IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 566>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 13:43


...denes...edvam cekam denes...!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 14:06
denes mnogu mi e strav

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 21:32


...denes, denot e prekrasen...i se e prekrasno...i jas sum prekrasno raspolozhena...
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 21:33


ДЕНЕС.... ги слушнав најубавите зборови во мојот живот...





Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 21:35
Originally posted by james dean james dean напиша:



ДЕНЕС.... ги слушнав најубавите зборови во мојот живот...









..aj ,pusti gi vo eter...daj i nie da slusneme nesto ubavo...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 21:41
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by james dean james dean напиша:



ДЕНЕС.... ги слушнав најубавите зборови во мојот живот...






..aj ,pusti gi vo eter...daj i nie da slusneme nesto ubavo...




Радо би ги пуштил, бидејќи се навистина прекрасни и многу позитивни, но .... ... знаеш... сепак е тоа премногу лично...




Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 21:49
denes imam dupka na mesto zab

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 13:57
denes = uzas
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 14:13
...denes.. svoj covek... bez internet...bez vesnici... bez galama... se do 13 casot...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 14:27
 
 
  Денес....цел ден се ...расправам со гости....
  Германци...Бугари...Словенци....МАКЕДОНЦИ.....ох голема%20насмевка
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:48
Денес ништо не може да ми ја помати среќата
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 21:30
Пишувам и го слушам Реј Чарлс............љубов     Луди седумдесети.........

Изменето од orlov - 09.Јули.2008 во 21:31
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 18:01


Денес...



Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 23:37
DENES E eden od onie denovi koi da traea 48 casa malku ke bese Prvo...na sostanok so mojot pijatel,neuropsihijater..Ioanionious..Grk koi veke 25 god zivee i rab. vo Skopje...Po polovina cas ...dvizerjki se po partizanka nekoj na motor uspea da mi gi digne ranecoty,so sve vo nego...paricnikot so okolu 3.500 den (samo sto brat mi vcera mi gi dade),licnata karta nova..izvadena pred edna godina,inav 2 knigi koi ne bea moi..."Kalugerot sto go prodade svoeto ferari"..i "Svetot niz ocite na eden N.Y. TAKSIST"...aj prvata cuv se naogala u Skopje,no vtorata od Zagreb mi ja donesoa ..Mi ja ukradoa mojata omilena SUPERMAN maicka,poklon od bivsiot,2 CD-A..edniot od   JULIETTE LEWIS & THE LICKS on CAPITAL CHAOS 2007 (momentno e vo Novi Sad NA exit 2008,zaedno seo PRIMAL SCREAM..(vtoroto cd vo ranecot sto mi go dignaa,no ova bese moe,za cela srekja vo NESREKJA)...druguite stvari bea sitnici..kako ROKOVNIKOT,ZA koi iskreno ne mi e zal..no toa bese dnevnik na MOITE MISLI,SEKOJDNEVNI NASDTANI,FRUSTRACII,NAPADI NA BES I PANIKA,SREKJA POMESANA SO GOLTKA TAGA..no toa bea samo moi..nicii drugi,go nosev sekade so sebe,zatoa sto ne znaev inspiracijata od kade ke se pojavi...Imav neprocenlivio dragi fotografii od mojata ekipe snemeni na nasite patubanja niz Evropa,slikata so MC A od Beastie Boys...slikata od mojata Donka koja sega nekade go gradi svojot mozaik vo New York,slikite od "R" i "C" kako spijat vo 02.30 vo Amsterdamskoto metro,mojot friend DZODZO koj vo Tokyo se trudi da go nametene Balkanskiot opusten nacin na zivot,i poradi toa site se vooduseveni od nego i Makedonija..i site onie mali fotki od razno-razni zamoci niz Bavarija,Viena,Budapest,Novi Sad,Minhen i slikite od koncertot na Pink Floyd..Liechtenstein...Den Haag...maloto selce sO cudno ime "PETRANKA" NA ISTOKOT NA PORTUGALIJA...I MILION BEZVEZNI FOTKI zxa koi togas mislev se besmisleni..a sega gi osekjam kako nekoj zasekogas da mi izvrsil LOBOTOMIJA na ednata tretinas od mozokot..Ne ni veruvav kolku mi znacat se dodeka imbecilot od suvozackoto sediste zasekogas ne mi gi odnesee..ako slucajno ne znaes kade da gi otarasish,ili da gi zapalios,tge molam nemoj..tie spomeni se mojot zivot..so toa goris del i od mojot zivot..Ne prijaviv vo Policija ,mislev deka e bespolezno,a nema ni da prijavam..Zemi se sto mislis dek a ke ti vredno,no TE MOLAM ostavi mi gi fotografiite,ostavi gi sekvencite od mojot zivot..Kazi koga,kade,kako..pod koi uslovi,ke napravam se sto ke baras..ova ke ostane megu nas..napisi mi na lp..ako go citas ova..TE MOLAM...pommgni mi da se socuvam sebe si,socuvuvajki go ona najdobroto sto go imav-tie mali stari na delovi pozolteni fopotografiiDenot prodozi,se sretnav so bivsiot decko..Mac (go pamtite uste nego?) mobilniot mi bese vo farmerkite pa ovojpat bev "dostapen"...pievme kave vo CAO i na momenti se zamisliv..se izgubiv..om me protrese,me prasa,,"alo kade otide?"
-Go poglerdnav vo negovata crna pripiena maicka bez rakavi na koi se gledaa negovite sexy tetovazxi,crnata kratka kosicka,svezo izbricen,mirisashe na KENZO..oblecen u beli leneni pantolani i visoki smegi ALL STARS patiki...Izgledase bozanstveno...primetiv deka u tie 2 casa kelnerkata doagase na sekoi 10 min da ja istrese pepeljasrata
-Nego,da se vratan jas..me prasa kade sun zalutal ..samo kratko mu odgovoriv,deka razmisluvam na ispitot (go izlazav)..razmisluvav za site onie mal milon raboti poraidi koi on ne e za mene,nitu jas za nego..Jas sum sepak bliznak u horoskop,dupli (ako toa im znaci voopsto nesto na onie na koi se zanimavaat so astrologija..jas sum EMOTIVEC..on e PRAKTICAR...jas sum uste dete i ne znam dali nekogas ke porasnam,on uste na 18 god bil TATKO,a sega ima kerka teenager,so koja koga izleguvame u grad site drugarki se palat na nego nemajki poim deka i e tratko,a koga tek ke doznaat LUDILOTO pocnuva,site kao naivno sakaaat da go "smuvaat".No toa mi se dopagja sto ja znae granicata..duri i on pod povrsinata na "proucuvanite subjektite"..a nijansite sto se otkrivaat zad zatskrienite boi mozat da bidat vcudoniveduvacki Ke izlazam deka nijansite na Mac ne korespondiraa so nadvoresnite boi,no ke bidam tolku iskren i ke kazam ne znam dali moite nijansi ,korespondiraat so boite koi gi pokazuvam koga sum so nego..Ne znam..mozebi seuste ne sum zrel za ljubov i da bides sakan...se plasam sto koga pagjam sega sekogas ima necii race koi ke me krenat,naucen bev da stanuvam sam...ner znam..tolku ne znam so nego..samo edno e sigurno ..Mu kazav deka e dosta...nekoe vreme najdobro e da bideme prijateli,no ne ocekuvav za 3 nedeli duri tri kafinja i eden rucek da imame na "prijatelska baza...Kako i da e..stanavme od CAO..(i nema da mi veruvate koja glupost ja napraviv..dodeka bev da go platam racunot,na konobarkata sto sekoi 10 min ni ja treshese pepeljarata i go dadov mob. na Mac,samo i rekov deka mi rekol deka mu e simpaticna ,no "demek" poradi dolgata vrska od koja izlegol,mu bilo neprijatno da i pobara broj,mi rekol kao ni jas da ne se mesam...no ETE MENE ME ZNAETE..devojkata pocrvene...smetkata bese 700 den..rece samo 500..ostatokot e na racun na kukjata"
Od tamu ser upativ kon plostad,vidov tolpi luge od site naseleni mesta u MKD..i mi kazaa deka mu organiziraat precek na brat lJUBE...vednas osetiv negativni vibri..posakav da se trgnam od tamu..Mac me odnese do doma,ne sakase da me pusti u TAXI.. CUDNO SUM MU IZGLEDAL ...dENOV TREBASE DA TRAE USTE,,,IMAV I NEKII DR,PLANOVI...NO KOJ ZNAE..IMAM USTE CELI 35 MIN?..A TOA PONEKOGAS ZNAE DA BIDE I CELA VECNOST
P.S bLAGODARAM NA TRPENIETO NA ONIE KOI ME ISLUSHAVTE
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 566>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.