IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 556557558559560 564>
Автор
Порака
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 767
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2018 во 00:42
Денес е посебен ден, денес се чуствувам посебен..
Данас нема хлеба данас нема млека..
Денеска сакам кафето да биде горко, не, денеска сакам кафето да биде отров..
Данас за нас шансе више не постоје, данас спремни сви за пут према доље..
Денес е специјален ден денес можам, кого сакам да извадам од кожа..
(ова се стихови од песни мене денес не ми се случи многу)
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2018 во 13:06
Денес од муабетите со баба ми...
-Касни мандарини.
-Бабо уште ми е тешко од доручекот.
-Ако ме сакаш ќе земеш!

После половина час..
-Земи си од политанките ќе се расипат така.
-Бабо...
-Ако нејќеш да умрам ќе земеш.
А шта речи кога си имаш работа со девеесе годишен мариоец.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2018 во 20:55
Денес, некој се радуваше, некој тагуваше
а јас си добив кладба не зборувам
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2018 во 21:11
Денес идам у маркет рано посабајле!
Како за недела у тренерка,со елече
и оти маркетот ми е блиску у пластична папуча.
Оние модерните со дупчиња.
Пред мене на каса наконтена чиниш за сваќа
една го наполни кесето,плати кеш.
Е маци дај ми бе и една кутија вест
ама на картичка!Впишуе пин и ги наплаќа.
Е цуци дај и за оној мојот еден бос.
Пак пишуе пин,и дава сметки.Како ја вади
продавачката картицата...Лелеееее душо кај ми
е паметов дај и едно кесенце(денар е чоеЧе,денар!)
исто на картица си ги чувам овие у црн фонд!
Прибира кесите,у меѓувреме ја си зимам и
наплаќам една кутија цигари.Па заедно излегуваме.
Од вратата лево после две скали има корпа за отпад,
сваќава нога само шо пушти надвор од маркет ги пушти
онака пеерски фискалните покрај врата и се заврте.
У тој момент се наведнуем и ги зимам демек да види
кај им е местото,ма јок бре!Мациво,срцено душана
уште побрзо се заврте назад и му ја летна...
И така денов бош ми почна,а ми текне а не можам
да се изначудам шо се шета низ градов.
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 767
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2018 во 00:15
Денес.. залади многу.. можеби и вчера завчера.. вардете се..

Изменето од paralelogram - 19.Ноември.2018 во 00:23
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13024
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2018 во 13:06
,,,denes shubo si vrnucka sade za prilegnuvanje na rabota e,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2018 во 18:36
Браво,браво ортак...Па после да делиме пола-пола че речиш!
И вчера и денес па и утре застојот од две недели низ нос ми излегува.
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 767
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2018 во 04:11
Денес zamislena ми го стопи срцето . Или сум слаб на срце, или ти си многу јака, или и двете. Во секој случај некое време останав без зборови, а и ми беше убаво додека собирав импресии од тебе (откако прочитав се од денеска) иако во исто време се осетив и немоќен.. нема врска, сакам да кажам морав да изразам љубов према тебе


Загледав прееска еден филм на телевизија (A Wrinkle in Time), имаше една жена mrs Who (госпоѓа Што) и цело време збореше во цитати од разни свери ама секад ја погаѓаше поентата, па незнам дали ти ме потсети на нејзе или она на тебе


и така..
https://www.youtube.com/watch?v=sLm3Khusq_8

fun fact: Додека го пишував постов врвцата од дуксерот ми се заглави во кулерот од лаптопот, го укочи, ама искочи лесно добро е :D
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2018 во 21:03
Денес ме седнаа на столче да чекам дваесетина минути...
Ме понудија кафе,али без можност за цигара.Па го одбив.
Не идеше така пицнат сега со цигарата у уста пред
фирма ко пред кооперација. После додуша кога
влегов кај директорот ме испоштува и со кафе и со цигара.
Нејсе...Што верглаат по турскине филмои.
Отворив фејсбук.Прво ми излезе интервју со Варвара Визбор.
Па оти така си ја симпатишем,земав да го читнам.
Откако го прочитав се утепав од враќање филмои има
ли некој што ова би го кажал за Скопје,а би сакал.
Најповеќе да тоа чувство за Скопје го носам у себе,
а не само носталгија за тоа како некад било убаво.
Ете ти има градови кои како раснеме се разубавуваат.
Кога некој денес би ме прашал,јас без размислување би ја одбрал Москва.
Не од перспектива на стандард и ред други параметри.Но заради топлината
со која зрачи,дури и на стотици метри под земја.Во метроата.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2018 во 22:57
Originally posted by paralelogram paralelogram напиша:

Денес zamislena ми го стопи срцето . Или сум слаб на срце, или ти си многу јака, или и двете. Во секој случај некое време останав без зборови, а и ми беше убаво додека собирав импресии од тебе (откако прочитав се од денеска) иако во исто време се осетив и немоќен.. нема врска, сакам да кажам морав да изразам љубов према тебе


Загледав прееска еден филм на телевизија (A Wrinkle in Time), имаше една жена mrs Who (госпоѓа Што) и цело време збореше во цитати од разни свери ама секад ја погаѓаше поентата, па незнам дали ти ме потсети на нејзе или она на тебе


и така..
https://www.youtube.com/watch?v=sLm3Khusq_8

fun fact: Додека го пишував постов врвцата од дуксерот ми се заглави во кулерот од лаптопот, го укочи, ама искочи лесно добро е :D...... Ја  сам  Изненаѓена...црвенеење
али не и Увреѓена....бакнеж
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2018 во 23:12
Денес денов и крај имал.
Фаќам кревет додека е денес,па
утре исто темпо.
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 767
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2018 во 23:39
Денес се бањав со ладна вода, мал мозок ми се одлепи ама се освежив добро
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13024
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2018 во 07:29
,,,e denes de,,da pomine do okolu deset pa posle toa malku troa miiiir,,,nee od site de,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32088
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2018 во 00:31
Denes ke si legnam porano
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 556557558559560 564>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,395 секунди.