IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Распуст
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Распуст

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 07:26
vo grcija, otesevo, oxrid go koristev letniot raspust.  
vrtyuwged
Кон врв
nekojnekojski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nekojnekojski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 20:28
Aj sega kazete nekja zanimacija osven kompjuter, tv, visenje so prijateli... roleri....
Sto vie najmnogu sakate da pravite za raspust?

It's summer time! everything changes!

Изменето од nekojnekojski - 23.Јуни.2008 во 20:29
Кон врв
nekojnekojski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nekojnekojski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 21:21
oti be nikoj ne pisuva????
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 22:48
... nie gi napishavme sveditelstvata....среќа... pa gi podelivme na decata....i sega sreduvame programite... za da mozeme vo septemvri spremni da gi precekame ucenicite... znaci ushte ne sme ns "raspust"...големо%20гушкање
Кон врв
nekojnekojski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nekojnekojski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 22:51
koj e toj nepismeniot (so izvinenie)so namesto OHRID pisal OXRID???
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 23:08
Originally posted by nekojnekojski nekojnekojski напиша:

koj e toj nepismeniot (so izvinenie)so namesto OHRID pisal OXRID???

... bez navredi te molam... luge sme... greshime... големо%20гушкање
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 01:48
Go zedov sveditelstvoto i go isprativ vo Ambasada .Mozam da kazam deka tesko ke mi bide da se odviknam od toa sto nema da stanuvam sabajle i da si sedam na klupata ... A i vremeto poubavo mi pominuva vo tekot na ucebnata godina.Ali sepak raspust e Raspust i treba ubavo da se Pomine a pred se da se napolne pozitivna energija za godinata sto sleduva.:)
Odkako doma zadovolna se vrativ so Sveditelstvoto sega znam deka na 05-07 mozam da otpatuvam i da si pominam Ubavo leto nadvor od MK...Sepak da nadopolnam vo edno malecko kuferce si napolnif 5 knigi :))
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 14:31
eeeeeeeeeeee zlatno letoooooooooooooo i raspust jas u4enik sum i se izlezuvam po cel den i shetam cela nok i top mi e ali ne pijam i ne pravam belji zasto bolje e vaka i ovie raspust se najdobar del od zivotot na sekoj covek
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 14:41
Se mislev dali da napisam nesto , i eto , ke napisam samo nesto kratko , tokmu poradi prasanjeto na Mamamd, - kade gresime...

Greskata e tolku ocigledna samo nikoj ne ja priznava i sekoj kako sto e obicaj kaj nas vinata ja prefrla kaj nekoj drug.

kade da odat na organizirani letuvanja koga site detski odmaralista poradi neodrzuvanje se zapusteni ili privatizirani. Po koja cena da go pratis deteto preku uciliste na odmor, koga so tie pari privatno celoto semejstvo ke letuva....

kaj koi baba i dedo, koga babite i dedovcite kaj 50 % mozebi i poveke se tie sto gi nosat decata na uciliste , gi zemaat, ucat so niv.... pa i na dedo i baba im e potreben odmor...

koi lektiri da gi citaat koga onie ubavi detski lektiri se isfrleni kako komunjarski bidejki bile od srpski pisateli, a nasproti toa ja imame "dvojnata Lota" koja raka na srce ni mene ne me zainteresira za da ja procitam ili onaa od nekoj italijanski pisatel so sklj iminja na licnostite ....
da ne zboram pak kolku se obemni programite i kolku se pretereva so se .... i moram da priznaam, jas poveke mu se raduvam na raspustot od moite deca i ne mi pagja na pamet da im recam da sednat i da gi citaat lektirite ...

demoliraat parkovi , krsat klupi, sijalici.... a sto koga site onie sali "Partizan" kade za simbolicna clenarina mozese da se odi i da se vezba i korisno da se pomine vremeto se pretvoreni vo teretani , ova ona kade sto treba malku poveke da se plati za da se vleze ....

bozem na kratko , a ispadna mnogu, a ima uste tolku mnogu da se kaze....
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 18:25
lETEN RASPUST najubavo nesto stvarno ni treba toa posle tolku ucenje
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:29
koga vie mamamd ste bile ucenik imalo drugi naviki drugi zvakanja iako mozda ne e tolku odamna sepak se menuvaat rabotite. Jas sega zavrsiv 2ra god i nema sansi da citam lektiri da odam kaj baba mi dedo mi... Mojot den e ispolnet so bazen kafici diskoteki shopping cat pat kino.
i ne gledam tuka nisto loso :D
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 10:54
Originally posted by emilyXX emilyXX напиша:

koga vie mamamd ste bile ucenik imalo drugi naviki drugi zvakanja iako mozda ne e tolku odamna sepak se menuvaat rabotite. Jas sega zavrsiv 2ra god i nema sansi da citam lektiri da odam kaj baba mi dedo mi... Mojot den e ispolnet so bazen kafici diskoteki shopping cat pat kino.
i ne gledam tuka nisto loso :D

...milo moe Emce... jas imav luda sreka vo zivotot... sekoe leto da imam raspust... znaci a decata a jas isto...
..drugo...ne citaj lektiri...citaj knigi...ima tolku ubavi...eve ti preporacuvam da go citash Dimko Tasevski-DITAS, jas za tri dena gi procitav: Dupka vo mozokot, Skrhsena dusha i Kriv pravec. ne se mnogu golemi po 170 strani, a odgovaraat i za tebe i za mama... pa i tato... ako gi procitash ke naucish neshto mnogu trendovsko...korisno...pa ke diskutirame...
...vtoro...pa i od kaj baba i dedo se odi na bazent..plus tie frlaat nekoj denar plus...da se najdat za kafici, disko... se spojuva korisno so ubavo... a srednoshkolskite denovi se edni...kako i srednoshkolskiot raspust...големо%20гушкање...

Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 16:29
Se soglasuvam za knigite ete se slucuva i ja cat pat da procitam nekoja kniga ali pretezno od tipot na Hari Poter, Eragon... Ali ke gi zemam vo pedvid i tvoite predlozi


Изменето од emilyXX - 05.Јули.2008 во 20:09
Кон врв
Matea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Matea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 23:54
Многу ми е убаво кога по некоја грешка ќе се разбудам сабајле у 7,крај на јуни,од прозорецот навлегува светлината,а не одам на школо,не го напуштам убавиот кревет ...
● By Me,Myself and Matea ●
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.