IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - EURO 2008
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

EURO 2008

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 79>
Прашање: Кој ќе биде новиот европски шампион?
Одговор Гласови Статистика
11 [17,46%]
11 [17,46%]
1 [1,59%]
16 [25,40%]
7 [11,11%]
7 [11,11%]
3 [4,76%]
7 [11,11%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:50
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Блеки ај да речеме дека сите си имаме свое реално гледање...не е твоето ништо пореално од нечие друго се дур не видиме на крај..нели сепак крајот го краси делото..намигнување ова испаѓа ја сум реален а ти фантазираш...дај ти се молам малце не се наметнувај до толку т.е. не го наметнувај твојот став на други...


де блу дај не филозофирај сеа.......зш толку револт сеа?
па тоа не е само мое мислење........и не ми е фантазија......јас најмалце сакам да отпадне квалитет и цел спектакл да се сврне во сенка......но ако излезе така......ќе ми биде мака зш не сум кажал.....а најмалце сакам да им се наметнувам на другите......ако ти се верува , ако не.........
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:54
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Не се знае кои беа поголеми тапи. Само направија Германија да биде на чекор до четвртфиналето. А богами и Хрватска (зашто, теоретски, и на Хрватите не им беше загарантиран пласманот, ако не се лажам)



Сигурен си за тоа со Германија????


Па не сум баш 100 посто сигурен, ама изгледа така ќе да е. На Германците ќе им биде доволен нерешен резултат против Австрија, а Хрватска ќе треба да остане непоразена против Полска. Не е ништо сигурно, но во секој случај, нерешениот резултат од последниот натпревар им одговара и на Германија и на Хрватска.


па добро искрено.........Австријците не се некој тим што може да им замати сметка на Германците.....така да.....али ок........ќе биде тоа супер 1/4 финална утакмица со Португалија ( како што стојат работите сега ) ...... па и ако останеше 1:0 за Полска не ми се верува дека ќе направеа нешто против Хрватите да би Германија си одела дома.......но сепак изненадувања има......а тие се најголеми во токму во фудбалот па да сочекаме до последните утакмици

Изменето од $BlackDevil$ - 13.Јуни.2008 во 04:42
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 01:05
ха ха........уште некој гласал за Холандија......
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 01:28
Точно така. Италија беше катастрофа во групата на СП 2006, некако поминаа, па после се разиграа, особено во полуфиналето и финалето. Секоја им чест. Иако јас бев за Аргентина, која според мене, го имаше најсилниот состав...
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 01:31
а што мислиш ти duduloski Италија ќе ја помине ли фазата по групи????
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 01:31
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

ama da bideme realni holandija ima tim koj sto e kompakten i igra sto mozi da go osvoi turnirot


то БАТЕ
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 01:36
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

germanija e nesto padnata vo formata,a edno e sigurno deka ke stignat daleku


Германија никако не може да се отпише. Навистина, на СП 2002 имаа доста и среќа, но непобитно е дека стингаа во финалето. Први погодија пречка на натпреварот со Бразил. После примија два гола. А и на СП 1990 не беа баш меѓу првите фаворити, па сепак направија лом ( со исклучок на измислениот пенал против Аргентина во финалето). Но и да не заборавиме дека беа крајно неспособни на ЕП 2004. А и на СП `94 и `98 загубија во четвртфиналето од две просечни репрезентации - Бугарија и Хрватска. Ја нема веќе онаа златна генерација што трипати по ред (82-86-90) учествуваше   во финалињата на СП, а `90 и го освои. Го нема Бреме, Бодо Илгнер, Матеус, Пиере Литбарски, Хеслер, Хелмер, Штефан Кунц...
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 01:45
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

а што мислиш ти duduloski Италија ќе ја помине ли фазата по групи????


Искрено, и пред поразот од Холандија, се сомневав што ќе направи Италија. Со дебаклот против Холандија, значително си ги намалија шансите за понатаму. Но кој ќе ги знае? На ЕП `96 не излегоа ни од група.Исто и на последното ЕП. Од друга страна, и кога им беше многу густо, се провлекуваа - и на СП `94 и на СП 2002, па станаа вицешампиони и шампиони. Сепак, тие се актуелни прваци на светот и не може баш да се отпишат. На двобоите со Романија и Франција, ќе треба да освојат 4 бода, па да може да се надеваат на нешто. Имаат и некои доста искусни играчи и тешко е да се прогнозира. Јас би рекол 50:50
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 02:01
хмммм па може да 50:50.......зависи денес како ќе изиграат со Романците кои пак се некако незгодни во втор план се ставени........сепак оваа утакмица ќе им решава за нивниот понатамошен престој на ова првенство.Не смеат да ги потценат пошто до некоја мера и ги изолираа Французите првиот натпревар па тие не покажаа впечатлива игра која е карактеристична за нив или пак они се во некој пад на игра и форма.....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 03:24
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

provokacija болен



...zosto provokacija...si navivam za moite...favoriti, de ...vie celo vreme provocirate i molcham, a ova provokacija bilo od moja strana...pazi molim te... ...a i sto da pravam koga ednostavno sme the best...gubime iskluchivo koga igrame so my Macedonia...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 03:38
...Portugal...голема%20насмевка EU-Champ...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 09:56
две просечни репрезентации - Бугарија и Хрватска.

-----------------

Hrvatska voopsto ne e prosecna ekipa
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 13:03
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Не се знае кои беа поголеми тапи. Само направија Германија да биде на чекор до четвртфиналето. А богами и Хрватска (зашто, теоретски, и на Хрватите не им беше загарантиран пласманот, ако не се лажам)
Хрватите имаат загарантиран пласман понатаму...може и да изгубат со Полска,и пак ќе бидат први, зошто Германија ако ја победи Австрија а Хрватска не добие ни бод против Полска ќе се изедначат со по 6 поени, но подобриот меѓусебен резултат Хрватска ја става на прво место. Со самото тоа што е прва во  групата ја избегнува Португалија во вкрстувањето и има поголеми шанси за понатаму против(Чешка или Турција, во зависност која ќе заврши 2-ра во А групата)
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 13:08
sakam germanija da bide prav ama tesko :(
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 79>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.