IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Одмаздата е слатка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одмаздата е слатка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 13:00
Ednas procitav interesno prasanje,nesto vaka bese:Mozeme li da go zememe DOBROTO od Bozjite race,a zaedno so nego da ne go prifatime i ZLOTO?
Mislam deka odgovorot e NE,so odmazdata moze da se sprovede pravdata no samata odmazda go pottiknuva zloto vo nas.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 13:06
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by apce apce напиша:

nikogas ne se odmazduvam
ali nemozam da go skrijam zadovolstvoto
koga mesto mene ke se odmazdi gospodзадоволство
 
 
аплаузаплаузаплауз
 
Odmazdata mu ja prepustam na gospod, neka se zanimava on so takvi drebulii... намигнување
Mozam nekomu da vratam samo so zbor... a zborot moze najmnogu da zaboli...голема%20насмевка 
Sekakov drug vid odmazda... ne e vo soglasnost so moite ubeduvanja...големо%20гушкање
 
 
Nemate hrabrost pa zatoa drug treba da se odmazdi za vas
 
 
 
A ti hrabar si???збунетост 
Zatoa sto se odmazduvas?...ма%20ајде
 
 
Hm.....kolku da si gi rascistam smetkite i da najdam mir vo sebe.....za tolku imam hrabrost .
A ako ne mozam  da soberam hrabrost za toa togas ne se sitam ako mu umre kozata na komsijata
 
 
Pa jas, na primer, mozam da si najdam mir vo sebe i bez da se odmazdam, smetkite ne si gi rascistuvam na toj nacin... Fino-lepo ke si go stavam covekot (kako so vika mamma) vo odredena kategorija luge ako moram so nego i ponatamu da komuniciram ili.. go mnozam so nula i za mene toj veke ne postoi...намигнување Zavisi od situacijata i  pricinata za odmazda... голема%20насмевка
Nema vrska odmazdata so hrabrosta, nitu pak e odmazda da mu se sitis na komsijata ako mu umre kozata... odmazda e ako svati komsijata zosto mu umrela kozata...намигнување
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 13:14
...kakvo zlo, kakvi bakrachi, odmazdata e zasluzena rabota- i vospitno obrazovna kategorija, ima da go papa zdravo pa oro da igra, za da zapamti za cel zivot-deka k*r igranje nama so sekogo...задоволство
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 13:15
аплауз
a mu umrela oti bil neumen
i dedo boze go kaznil
 
 
apce
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 13:16
Ja sum poise za preventiva...go stavam na masa za da znae so kogo si ima rabota
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 13:17
E kako ne,ke se zamaram,ke trosam vreme za da smislam kako na nekogo da mu se odmazdam...ako eventualno mi se ukaze pilika da vratam,mozebi ke ja iskoristam,samo kolku da go potsetam
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 15:26
Не сум осветољубив...луѓето што ми згрешиле за мене се бивши пријатели, сеедно мртви, не постојат...тоа е мојата казна за нив. За да се одмаздиш, треба постојано да мислиш на тоа и да го труеш и духот и телото со непотребни отрови. Туѓата несреќа не ме прави среќен.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 16:20


   Одмаздата ...не може да биде...слатка...тага
   Јас ...никогаш до сега...не сум се ...одмаздувала....среќа
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 18:08
I koga podaruvas i koga se odmazduvas se smees...znaci intenzitetot na emociite e ist
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 18:12
ODMAZDA VOOPSTO NE E SLATKA
NEVODI KON NISTO
PROSTO E NAJDOBRO ILI DA SE SMIRIS ILI DA PREKINES SO OBJEKTOT KON KOGO SAKAS DA SE ODMAZDUVAS
ZIVOTOT TAKA E POUBAV



Изменето од anakin - 05.Јули.2008 во 13:54
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 18:16
UBEDEN SUM DEKA E TAKA KAKO SO KAZUVAM
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 18:23
Da, be, ke mu daes prst, on ke ti ja otkine cela raka...vo balkanskite krugovi sekoj znak na tolerancija se smeta za kukavicluk

Изменето од zbunet - 07.Јуни.2008 во 18:25
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 18:26
ILI SMENI GI KRUGOVITE
ILI OSTANI VO KRUGOT
OVA E IZBOR
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 18:31
koj krug vo pekolot e 'najprijaten'?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.