IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Компјутер за секое дете
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Компјутер за секое дете

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Компјутер за секое дете
    Испратена: 03.Јуни.2008 во 18:58
Па,...... знаете дека веќе почнаа да ги поставуваат, и тоа во секоја училница, долгоочекуваните компјутери ?? трепкање избушија дупка сред секоја клупа..... голема%20насмевка донесоа едни големи кутии, ставија кабли,......  монитори, глувчиња, тастатури.... голема%20насмевка и од пред некој ден, речиси во секоја училница има компјутер..... трепкање

е сега,...... место за тетратки и учебници,..... нема......  како ќе се изведува наставата без учебник и тетратка ?? збунетост после ми е малце чудно, затоа што некои деца не ни знаат да работат со компјутер... ( добро, факт е дека повеќето знаат, ама сепак нема секој дома компјутер ) само ајде тоа..... лесно ќе се научат.....

ааа,.. професорките и професорите, кои чекаат уште две - три години до пензија, зарем тие сега ќе се учат да работат на компјутер ?? и сето тоа што го предавале, низ многу години искуство, да го предадат на компјутер,....... хмммм збунетост

и да,..... за писмени, испрашувања ќе биде мнооогу, мнооогу,...... ,,весело,,..... плазење
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 20:54
more chekaj da videsh koa ke pochnat da gi kradat
kojznae sho ke ostane od tie kompjuteri...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 10:11
Originally posted by IQ IQ напиша:

more chekaj da videsh koa ke pochnat da gi kradat
kojznae sho ke ostane od tie kompjuteri...

... nemoze...nie se spremivme... si postavivme zelezni reshetki... a veke se postavuva i 24 casoven video monitoring... sega aramiite nema da kradat... osven onie koi sakaat da stanat TV zvezdi....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 11:42
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by IQ IQ напиша:

more chekaj da videsh koa ke pochnat da gi kradat
kojznae sho ke ostane od tie kompjuteri...
... nemoze...nie se spremivme... si postavivme zelezni reshetki... a veke se postavuva i 24 casoven video monitoring... sega aramiite nema da kradat... osven onie koi sakaat da stanat TV zvezdi....


i na eden fakultet tuka vo shtip imashe se toa, ama ova "decava" za vreme na predavanja izmknuvaa delovi i del po del si odnesoa cel komp doma
treba 4 ochi da se otvaraat, Makedonshtina sme nie ne Japonshtina

Изменето од IQ - 04.Јуни.2008 во 11:42

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 11:57
па како што кажуваат, во секоја училница ќе се седи по список ( по азбучен ред ваљда збунетост ) и ќе се знае,..... на кој компјутер кое дете седи.... ако фали нешто, таму се бара виновникот.... голема%20насмевка
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 11:58
se nadevam deka ke vi ostanat celi

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 13:05
i jas,...ushte povekje!,..намигнување,....koga tuka monolitni klupi gi demoliraat ,...shto ostanuva za neshto tolku nezno ,...kako kompjuter ,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Stormy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stormy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 14:09
Abe ne mora da bideme tolku pesimisti . Ubava rabota e sto gi mestat kompjuterite , svetot odi napred , da mislime na dobrite raboti ne na negativnite
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 14:33
 
 
   Мој предлог....компјутер за секое дете...
   и ...лаптоп...за секоја ...мама......голема%20насмевка
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 19:01
Originally posted by blashka blashka напиша: 

 

   Мој предлог....компјутер за секое дете...

   и ...лаптоп...за секоја ...мама......голема%20насмевкаЕ да бе... ... Ти кога ќе пуштиш 10 деца у школо да добиеш 10 лап топа ... Не може така !

Ај сега малце озбилно..... Тешка превара тоа.... ... Изнакупија еден куп компјутери за да си земат провизии и сега скапуваат комјутерине по магацини!!!
Не се прави така бе .... ајде ќе купуеме.... пљукни-залепи... Се прави прво една инвертаризација.. па план.. стратегија... па .... ај да не го ... многу ....Изменето од james dean - 04.Јуни.2008 во 19:02
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 20:19
... Изнакупија еден куп компјутери за да си земат провизии и сега скапуваат комјутерине по магацини!!!
i pak ,...istite golmnari gi izbravte?!,...nikoj  ne im e kriv togash,...osven samite!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 22:52
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by IQ IQ напиша:

more chekaj da videsh koa ke pochnat da gi kradat
kojznae sho ke ostane od tie kompjuteri...
... nemoze...nie se spremivme... si postavivme zelezni reshetki... a veke se postavuva i 24 casoven video monitoring... sega aramiite nema da kradat... osven onie koi sakaat da stanat TV zvezdi....


i na eden fakultet tuka vo shtip imashe se toa, ama ova "decava" za vreme na predavanja izmknuvaa delovi i del po del si odnesoa cel komp doma
treba 4 ochi da se otvaraat, Makedonshtina sme nie ne Japonshtina

... jas ne se plasham... moite se malecki... ne kradat... e sega onie pogolemkite.... pravat malku belji... a najgolemite... e tie navistina ne se japonci...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 00:11
а зошто првен,..... наместо компјутери,.... не ни ги направија подовите на училниците ?? зошто не донесоа нови табли, зошто не ги сменија прозорците и вратите...... па наместо да имам пред мене компјутер ( пред кој ќе треба да помина 7 часа, + дома време за учење.... ) нели ќе е подобро да имаме асално парно, да не се смрзнуваме зимоска..... и барем по еден клима - уред во училниците....... ( не викајте дека немаат сите климатизери дома.... ако е за така сигурно дома немаат сите компјутери.... )

п.с ова малце од лоша гледна точка...... нормално дека треба да одиме напред.... ама напред во столче и клупа од 1978, а со компјутер од 2008,....... тешка работа...... голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 00:37
ubavo vikash,...samo shto nema koj nda te chue1

isti sluchaj i so ulicite,...mesto da zemat da gi proshirat ili novi da pravat,...ovie fontani i bavchi mi praa megju niv,...,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.