IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - zapecena blenda!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

zapecena blenda!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
thanatos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2007
Локација: Ethiopia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај thanatos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: zapecena blenda!
    Испратена: 09.Јуни.2008 во 01:34
 po se izgleda blendata na objektivot na eden od analognite aparati mi e zapecena! dali znae nekoj koj se zanimava,osvem sergej,so sreduvane na takvi nesta!
 blagodaram
http://www.flickriver.com/photos/22191068@N02
Ad maiorem gloriam Dei- kir Gramatik
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 01:57
Jas znam kako najubavo se sreduvaat ovie raboti - se prakja vo servis. Tamu objektivbot go otvaraat i ja chistat blendata, potoa ja podmachkuvaat so posebno maslo koe ovozmozhuva brzo otvaranje i zatvaranje, bez zalepuvanje na listovite. Na krajot objektivot se sostavuva i po potreba se centrira i kalibrira.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 09:34
Може јас да ти се понудам.
Кон врв
thanatos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2007
Локација: Ethiopia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај thanatos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:15
aleksandar, imas minato so ovie raboti?
ne go imam analogov koristeno nekolku godini sakav da klam film ko gledam blendata ne raboti!
kolkava e cenata za takva operacija?

http://www.flickriver.com/photos/22191068@N02
Ad maiorem gloriam Dei- kir Gramatik
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:22

Имам искуство. Неколку Canoni, Nikoni, Sigmi, еден Киев, и еден од Тегла (незнам што марка бешезбунетост средноформатен)голема%20насмевка со иста болка и симптоми како твојот. А за цената ќе се договориме зависно колку би била сложена операцијата.

Во секој случај откако би го видел прво би ти кажал па ако одговара бујрум ако не пак добро.среќа
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 17:29
Сакав да се шалам ама нема смисла.намигнувањеголема%20насмевка
Да речам дека ќе се учам на твојот.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од Александар_А - 09.Јуни.2008 во 17:30
Кон врв
thanatos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2007
Локација: Ethiopia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај thanatos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 18:50
тага
плачење
i sega ke se ucis ili ne?


Изменето од thanatos - 09.Јуни.2008 во 18:50
http://www.flickriver.com/photos/22191068@N02
Ad maiorem gloriam Dei- kir Gramatik
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 19:20
E pa ti, kakov si bil ?

Pa, chovekot treba da pochne od nekade, inaku kako ke se nauchi?

Ostavi go malu da povezhba na objektivot, pa ako go napravi OK, ako ne - barem ke se nauchi drug pat sto da pravi, a shto ne...
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 20:19
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Сакав да се шалам ама нема смисла.намигнувањеголема%20насмевка
Да речам дека ќе се учам на твојот.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


газење%20од%20смеење
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 21:04
Aleksandar ako e za ucenje ke ti go dadam i jas mojot...голема%20насмевка
i toj ima problemi so blendata, dodusa dva imam takvi. ama za edniot mi e bitno ako moze da se napravi... canon fd 24 f:2,8, mislam deka vredi da se poducis prvo na lekite na Thanatos, pa posle gi imas i dvata moi....
objektivi de
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 22:24
jas ednas ke pokusav da praam pocnav i koa vidov haha se otkazav.inace nekoj decko od bitola mene mi gi sredi
Кон врв
thanatos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2007
Локација: Ethiopia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај thanatos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 22:34
е големи мајтапџии сте...
јас болен легнав тие сиве на мајтап се фатија...
ај,ај ке ви се врати со краткорочна камата!
голема%20насмевка
http://www.flickriver.com/photos/22191068@N02
Ad maiorem gloriam Dei- kir Gramatik
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 00:57
Nikako kaj Aleksandar da go nosis objektivot!!!

Jas pred nekolku meseci mu odnesov EF 50mm f/1.8,(na eden drugar) bese skrsena na dva dela i taman mislev deka nemoze da se napravi i deka ke mu napravam na drugar mi usluga da si kupi nova 50mm f.1.4 i ete go Aleksandar za 3-4 dena mi javuva naoravena e, dojdi da ja zemes

Mala shala , bez problem mozes da ja odnese, sigurno ke ja napravi!

Pozdrav
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 09:35
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ме изнасмеавте.
Нема проблем, јас мислам дека ќе заврчиме работа. Нема да се учам не се секирај. (Ќе се подучувамгазење%20од%20смеење. Се шалам)
 
Димо што не кажа ти дека таква била работата.
 
И Драган ми донесе еден со надеж дека нема да се направи па кога бидна и се направи, човекот разочаран дека објективот работи, ми го поклони.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка Навистина ми го поклонитрепкање.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.