IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 552553554555556 560>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2017 во 11:16
Денес се престрашувам од сабајле еве да и се јавам на забарката.
Шо убаво ми беше до вчера бројот и го имав изгубено.И си се лажев
ај утре,ај задутре.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 19:40
Греота е да се жалам од работа,али денов
раатот го видов едино у 3Б.На вториот спрат
јас и уште два патника,прозорите замаглени
додека капките од дожд правеа патеки кои
го прошаруваа погледот.Наоколу слики од
грдосијата Скопје со сиот метеж и сивило.
На граница сум од ликот на Џек Николсон во филмот
каде само еднаш употребуваше сапун и го фрлаше.
Добро не до толку но никад не би избришал прозор со
рака у аутобус,дури и држачите со тешко срце ги фаќам.
Денес муабетов ми е,не ми се симнуваше пред Градска
од аутобус ко да бев у некоја твајлајт зона.Смирувачка!
Дури не ми текна ни на телефонот.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2017 во 18:31
Ја па у тројката Б денес...
На автобуската под железничка застанува автобусот.
Во тие моменти ќе спуштам телефон,и разглеуам околина.
Има останато постери за најава на поминатиот концерт на Ал Ди Меола.
Застанат со рацете во џеб од капутче,со темна позадина подзавртен у лево.
Три од едната страна,два од другата.Пред нив застаната девојка
во капутче со кадрава бујна коса рацете во џеб и поглед у далечина
со подзавртена главата у десно.
Скоро и да посакав да измањачам со телефонот.Артистичка слика.
Тоа се тие убаи ќошиња на Скопје.
Слика неам,али најверојатно додека стојат постерите на Ал Ди Меола
ќе се сеќаам на таа инсталација.
Понатака убава најава глеам Џипси Кинг у Скопје,декември...
Само уше животот да дојдеше!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2017 во 07:22
Денес ова ми е раатот.
За еден час пола Скопје ќе треба да го извртам.
Ако имам среќа и не баш.Па после позајмувај кола
и пола Македонија...Ах тие странски инвестиции!
Да бев како грујчо од провизии само ќе се збогатев.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2017 во 10:17
Едно две недели релната од шпоретот не ни работеше.
Пред некој ден земавме нов.Денес...Е денес тегнета баница доручкував
и тоа што намалив некој килограм мислам x2 го вратив.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2017 во 23:20
Денес после подолго време се сретнав со колегите од првата фирма.
Со некои и прв пат после 8 години.
Под хитно бајачка ќе барам ме урочија...Божееее како не ми побелела косата
Ко јас да ги бутав на сила да се женат.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31985
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2017 во 23:22
Denes....izgleda u loso vreme naminav ovde...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2017 во 17:02
Денес од автобус до секаде каде влегов само божикни песни.Амерички разбираСе.
Па си викам убаво ќе биде таа еуфорија да ја имаме и во периодот пред
нашиот Божик.
Не битно...Муабетов за денес ми е околу една празна кутија од цигари.
Додека се возев по автобуси се расчепкав низ ранец да потсредам.
Во еден од помошните џебови сум остаил празна кутија.
Знам зошто не ме зачуди,немало каде да ја фрлам.
Од кај Градска по булевар Кочо Рацин до автобуската спроти МВР,од
страна кај Света Петка канта не видов.Во линија со Зелен Пазар на
самиот булевар оние бетонски кругови за да не паркираат беа полни
со се и сешто.На семафорите пред вилаетот на грујчо кон Кисела Вода
видов три контејнери.Али ме фати инат шо ќе идам дваесе метра тиБам градот џабе.На пат ми е таа канта кај автобуската станица за 16-ка ќе го фрлам таму.
Следно видов кутија од банани ли јабуки ли кому како му милува остаена
кај банкоматите полна со извештаи.Ма јок ене ја глеам веќе
ќе го фрлам кај автобуската.И после слободна проценка два километри пешачење конечно
стигнав до кантата на ЈСП станицата,културна со кесенце.Ништо чудно што
сум ја запамтил ретки се скоро и да ги нема.
На толку пешачење со празната ми кутија стисната во рака,останатиот дел
од патов ми фалеше,дури жал ме фати.У оваа држава дури и на празните
кутии од цигари не им е лесно со ваков народ.Низ шо се не минуваат
за да стигнат до канта за отпадоци.И не сите ја имаат таа среќа
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2017 во 15:32
Денес ми текна на Идивиди...задоволство
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12073
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2017 во 15:39
,,,i denes da se preslikuva,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2017 во 10:05
Денес од пред саат време некаде ми почна распустот.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2018 во 23:59
Денес пет саати одседов у кафанче,маалско.
Две кафиња,и две чашки кисела вода испив.
Да не се разбереме погрешно,правев некоја припрема за печат.
Божееееее сФашта,што се има у човекова глава после некоја чашка де.
Па и ја сум пиел и пиан сум бивал али оваааа.
Шо знам за сите родители,контролирајте си тоа децата.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2018 во 21:45
Денес требаше да ми биде недела.И беше
до кај 15 ч.Се валкав по кревети,чоече
кафе ме мрзеше да си сварам.Го чекав брат ми
како жртва кога ќе му се пие и мене да ми свари.
Али јок.Отиде,ме мрзеше да излегувам на тераса
да облекувам тренерки итн итн.Си продужив.
Ја гледавв приказната со мажот што јајца сакал да квачи.
А!Ете тоа ќе ми биде денес денот,си реков.Среќа заспав
и не ја догледав оти сигурен сум дека не испилил пилиња со
квачењето. И секако и мене данокот ме фати што
го одлежав денот,па сега заглавив со тезгарење до
ниедно време.Утешно е што каде и да одев кафе ме нудеа.
Утре нека биде петок,да не ме фати малерот од немај каде.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6907
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2018 во 02:22
Dobro be sto se slucuva denes???газење од смеење
Ajle lele
Denes interesno mi e da biram megu dvete gospogi za gospodinot ,i jas glasam za ze...ta.
Zosto vidi od mnogu sex ne se zivee auuuuu toa ne e dobro ne.
Gospodinot ke bide mnogu voznemiren,mnogu nakostresen газење од смеењеaj lelele
i nema da moze da spieгазење од смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 552553554555556 560>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.