IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Одмаздата е слатка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одмаздата е слатка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 21>
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Одмаздата е слатка?
    Испратена: 07.Јуни.2008 во 00:18
Dali ste odmazdoljubivi?
Dali sekogas gi pamtite losite raboti koi vi gi napravile i barate nacin da vratite so ista merka ili mozebi dvojno povekje? Ili ednostavno se oddalecuvate od takvite licnosti? Ili prostuvate i zaboravate?

Изменето од mamma - 07.Јуни.2008 во 01:21
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 00:26
Ufff........naj mnogu . Znam deka e negativna osobina ama custvoto e prekrasno . Moj stav , koga si nakovalna trpis koga si cekan ke udris .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 00:28
Не сум одмаздољубива, уште помалку злопамтило. Еве денес открив дека сестра ми ми ја скинала омилената алка и плус ме лажеше едно месец дена, планирав да и бидам лута ама до вечерта заборавив. Сигурно ќе биде повнимателна ако и се налутам еднаш како што треба, но не можам, не ме држи лутината ниту пак желбата за одмазда.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 00:36
Monusko ne mozes na domasnite da im bides odmazdoljuiv . Kaj mene bratmi nema nesto da ne zgresil ama nego mu e dozvoleno bukvalno se .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 00:39
Eh...bash se i nema da ti bide slatko da mu vratis
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 00:41
Neee nikogas .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 00:51
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Monusko ne mozes na domasnite da im bides odmazdoljuiv . Kaj mene bratmi nema nesto da ne zgresil ama nego mu e dozvoleno bukvalno se .


Тоа беше само пример, навистина заборавам било кој да ми згреши, другарките ме потсетуваат понекогаш но тоа не прави разлика.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 03:01
ne sum odmazdoljubiva, nikogas i za nisto, ednistveno moze da se dobie crven karton i toa e dovolna kazna za se , no tesko se ide do nego, ama koj go dobil nikad nazad nema
.........patem zivotot za se ni vraka, na site se mu vraka , sto jas bi se macela nesto
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 03:17
Ne e tolku slatka, kolku sto moze da bide gorcliva pricinata za odmazda...голема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 03:20
najslatka
koj se smee posleden toj posleden se smeeголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 05:47


Не сум воопшто одмаздољубива...одмаздата те убива...гонејки го оној кому што сакаш да се одмаздиш се губиш...те менува и оптеретува...стануваш ЗЛОБЕН...

...и не знам каква сатисфакција имаш ако се одмазиш некому кој ''евенуално'' ти згрешил...зарем не стануваш и ти како него и зарем не го правиш истото нешто, повердуваш и ти, се одмаздуваш...?...и повторно се се врти во круг...
...навистина не гледам која е поентата и не можам да ги разберам таквите личности...

...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 07:57
...ne se opteretuvam so toa..ama nekade vo sivata kora na mozokot... stoi memoirano... i koga ke dojde moment.... nekako mi izletuva.... tresnuvam vo faca... i si odam.... imam losha osobina... shto sekogash posledniot zbor e moj... 
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 10:13
slatka kako desert, osobeno koga tvojot poteg e posledniot i finalen 'udar' koj stava tocka na 'problemot'
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 10:15
HA
NIKOGAS NIKOJ NE ZNAE DALI E TOCHKAтага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.