IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 559560561562563 564>
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2019 во 13:06
Денес,ден за легачење,од утре се уклучувам на турбо.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2019 во 23:45
Денес,издржав!
Утре неделаааа
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2019 во 17:05
Денес нислан од седум саати надвор,пет бев у кола.
У кратката кариера како дистрибутер,често знаев кај саемот
да застанам и да јадам еден хамбургер.Ви текнуе имаше Скопје
саем едно време.Сека наместо него најверојатно Скопје си доби
упе еден опинок полн кеш.Но ме разочара муабетот на двете жени
над педесет години кои долги години работат во сендвичарата.
Ајде касни си уште еден ми вика.
За некој ден не рушат.
Стари моми некаде ќе одиме млади невести.И благо се насмеа.
Ете тој е кроткиот и ведар дух на овој народ,кој мора веќе
триесе години и паразити у власт да рани.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103861
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2019 во 09:34
&amp;amp;#208;&amp;nbsp;&amp;amp;#208;µ&amp;amp;#208;·&amp;amp;#209;&amp;amp;#131;&amp;amp;#208;»&amp;amp;#209;&amp;amp;#130;&amp;amp;#208;°&amp;amp;#209;&amp;amp;#130; &amp;amp;#209;&amp;amp;#129;&amp;amp;#208;&amp;amp;#190; &amp;amp;#209;&amp;amp;#129;&amp;amp;#208;»&amp;amp;#208;&amp;amp;#184;&amp;amp;#208;&amp;amp;#186;&amp;amp;#208;° &amp;amp;#208;·&amp;amp;#208;° &amp;amp;#209;&amp;amp;#135;&amp;amp;#208;µ&amp;amp;#209;&amp;amp;#129;&amp;amp;#209;&amp;amp;#130;&amp;amp;#208;&amp;amp;#184;&amp;amp;#209;&amp;amp;#130; &amp;amp;#208;&amp;amp;#178;&amp;amp;#208;µ&amp;amp;#208;»&amp;amp;#208;&amp;amp;#184;&amp;amp;#208;&amp;amp;#179;&amp;amp;#208;&amp;amp;#180;&amp;amp;#208;µ&amp;amp;#208;&amp;amp;#189;

Честит Велигден!
Христос воскресе!


Изменето од Valerija - 28.Април.2019 во 09:34
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2019 во 17:40
Денес ги сумирам ова празнициве!
Цело време надвор од Скопје.Вчера
дури во еден здив изминав околу 500 км.
Не можам да кажам со сигурност ме возеа.
И ко за крај од Прилем ебаго си се качив
во воз.За прв пат,ама во овие новиве.Инаку
имам ко копиљ многу километри на пруга.Дури и
оние шинобусите ги имам фатено.
Не ми остаи некој впечаток.Поубав шмек имаа оние
старите со купињата.Не мрчам де,само моја забелешка.
Поинтересни ми биле тие вожњи.
Ова ко да сум се качил у бус на ЈСП само релацијата
уџум.Се наместив до еден битолчанец и веќе на следната
станица си седнав до прозор сам.Кај Богомила ми се плесна
еден енглез или шо и да беше.Иако плав акцентот му беше
чуден.А девојка му два реда позади нас.Му викам ќе станам
седнете заедно,а јас ќе одам позади.Ебати енглезот ми вика
седи нема проблем,а и јас сакам да одморам.
Не бре си иба мајкана сеее.
Стаив тоа ранецот меѓу нас,иам фобија од сумљиви фаци
и блеев у прозор до Скопје.Се на се и возовите не се
тоа шо беа.Не оти се нови,но и таму луѓето шо влегуваат
веќе не се оние шо беаааа.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2019 во 01:01
Денес си се исплакав поштено, па ми се јавија за работа на друго место, бев втора смена на местото кајшто работам сеа, па колега частеше пиво.. и еве, место да спијам, утре прва смена јас дремам на интернет... туку што да правам? Да останам кај што работам или да почнам на новото??? Аааааааааааааааааааааааааа имам време до задутре да одлучам
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2019 во 18:45
Денес на дело ја видов која бижутерија
од официјални демек сервиси сме!
Непрофесионалност до безобразие.
Чоече носиш камера од 150 000 денари у
официјален сервис кои ниво на професионалност
имаат помало дури од Кадри на тезга у Бит Пазар.
И на крај од Ѓорче до Ченто моравме сами да
одиме со вујко ми по апаратот,кој ни го донесе
еден фраер у папучи мафтајќи го истиот како
да држи играчка од пеефче на автобуска.
Секако работа не завршија!
Пипл ју рили гоинг баквардс,пробли тхис ис мај
лест тајм хиер.
Ете така ми рече вујче...
И не би му замерил!
Иф ај хав а ченс то лив,фор шур ај вил ду д сејм.
Ете толку.
Го испратив до автопатот.И поради страв да не ми улета
у кадар Дунафка глеам го бркала падре.
Си се вратив по обиколница.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2019 во 16:57
Денес се акав до УЈП.
По не знам кој пат се сретнувам
со ароганцијата на две службенички.
Ма каки службенички уствари.
Заслужни пионерки ваљда.
У чело,благо десно.
Не знам,ради такви и за женачка би размислил.
Да не му даде чоек ни на душман.
И у цела прича,да не и мислам дека е до мене
и претходната не помина баш најдбро.
А фитиљот готов ми беше да пукне
кога им улета еден колега.Автоматски на игнор
ме стаи и онака љубазна осмех,двете се подмочуаат
му вршат работа.Тука ми отиде фитиљот.Али без
да избувнам или да се распраам.
-Повелете сегашто не беше јасно.
Ја погледнав у очи,со раката приметно отидов
накај апаратот кој би го крстил мерач на
нивнаа ажурност.И плеснав едно НЕ ЗАДОВОЛЕН.
-Во ред е госпоѓо.Имам и јас на кој да му се
јавам,ќе завршам работа.
По пет минути чоекот се симна и завршив.
Ете заради такви кои ни у семкара не би се
снашле државава ни е ренде.Оти немаат понашање и мислат работата им е предодредена,
а ние подредени да ги плаќаме и трпиме.
Па уште ме гледа цело време,обидувајќи се
да примети дали ќе се пожалам.
Мори на идивиди ќе те кажам сите да те знаат.
Тоа за онаа смеѓата со тетоважата.Плавата до неа
само глеаше со сета злоба што може да излезе од очите.
Метла,ма јок.Телепортација тука треба!
По могучност у некоја галаксија милиони светлосни години подалеку.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2019 во 14:08
Ете вчера за вчера.
Денес у Пеко бев и кога би бил
министер вработената таму дирекно
за шефица у УЈП би им ја сместил.
Отидов на брат ми некои артопетски ниски кломпи
да му земам.Си прашав шо како и ја замолив да
ми ги спакува.Ги стави во кутија и се фати за
пластична кеса.Некако ме измерка на брза рака.
Ја врати кесата,почекајте Ве молам.Се симна
до доле доаѓа со картонска културна кеса.
Ја дуздисан си бев у тегет сомотски,со кафеави
кондури и мантилче над колена.
-Поубаво оваа ќе ви одговара.
Е ете чоече што стока седи у администрација,
а за ситни пари луѓе со факултети ќе дремат по продавници.
Дури што ноктите не и беа средени,но гризани не би
и го замерил којзнае со се какви си има работа
за таа плата и притисок кој го има у приватен сектор.
Ова муабетов со ноктите дека и ја де на брза рака
мерка земав.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2019 во 19:10
Денес таман си беше денов,ко за недела.
И ме би било се како шо треба ако нешто
не ме изреметеше.Телефонот ете.Истиот оној
со кој тепам време сега.Имам уште половина
час.
Но!Тука сум од 18:00.За да го искористам
времето си реков,пали Цанде патиките
и прооди се раздвижи се оти денес се
улежа.Го поминав мостот ОН и пред
Сити Мол кај семафорите забележав две
жени на педесетина години.Едната со
дланките го имаше покриено лоцето.
Како што седеше на клупата спуштена
главата на колена.Нагло го свртев
погледот,а во тој момент другата жена
ги пушти рацете.Фа ја исправи претпоставувам.
После неколку чекори детски глас викна.
-Дадо,дадо дојди брзо мама плаче.
Бем ти денот.Почна муцката да ми се гужва.
Сигнал за солзи.Ја стегнав побрзав
и ги мимав семафорите од другата страна
на Партизанска.Љубопитно погледнав
натаму.Синот ја имаше гушнато мајка си
седејќи и во скут,а ќерката беше прилепена
до нејзе.
Каде ли ги губиме тие инстинкти возејќи
го животов.Милион сценарија ми минаа во глава.
Мореее утепав петнаесетина минути.
Ај полека да се движам.Дај Боже само
од здравје ништо да не е.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2019 во 20:50
Истата релација денес.
Причата друга!
Кој учел у Коце знае кој лик беше професорот
по музичко.Имаше еден испад,а и класен ми беше.
Му вика на еден ученик.
-Избричи тоа бекембардите ко шФлаер си
од тоа порничите на РТЛ.
Денес ми текна на оваа анегдота со него.
Прво што ми пролета беше тоа.
После едно од казината,по автобуската.
Застанал чоек над шеесе години на улицата,
а со едната нога на тротоар.
Е!
Ципела лакована црна,
зелена панталона ко фасада у Шутка.
Подизлитена црна кошуља и жуто љимун сако.
У десна рака вино црвено,левата у џеб.
На панталона разбира се.Цвик,све видим,
сунце не видим.И косата крај,не се разбирам
у броеви на боја.Али ова беше
ко ме види да подзавиди.
На арно нека е,ама некој и мене да ме гледаше
од некаде ќе помислеше ми отишла некоја жичка.
ЕптеМ ме оклешти.
Заебан ова климаксот за мужи изглеа.
Патем,липите доаѓаат тивко полека.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2019 во 11:33
Денес липата го возврати ударот.
Пред десетина години,едно три години во повторување
имав алергија од липата.Иако претходно уживав во нив,
тој период на стотина метри да имаше липа мене ми реагираше на очите.
Да е жив и здрав Докиќ ме опраи.Еве ме пак со њушка им влегуем
на тоа липите и до пети удишуем.Ужитак ко Давидоф кога тегнеш.
Имам и под прозор липа,која стрпливо ме чекаше да се опраам па
да почне цвет да пушта.Тука ми е над петнаесе години,а цвет почна
да пушта последниве две-три години.
Ја мањак,прозорот нонстоп отворен,па вчера дури и колата под нејзе.
Е арно ама ете ти денес,идам до кола требаше на кратко да излезам.
Налепена од преден фар до штоп позади.Истругав некако шофершајбна
со течноста и брисачите.Али мрза таква ме фатила шо перење има да чека.Нема шанси денес,не мрдам.А обично ме држи мрзата три дена.Па
ќе почека до петок за душа да и биде перењето.
Не беее не!
Е малер сум,ај да стануам.
Бем ти и телефон и малери.
Еден ден да не го одседи раат чоек!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2019 во 23:37
После напорниот викенд...
Сечење една јабука кај баба ми,прибирање на сите испопаѓани
плодови,косење трева,будење рано за на гробишта,денес скрос ги
наполнив батериите.
Уште рано посабајле бидна работата по план,на брзина се извлеков
со бирократијата,ручек по мерка со пивце.Пооо дремнав дури половина
час.
-И!
Ееее и до кафанче отидов на две пивца.А кефот ми се поремети по секако.
Тоа е тој Марфи!Затоа ја ова енглезиве не и поштуем.
-Сетики седнав со колега од првата ми работа,па и шеф ми беше
сите тајни за занатот ми ги даде.Уште тој комплекс го има
па на крај реши да ме испокара зошо не сум се женел уште.
Бог да чува!Не моеш ни да му речеш пиј едно пиво и ќути.
Ќе помисли дека у право бил.
Па го испратив дома нека си иде кај жена му ако толку убаво било.
Но пак јас се шегувам,у право до некаде и он си е.
Ја си иам точка на тие муабети.
-Не ми се секирај,си иам расчистено.
Педер не сум!Па ќе биде.
Но еве ме дома пред саат некаде и го листам тоа фацебукот.
Канада,Торонто.
Слики од вујко ми.
Компарирам сликите од нашиот усоех со ракометот,нивните
со кошарката.Блиц у главата ми излезе сликата од крајот на
втората светска војна во Њу Јорк со бакнежот онаа...
Никоја до сега не ја достигнала.
У шо ли се претворивме маса од над десет илјлади луѓе ко
армолепци ли беше тоа изразот буљат у телефони!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2019 во 20:13
Денес бев на парадата на гордоста и срцето ми е преполно, ќе пукне од радост и топлина.

Тамарчето беше прекрасна

Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 559560561562563 564>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.