IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Велосипедизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Велосипедизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 22:10
Кога Армстронг на FB си молчи од 14.7....ќе си ќутам и ја ...Но како и да заврши доволно кажа и покажа каде носи силната воља
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 10:07
Originally posted by Орка Орка напиша:

Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:


Утре, недела 06.06.2010... еднодневна рекреативна  тура...
Маврово-Лазарополе-Тресонче-Селце-Галичник-Маврово

посакајте ми издржливост, психички се спремам( кондициониот дел мислам дека ми е на завидно ниво)... како и да е, се надевам дека во понеделник ќе залепам и ја една фотка вака со раце у вис и окез на лице за да се пофалам од потфатот...голема%20насмевка
Иако слики нема....барем овде...познавам неколку луѓе кои отидоа...одлична тура...како и секоја година со прекрасни слики и пејсажи надополнети со убави бели облаци...


Слики има на друго место...сакав да ставам и овде ама некако не баш ми оди постирање слики од мојот компјутер овде на форумовцрвенеење...како и да е,а најважно ми е тоа- УСПЕАВ ... признавам, душа низ нос ми излезе ама чувството потоа беше необјаснивосреќа
NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 14:05
Еве за кој и сака да знае повеќе за случувањата кај нас во
велосипедизамот...страна на еден скопски велосипедски клуб
Секоја чест за дечките...оти пред се имаат ентузијазам
http://www.energi-cycling.com/
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2011 во 14:25
Сакам да купам велосипед „CAPRIOLO“ па дали некој имал искуство со оваа фирма на велосипеди

Ова е тоа уствари
http://bike.capriolo.com/bicikle/komodo-0

Изменето од Pavaroti - 06.Јануари.2011 во 17:41
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2011 во 23:25
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Сакам да купам велосипед „CAPRIOLO“ па дали некој имал искуство со оваа фирма на велосипеди

Ова е тоа уствари
http://bike.capriolo.com/bicikle/komodo-0

Иако повеќе од 6 години не сум ни помислил да седнам на велосипед,од она што го гледам не е лошо барем за начинот на кој јас возев велосипед.Зборувам по однос на класата на schimano-то и truvativ-от.Со таков рам сум немал искуство.Мене кога би ме прашал GIANT до крај...
И на крај како во се така и тука парите кажуваат колку нешто е добро.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 09:34
Originally posted by Орка Орка напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Сакам да купам велосипед „CAPRIOLO“ па дали некој имал искуство со оваа фирма на велосипеди

Ова е тоа уствари
http://bike.capriolo.com/bicikle/komodo-0

Иако повеќе од 6 години не сум ни помислил да седнам на велосипед,од она што го гледам не е лошо барем за начинот на кој јас возев велосипед.Зборувам по однос на класата на schimano-то и truvativ-от.Со таков рам сум немал искуство.Мене кога би ме прашал GIANT до крај...
И на крај како во се така и тука парите кажуваат колку нешто е добро.

По нивни форуми пишува дека рамот е od GIANT, цената на велосипедот е околу 30000 денари па не е баш така ефтин а ако е некоја позната марка за тие пари се добива полоша опрема.

Многу ти благодарам на одговорот.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 12:55
Уф цената малце ко за на море..да не речам солена
Ќе ѕирнам сега како одат цените кај нас и ќе ти пратам линк на ЛП...Мислам барем периодов дека можеш да најдеш и GIANT со таква опрема од класата на shimano alivio
Кон врв
igormkdsk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igormkdsk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 12:54
Pozdrav forumnasi!!!
Vozi li nekoj denovive??
Ajde da pomuabetime okou zimskoto vozenje
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 13:35
Еве нешто интересно,за оние кои сеуште ги држи натпреварувачкиот дух.
 
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2012 во 09:09
Originally posted by Орка Орка напиша:

Еве нешто интересно,за оние кои сеуште ги држи натпреварувачкиот дух.
 


Трката не е само од натпреварувачки карактер, може да учествуваат сите што се вљубени во велосипедизмот а воедно да ги видат убавините на Скопска Црна Гора. Како што ја видов конфигурацијата на патеката воопшто не е захтевна, така да повелете на дружба.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2013 во 21:40
После којзнае колку години пак го грабнав велосипедот.
Саботата прв пат правев удрив на адреналин...Не сум зарѓал добро е.
Е ако ме снема на ургентен сум
Кон врв
AND031 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AND031 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2013 во 23:18
Дечки продавам нова неотпакувана километража за велосипед, се монтира многу лесно и одговара на сите велосипеди, отпорна е на дожд и сонце. Ја давам за 400 денари ако има некој заинтересиран нека ми пише приватна порака.

Изменето од AND031 - 15.Јуни.2013 во 23:19
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2014 во 12:57
Да не ги закачам прилепчани,па после ѓаолот да ми е крив
кога че појдам оти гумине ми се издишани.

Дел од турата во Мариово
GoPro видео
Гледајте ама немојте да доаѓате...Оти и Водно беше одлично за возење додека не го направија крстот.
Иако сега со жичарата можеби и нема толку купови ѓубре.


Изменето од Орка - 04.Јуни.2014 во 13:03
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2014 во 19:56
Mojot bese GT Agressor,nov novcat,pred 4 godini plata ipol dadov za nego...da ne kazuvam kolku go cuvav i odrzuvav,poveke vnimanie vo nego vlozuvav otkolku na kolata
Mozes da me svatis kako mi e
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.