IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Што после изборите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што после изборите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:11
Posle izborite na Gruevski mu ostanuvaat polni race rabota... eden kup problemi i toa kakvi!... Ne bi sakala da sum mu vo kozata....
Ako prodolzi da raboti, ne kako do sega, tuku so uste pogolem intenzitet, ako uspee da izvlece maksimalna korist za drzavata na megunaroden plan (imeto, EU, NATO, Kosovo...), ako prodolzi so ekonomskite reformi, borbata so korupcijata (poveke da obrne vnimanie na nepotizmot i korupcijata najprvo vo svoite redovi), da im stavi do znaenje na kriminalnite bandi kade im e mestoto vo edna civilizirana drzava (kako vcera na preglasuvanjeto)... i uste mnogu drugi raboti, Makedonija ke nema pouspesen politicar od nego do sega!..
Ama ako... ke vidime...
Ako ne, se znae... crven karton i mars vo opozicija (ili vo istorija), zavisi kako ke gi odigra vaznite natprevari...
Ne sum pristrasna sprema nikoj, ama sega za sega tipuvam na Gruevski...плазење
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:14
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by moira moira напиша:



Се додека се прават работи избрзани и непромислени со кои се уназадуваме, состојбите ке останат овакви какви што се.

Народот не ја научи лекцијата во изминативе 18 години. Постојано ни се повторуваат исти работи.
Погледни на што личеа Избориве!
Кого уназадуваат настаните кои се случија? Политичарите сигурно НЕ, тие се порменлива категорија.
На кого му беше потребно алиби за ваквите состојби? На народот и државата НЕ, народот е жртва.

Велиш дека веруваш во старо новиот Премиер и баш ме интересира со што ја здоби твојата доверба кога се е исто како и порано, сем што маркетиг агенцијата на Владата одлично работи, друго се е исто...празни ветувања, кои се далеку од реални и весели математики.





Na ovaa prasanje ke ti odgovoram drug pat poopsirno, megutoa sega za sega ke ti kazam za razlika od site drugi dosegasni ovaa vlada pokaza nekakvo zadvizuvanje vo site oblasti, obrazovanie, ekonomija, zemjodelstvo, industrija , delumno borba protiv korupcijata i tn.
Ti rekov od avion se gleda zelbata da se zadvizat nekoj raboti megutoa mnogu e tesko osobeno vo borba samite protiv sebe i protiv nasiot mentalitet.



Kултузин, ке ти одговорам само кратко од авион е сосема друга перспективата и секако брзината на движење....



Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:18
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by moira moira напиша:



Се додека се прават работи избрзани и непромислени со кои се уназадуваме, состојбите ке останат овакви какви што се.

Народот не ја научи лекцијата во изминативе 18 години. Постојано ни се повторуваат исти работи.
Погледни на што личеа Избориве!
Кого уназадуваат настаните кои се случија? Политичарите сигурно НЕ, тие се порменлива категорија.
На кого му беше потребно алиби за ваквите состојби? На народот и државата НЕ, народот е жртва.

Велиш дека веруваш во старо новиот Премиер и баш ме интересира со што ја здоби твојата доверба кога се е исто како и порано, сем што маркетиг агенцијата на Владата одлично работи, друго се е исто...празни ветувања, кои се далеку од реални и весели математики.





Na ovaa prasanje ke ti odgovoram drug pat poopsirno, megutoa sega za sega ke ti kazam za razlika od site drugi dosegasni ovaa vlada pokaza nekakvo zadvizuvanje vo site oblasti, obrazovanie, ekonomija, zemjodelstvo, industrija , delumno borba protiv korupcijata i tn.
Ti rekov od avion se gleda zelbata da se zadvizat nekoj raboti megutoa mnogu e tesko osobeno vo borba samite protiv sebe i protiv nasiot mentalitet.



Kултузин, ке ти одговорам само кратко од авион е сосема друга перспективата и секако брзината на движење....





Dobra si ...

Mnogu e dvosmislena mojata konstatacija vo pravo si...
Sepak vo pozitivna smisla za vladata sakav da se izrazam.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 12:59
ДУИ и ДПА поднесоа 24 жалби до ДИК за повтореното гласање на предвремените парламентарни избори, што се одржа во неделата на 15 јуни на 183 избирачки места во првата, втората и шестата изборна единица.

ДУИ поднесе осум жалби за првата и шестата изборна единица, додека ДПА 16 за 148 избирачки места за првата, втората и шестата изборна единица.

Се очекува денеска ДИК да расправа за жалбите поднесени од овластените претставници на партиите. Комисијата е должна да донесе решение за нив во рок од 48 часа по доставувањето, по што стапува во сила рокот за доставување жалби до Врховниот суд.

Во неделата требаше да се прегласува на 187 избирачки места, но изборниот процес не започна на три гласачки места во Мала Речица, а беше прекинато повеќе од три часа во едно избирачко место во село Седларево во општина Желино.

Како што претходно соопшти ДИК, на 29 јуни ќе се прегласува на овие четири избирачки места во шестата изборна единица бидејќи таму има околу 3.000 избирачи, чии гласови можат да придонесат за промена на резултатите за еден пратенички мандат.


Neznam samo do koga ke se glasa vo Diviot Zapad kako sto mi izgleda ova nema kraj ke glasaat do lokalnite izbori.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:04
Originally posted by anastea anastea напиша:

Posle izborite na Gruevski mu ostanuvaat polni race rabota... eden kup problemi i toa kakvi!... Ne bi sakala da sum mu vo kozata....
Ako prodolzi da raboti, ne kako do sega, tuku so uste pogolem intenzitet, ako uspee da izvlece maksimalna korist za drzavata na megunaroden plan (imeto, EU, NATO, Kosovo...), ako prodolzi so ekonomskite reformi, borbata so korupcijata (poveke da obrne vnimanie na nepotizmot i korupcijata najprvo vo svoite redovi), da im stavi do znaenje na kriminalnite bandi kade im e mestoto vo edna civilizirana drzava (kako vcera na preglasuvanjeto)... i uste mnogu drugi raboti, Makedonija ke nema pouspesen politicar od nego do sega!..

Ama ako... ke vidime...

Ako ne, se znae... crven karton i mars vo opozicija (ili vo istorija), zavisi kako ke gi odigra vaznite natprevari...

Ne sum pristrasna sprema nikoj, ama sega za sega tipuvam na Gruevski...плазење

se ova e na mesto....
no treba da se zeme vo predvid deka sega zad gruevski ne stoi samo politicka partija tuku 490000 glasaci...
sega ova prerasna vo dvizenje...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:06
Tocno! Zatoa i mu e uste pogolema odgovornosta! Ako zgresi, tesko nego!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:08
pa zaradi dobro na site da se nadevame deka nema da pravi gluposti...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:09
Sto znaci da zgresi, negovi greski ke bidat ako ne go izbere vistinskiot koalicionen partner, ako ne si ja sredi malce partijata od vnatre, ako ne napravi dobra ekipa i kompetentno ministerstvo.
Megutoa da ne zaboravime deka ovaa drzava sme nie narodot i bez nasa podrska gospod nemoze da ne opravi a ne Gruevski.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:13
e toa so koalicioniot partner ke mu bide rak rana....
dui osvoia mnogu pratenici...tie pratenici nosat golem legitimitet...megjutoa ne treba da se zaboravi i legimititetot na gruevski..kolku se sega pratenici 63 ,64
sega toj ima mnogu popovolna pozicija vo odnos od pred 2 godini...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:14
„ДПА со таква криминална структура не може да биде заедно и нема да дишеме ист воздух со неа“, рече Тачи. Според него, Груевски има легитимно право да одлучи дали во новиот кабинет ќе земе или не некоја од политичките партии на Албанците.

Car e ovoj Taci navistina.
Ako nisto drugo me raspolozuvat negovite izjavi.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:20
Originally posted by fiks fiks напиша:

e toa so koalicioniot partner ke mu bide rak rana....
dui osvoia mnogu pratenici...tie pratenici nosat golem legitimitet...megjutoa ne treba da se zaboravi i legimititetot na gruevski..kolku se sega pratenici 63 ,64
sega toj ima mnogu popovolna pozicija vo odnos od pred 2 godini...


125.000 Glasaci nemozat da imat pogolema legitimnost od 481.000 glasaci, osobeno ako se znae deka razlikata megu DUI i DPA e 40.000 glasaci e sega ako poradi ovie 40.000 kosovski gragani so Brankovski Pasosi Gruevski resi da gi povredi cuvstvata na pola milion gragani toagas mislam deka mnogu ke zgresi.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:24
mene mi e zal shto taci ne e makedonec...
a ovaa koalicija kako ke bide ne znam..treba da se poceka...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:27
Originally posted by fiks fiks напиша:

mene mi e zal shto taci ne e makedonec...
a ovaa koalicija kako ke bide ne znam..treba da se poceka...


Uste podobro sto e Albanec, i dobro e toa sto covekot celo vreme saka da im objasni na Albancite deka sme 21vek i deka ziveat vo Makedonija a ne vo Kosovo.

E Brane Brane ti i tvoite 150 iljadi pasosi.

Neznam ama 500.000 MAKEDONCI i mnogu poveke jasno kazaa so kogo Grujo treba da koalicira pa on neka vidi.
Edno samo znam deka vo slucaj da koalicira so DUI rejtingot ke mu se prepolovi preku nok.

Изменето од kultuzin - 18.Јуни.2008 во 13:29
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:38
Mislam deka Gruevski celata rabota so preglasuvanjeto i okolu nego dobro ja "izigra", malku im dade do znaenje na albanskite lideri kade im e mestoto, ama sepak i toa ne e dovolno!
Go ocekuva tezok izbor...
Ako resi da koalicira so DUI... ne samo sto ke mu se namali rejtingot, ke im pokaze deka ne si stoi na zborot.. a toa im dava samo sila na onie so nikogas nezadovoleni apetiti!..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.