IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 564565566
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2023 во 06:50
,,,06h:50',,,05012023,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2023 во 23:43
Денес лудилото на паланкава го истерав благодарение на песнана подоле,ебаго!
Кој редимејд е песмава у целава инсталација такозвана Скопје чоече.
Шо знам кај оној Божиновски прочитав магацин со мара се запалил уф Кавадарци,
може и да е некој сајд ефект.Кој ќе ти каже?!Она чуркана само почна да замрзнуе,
не е будала да каже дека и нешто запалил.
Среќа па се има интернетов!Откако сабајле го удрив чакмакот на колата ова
беше првата песна што на Лајф радио ме пречека.
Не сум статистичар да речам уште колку пати и праев репит при конекција на
телефоонот со радиото во автомобилот.
Али братеееее песнавааа,кој ве е....тит...е бе!Излегов како чоек,се прибрав како чоек.

Зомбиленд-Скопје!

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2023 во 21:56
,,,denes povtorno nikoj,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2023 во 18:44
Денес ...

Beautigul Smile Cute Girl GIF | Gfycat
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2023 во 20:44
Како за денес прво ќе пишам,уште ми берел умот!Ете не сум го заборавил пасвордов.плазење
И после да си почнам,што тоа на душата ми натежна по не знам кој пат у оваа фавела.
Кај шо триесе и кусур години најголемиот олош своите канџи,како вампир забите ги
има укопано врз секој еден што се бори да преживее,живурка или успее да избега.
Не би фаќал хронологии.Ова се деца на пеколот!Ученици на бесчесниот.Секој ден ново зло.
Се држам на страна од све,во обиди духот да ми остане со надеж за некои планови и молитви
нивното зло да не ме поткачи.Не би ги ни пишувал плановите,у оваа ливада на злото само зло расне. 
И ете капислата да некаде си ги кажам маките пукна пред петнаесетина минути.
Му го спремам на брат ми лаптопот пред да замине,во момент на рестарт со цигарата на 
тераса.
Од 2008 до лани враќав ОК кредит,без некое брзање у стопанската.
Стави-вади,лабаво.
Но секогаш си ја плаќав ратата на време.Ниту еднаш не ми се десило во тие четиринаесет
години да ми земат и еден денар камата,за доцнење со уплата на рата.
Пред и некој месец на близок му извадив ситен кредит.По месец дена ми ги врати.Ја оставив
на ситно нека ме музат со некоја камата,а овие нека стојат заштедени.
Опнавме траен налог,ми се виде и на мене коректно тоа да не се акам по шалтери.
Прв ден кога ќе ја земам платата,ратата си ја ставаат у резервирани и на 16-ти во текновниот
месец си ги прокнижуваат.
У саботата од Охрид,рано по сабајле фативме накај Мариово.
Ете ти нотификација у 08:05 ч. 
- Бла бла бла направена е уплата за вашата месечна рата.
Ееее мамицата ви ваша си викам.Кога треба да ми префрлите пари од петок чекам до
понеделник,за зимање работите.
Не толку трагично тоа го прифатив,веќе Штавица ја имавме минато и уживав во Мариовскиот живопис.
Да се вратам сега кај терасата и цигарата,ете ти пак нотификација на телефонов.
Бинг,комерцијална одлив на средства.
Друга приказна е како едреамс ме закрпија пред пет месеци,ама исто така ладна пот ме обли.плазење
Отварам со страв,шо е сега картица денес не сум извадил.
У секунда сумата ја видов и пораката.
Пишувам и уше ги терам у триста лепе...
Си го прокнижиле денес налогот за кредитот со три дена доцнење,без опција јас да го активирам трајниот налог порано(иако нели они се
грижат за нас како нивни коминтенти)и ме закрпиле непотребно со три денари.
Не е работата трите денари,но лесно бе златни ставате рука у мој џеб.Уше утре ќе побарам сам да си ги плаќам ратите,а верувам за брзо од принцип иако и другите се исти или бетер и банка ќе сменам.лутина
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2023 во 07:51
,,,denes,,,so ovie nikakvi,,,samo Gospod znae shto ke donese denot,,,
,,, Gospode ne im prostuvaj znaat shto pravat,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2023 во 11:31
,,,denes,,,e denes e dozhliv den,,, 😋
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 564565566
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.