IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - РАКОМЕТ - новости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РАКОМЕТ - новости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 15161718>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 11:49
Не е едноставно простачки, ова преминува во доменот на психопатологија. Да бевме домаќини ќе беше пологично, ова веќе се сведува на „рани куче да те лае“, во случајов да те „свирка“.

       
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 12:12

Дури и да сме домаќини - неспортски е.
Една работа е да се свиркаат играчите, екипата, судиите... сосема друга работа е да се омаловажува едно национално обележје на спортски натпревар.
не
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 11:42Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2013 во 21:58
Падна и Португалија..идеме на ЕП забава


На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 00:08
хуреееејјј забава
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 00:11

Македонската ракометна репрезентација ја совлада Португалија и обезбеди пласман на континенталниот собир кој ќе се одржи на од 14-ти до 26-ти јануари следната година во  Данска.

Ова ќе биде трето европско првенство на Македонија по осамостојувањето.

Извлекувањето на групите за ЕП во Данска ќе се одржи во петок.


Finis coronat opus
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 00:11
Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 00:12
Majstorski gol na kire i to so Desna rakaсреќа
Finis coronat opus
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 00:28

Головите на Кире и Миркуловски беа бомбончиња.
Респект за легендата Алуш.ѕвезда

Солидно одиграа и покрај проблемите кои ги имале....
Браво момци, ај па можеби се гледаме во Данска.
голема насмевказабава
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 00:34

Ремек - делото на Кире Лазаров, седмерецот со спротивна рака мора да добие име

Тој е „бум бум“ Кире, игра за Македонија, левучар е, ама знае да шутира седмерци и со десна рака. И тоа така добро умее да го „измери“ голманот, што потегот е вистинско ремек - дело кое заслужува да добие соодветно име. Во фудбалот пеналот што се изведува со ’поткопување’ на топката од единаесет метри го носи името „Паненка“ во чест на неговиот прв изведувач. Какво име треба да добие потегот на Кире Лазаров. Дури и да не е првиот што направил ваков потег, тоа го прави одлично. Пишувајте ги своите предлози во коментарите, долу под текстот...

Ако има Паненка зошто да не и Лазаренка голема насмевка
Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 00:39
Македонија забележа огромен успех со големиот пласман на ЕП 2014 во Данска, но црна точка на овој триумф остави сознанието дека на денот на одигрување на клучниот натпревар за нашиот национален тим челниците на Металург им поделило откази на дел од нашите репрезентативци. Токму таквиот однос на нашиот актуелен вицешампион ја нарушило атмосферата во националниот тим, но сепак нашите асови покажаа карактер и одиграа најдобро кога тоа беше најтешко.
Дел од играчите плачеа во соблекувалната непосредно пред натпреварот, ние бевме тука да ги тешиме и за среќа сите како колектив се издигнавме над најновите сопки и стигнавме до победата. Можам да кажам дека ние како репрезентативни колеги ќе сториме се што можеме за да им помогнеме на играчите што се жртви на ваквите одлуки на националниот тим. Ние победивме, но мило ми е што се дозна вистината за лажните патриоти“ - вели Ристовски. 
Finis coronat opus
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2013 во 01:02

Металург по налог на Червар избркал неколкумина македонски репрезентативци пред дуелот со Португалија?Нормално дека клубовите си имаат своја политика и интереси.
Но ако навистина го направиле ова баш денеска... многу идиотски.
Немаше да пропадне светот ако почекале барем до утре.
не


Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2013 во 11:25
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 13:55
Се паднавме со Грција во баражот за СП во Катар...

Првите натпревари се играат 7./8. јуни, реваншите на 14./15.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 15161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.