da si gi cuvas golemi da ti rastat голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 12:22
podaruvam 2 godisni kaktusi...!
zab:seriozen sum sega...намигнување


Изменето од zagor - 30.Април.2009 во 12:22
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:20
prati mi gi po taxi
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
blokirana5 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blokirana5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:34
....lele super tema...jas gi sakam najmnogu....i imam poveke vrsti...prekrasni se...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 14:40
Не сум Кактус Колекционер ама ми се симпатични некои врсти имам 3 слатки кактусчиња на кујнскиот прозор сите во различна форма и покриеност цо боцки.
Имам мерак на еден вид на кактуси од Мексико со жолти цветови што растат на врвот и ако некогаш најдам такви ќе си земам.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 17:06
kade mozam da najdam div kaktus?
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 20:48
odi vo cvekjarata na shumarskiot fakultet. mislam deka ima tamu.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
logout Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај logout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 13:23
i jas imam mn vidovi ama najmnogu gi sakam tie ko topka sto se i so pustaat cvet...na zalost denes ima mn kaktusi so vestacki svetovi :( :(
Zivotot e takov kakov sto ke si go napravis
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.