IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Ќети простам,но низ нос ќе ти го извадам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ќети простам,но низ нос ќе ти го извадам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 11:12
Koga prostuvam zaboravaam , klavam krst smrt i tishine i nikogas ne go frlaam toa vlice a koga ne sum spremna za prostuvanje sum polna gnev i me jadi toa odvnatre se dur ne dojde den da ne mi znachi nisto.
Odmazda ne se pletkam veke so takvi igri , porastiv
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 11:36
prosteno uste i pred da pogresi .......... среќа
Кон врв
Mala Budala Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mala Budala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 13:31
Lugeto na koi im znacis vistinski nema nikogas da dozvolat da pobaraat vtora sansa ili proska,ke znaat da ja cenat i taa edna sto si ja dal/a...Ako ednas prostis-cel zivot ke prostuvas.JAS NE PROSTUVAM,toj sto te povredil ednas ako mu prostis-mu go dozvoluvas toa povtorno,stavi kraj i zastiti se sam sebe

Изменето од Mala Budala - 10.Јануари.2009 во 13:32
if you break my heart l'll break your face
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 13:44
Кога простувам - простувам, но не заборавам. Не го “вадам“ тоа низ нос, но го помнам како лекција за себе. Та, луѓе сме! Несовршени!!! Со желба и надеж за подобро и посреќно  “утре“.  
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 20:55
zavisi od situacija da prostuvam ama znam i troduplo da vratam
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 20:57
Ne se prostuva za sekoja situacija ama za nekoja sto moze odmazdoljubiv sum
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 15:41
poznavajki se sebisi znam deka nema da prostam a kamo li da zaboravam, ako eventualno se slu4i da prostam zaradi nekoi si X pri4ini, posle toa vadam niz nos i toa kako, ne mozam da ziveam dodeka ne go izvadam toa niz nos
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 00:17
eee.....јас у ствари баш така простувамтрепкање
еее...у ствари низ нос вадам голема%20насмевка

не на сите бе душиче, ти си привилегиранплазење


Изменето од kejt-d-grejt - 12.Јануари.2009 во 00:18
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 00:41
Добро е да се прости во некои ситуации во животот, бидејќи прошката отвора и можност простениот да се искупи а оној што простува да вежба толеранција и да ги прошири своите гледишта и отвори душата.
Животот не е црно и бело. А многу често и ние сме оние на кои треба да им биде простено.
Добро е да се даде втора шанса на оние кои ги љубиме, луѓето знаат да губат разум на моменти, може на секого да му се случи, но прошката е за подобро а не за злоупотреба.
Кој ја злоупотреби ќе си добие соодветна казна-ќе му се извај низ нос, на овој или оној начин.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 00:49
E da, sve sto sum dobil, debelo sum platil
Кон врв
ANGEL63 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANGEL63 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 08:59
Ne voopsto ne e vo red, da se prosti za potoa niz nos da se vadi.Mozebi e najdobro da se vrati so ista mera za da se bide vo ramnopravna polozba i da se zadovoli svojata sueta, ako ja ima.A prostuvanje i niz nos vadenje e rizicno zatoa sto koga togas ke pukne i ke bide isto kako da ne se prostilo.Znaci efektot ne e postignat.
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 09:12
.ke ti prostam,no niz nos ke ti go izvadam toa.
podobro ne mi prostuvaj
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 12:14
Zavisi na kogo ke se odlucam da mu prostam...ne zasluzuvaat site vtora sansa...luge sme gresime, ama nesme site isti...Ako veke se odlucam da prostam, toa i navistina go mislam...nema prefrlanje, nema vadenje niz nos, nema ucenuvanje...velam go prostuvam, ama vo nikoj slucaj ne go zaboravam!!ostanuva kako slucka, kako potsetnik deka takvo nesto ne trerba da se sluci vo idnina, i deka ako se sluci ke ima mnogu neubavi poslediciголема%20насмевка
ali vo sekoj slucaj sum da se dade vtora sana na lugeto sto zasluzuvaat, so zaednicki vlozuvanja da se pominat tie krizni periodi, koga treba da se raboti na povtorno vrakanje na doverbata, vzaemno opustanje, i vo nikoj slucaj vadenje niz nos...navrakanjeto na tie bolni momenti nema da vi donesat nisto drugo osven kavgi, raspravii i neprijatni momenti...iskoristete gi tie migovi vo nesto popametno, na primer vodete ljubovголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкањетрепкањеjas sum za ovaголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 16:10
многу сум културна и не вадам ништо низ нос ... кога не можам да простам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.