IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 558559560561562 564>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2019 во 22:37
Денес имав преубав ден
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2019 во 16:04
Денес после неколку дена,ми текна
да одвојам време за на шнајдер.
Земав фармерки и панталони да ми
ги скрати во ногавиците.На излегување,
околу 10:30 часот беше ми вика.
-Комшија како да е недела,проштевај
ако нешто сум згрешил.А турчин.
Простено комшија и од Бога и од мене.
И ти проштевај ако сум ти грешел нешто.
Ете денот си отиде,како ја земав кесата
остана у кола.Ручав и го ставив гзот на
столче да потрошам некое време на компјутеров.
Си го вратив муабетот и скокнав накај кола.
Чекај шнајдеров ништо до сега не ми згрешил,
да не ја утупел работата сега.Се натокмив де у
едно де у друго се си е таман.
Времево само лошо се смени,ретко луѓево
останаа луѓе па низ глава прво лошото ќе ти помине.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2019 во 09:54
Се чувствувам прекрасно... И премрзеливо
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2019 во 14:56
&amp;#208;&nbsp;&amp;#208;µ&amp;#208;·&amp;#209;&amp;#131;&amp;#208;»&amp;#209;&amp;#130;&amp;#208;°&amp;#209;&amp;#130; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;&amp;#190; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;»&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;° &amp;#208;·&amp;#208;° photos of women day

Среќен празникголемо гушкање
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2019 во 12:58
Денес едвај едно кафе и три цигари испушив,дотолку сум врзан за кревет!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2019 во 14:09
Денес,умало ме карма убила!
Излегуам ко фурија од дома.Па по
некое непишано правило нешо забораам.
Денес тоа беше новчаникот.Со се и сешто
у него само пари не.
Кога забележав,бев ни ваму ни таму.Ај
не сум од вчера си реков ќе завршам некако
работа без личната карта кај шо требаше да
влезам.И завршив,кај смеат да ме вратат.
На излегуање,ми летна мислата низ глаа.
-Само уште малерот со полиција да не ме фати.
Бегам дома!
Некаде осум километри ми беше релацијата.Си
седнав фино лепо у кола,ни радио не пуштив.
Очите и на газот отворени,да не ми улета
полиција.Дури и кога полагав така не сум пазел.
Поминувам семафор,и полицаец со палтото во раце
зборува на телефон и ко каубоец го потподига револверот.
Колона...
Полека се движам и му се доближувам.
-Не не е сообраќаец овој!
Ми поминува таа мисла у глава,и додека така тргни застани
му се приближувам погледот му застана у мене.
Леле Орка несреќо една!
Ми тропа на прозор.Подотварам.
-Другар ќе ми касни колегата ако одиш натака да ме префрлиш?
Нема таков емотикон,колку ми олесна.
Влезе се распиштоли и каиш не става.
Не издржав,таков Господ ме дал му викам.
-Него стај си каиш да не треба да вртиш телефони.
Се насмевна,и ми рече уживај никој не смее да не чепне.
Ех да знаеш си мислам ти прв ќе ме средиш.
Околу три километри го возев истеравме муабети,
а впечатокот е дека покрај незадоволен народ
оваа такозвана држава има и незадоволни полицајци.За жал.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2019 во 23:36
  Леле Орка 

Уживам кога ги читам твоиве дневни дешавки голема насмевка                                
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2019 во 16:13
Денес си викам Орка многу арно,не е на арно!
Вчера нешто радиото во кола ми го маваа флешои.
За денес агенда ми беше кај единаесе да излезам.
Па у осум му се стаив на радиото.Извадив шалт табла
малце веде малце погоре-подоле држачите и го опраив.
Десет и пеесе саатон.Ме фркнаа тоа мислите прекорувачки.
Ебати будалата два дена скапа,место да пододмориш за
радионо се фати.Трчај сеа спремај се и бегај!
-Среќа у седум сабајлето место друштво на pajser
да му праам,се избричив.
Кога ете ти го телефонот,си ѕрнка.
-Е сеа уше кај сум да ме грабнат.
Кога ете ми ти шофер море ми пуштиле.
По по по раати.
И еве ме конечно да се истегнам у кревет,си
сумирам не сум ти ја за тоа.Многу побрзо ги
завршив работите али без лезет.Го мислев чоеков да не
го заглавувам и летечи секаде завршив.Да си бев со моја
кола уше низ град некаде ќе бев,и најмалце две кафиња плус
ќе имав испиено.
Ќе си терам ја со мојто магаре оти и многу арно не е на арно.
Кон врв
Radijator Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radijator Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2019 во 20:17
Денес после не знам колку години ми текна дека едно време тука се дружевме, дебатиравме, се расправавме, се смеевме и беше еден многу кул период. Ми требаа едно 10-тина минути да ми текне која ми беше лозинката

Би сакал да ве поздравам сите и да сте ми живи и здрави      
Just because i see the world with my own eyes, that doesn't make me a sinner !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2019 во 18:55
Денес се и сешто правев ништо не направив.
Ништо позитивно,инаку си ги спискав иљадарките
за дваесе минути.Колку шо траеше менувањето
на пневматиците.У цела таа прича оти со другар ми отидов
добро е шо им лапнавме две кафиња гратис!
И така мислејќи дека денот ми е недела се мотавме низ двор
кај другарот.Кога ете ти го алармот.
-Нели ти реков утре две возила,ама еве едно ми се ослободи ќе
го пратиме ако процени дека ќе стигне до 14:30.
ОК,еве излегувам ја!
Абе нели ова пензионериве пратеници биле?
Ги праќале ваму-таму.
Не оти кај мене не е така,а ме начекаат моите дека искачам
ете ти го списокот шо се треба да земам.
Се имаат ујдисано они двајца ја сам.
И каде застанав чекај да подпрочитам
Аха и зимам списокот фаќам по патот под облаците,никаде бре денес ни малце
да ѕирнеше сонцено.Кога ете ти го пак телефонот,беше веќе 14:20ч.
Ја кај Бриколаж!
Лоша ми испадна проценката,возилото на истовар подолго ќе се задржи.
Останува договорот за утре.
Бем ти држава де рамковен,преспански има сигурно уште тие ми текнаа.
Се со договори,никако чоек од збор да се најде.

Си земав тоа рецептите од моите и преку пат у Тинексот спроти Бриколаж.
Јадното едно ново,впечатокот ми беше дека дури прв ден збунето целото.
Младо девојче шо знам дваесетина години.И сељак еден,демек шеф и глуми
лудило.
Слушај,јас еднаш кажувам и памти немам намера да ти објаснувам по сто пати
кога тебе ќе ти текне.
Идиот,пред мене!
И после фалеле работници!
Ма јок бре еден куп идиоти у државава!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2019 во 07:27
Originally posted by Орка Орка напиша:

Денес се и сешто правев ништо не направив.
Ништо позитивно,инаку си ги спискав иљадарките
за дваесе минути.Колку шо траеше менувањето
на пневматиците.У цела таа прича оти со другар ми отидов
добро е шо им лапнавме две кафиња гратис!
И така мислејќи дека денот ми е недела се мотавме низ двор
кај другарот.Кога ете ти го алармот.
-Нели ти реков утре две возила,ама еве едно ми се ослободи ќе
го пратиме ако процени дека ќе стигне до 14:30.
ОК,еве излегувам ја!
Абе нели ова пензионериве пратеници биле?
Ги праќале ваму-таму.
Не оти кај мене не е така,а ме начекаат моите дека искачам
ете ти го списокот шо се треба да земам.
Се имаат ујдисано они двајца ја сам.
И каде застанав чекај да подпрочитам
Аха и зимам списокот фаќам по патот под облаците,никаде бре денес ни малце
да ѕирнеше сонцено.Кога ете ти го пак телефонот,беше веќе 14:20ч.
Ја кај Бриколаж!
Лоша ми испадна проценката,возилото на истовар подолго ќе се задржи.
Останува договорот за утре.
Бем ти држава де рамковен,преспански има сигурно уште тие ми текнаа.
Се со договори,никако чоек од збор да се најде.

Си земав тоа рецептите од моите и преку пат у Тинексот спроти Бриколаж.
Јадното едно ново,впечатокот ми беше дека дури прв ден збунето целото.
Младо девојче шо знам дваесетина години.И сељак еден,демек шеф и глуми
лудило.
Слушај,јас еднаш кажувам и памти немам намера да ти објаснувам по сто пати
кога тебе ќе ти текне.
Идиот,пред мене!
И после фалеле работници!
Ма јок бре еден куп идиоти у државава!

,,,e vchera ako nisho ne naprail e denes denes de ortako ima da nakisnit,,,
,,, ,,,
,,,,,,denes ako ne zaspijam tamu kaj sho sum teshko vo druga prilika,,,sade spijachi po drzhavava,,,e da nemit posle arbajtinci,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2019 во 19:30
Денес како кафето го шмркнав у седум на балкон,
си земав чадорот и ене ме.
Како и да е цел ден исполнет со обврски.


Изменето од Орка - 09.Април.2019 во 19:30
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2019 во 21:53
Денов денес убаини!
Почна со работни обврски,заврши во
летниковец со ребра и врат у фурна спремани.
Не ме мислете имаше и некоја чашка лесно бело вино.
Но се со мерка да не се расипе оваа става-страва.
Кога другарката почна муабети за колешката и и да ми дотура вино
знаев време е да си одам оти лошо можеше да заврши сето тоа!
По мене разбира се!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2019 во 11:16
,,,denes,,,e denes de nedelno,,,so obvrski de,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 558559560561562 564>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.