IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Рубикова Коцка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рубикова Коцка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 23:14
Using this method, I won the 1981 Swedish championships, and finished 4th in the 1982 world championships in Budapest. I also won the 2005 world championships in Orlando for solving in fewest moves. My average of 10 best is 21.88 seconds from 2002, and for a single solution 13.60 in 2006.,..


..a be ,..kakvi algoritmi te spopale ,...eve ti deka se reshava so nekolku pravi potezi,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 00:20
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Antagonist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antagonist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 05:09
Originally posted by brza brza напиша:

Using this method, I won the 1981 Swedish championships, and finished 4th in the
1982 world championships in Budapest.
I also won the 2005 world championships in Orlando for solving in fewest moves.
My average of 10 best is 21.88 seconds from 2002, and for a single solution 13.60 in 2006.,..
..a be ,..kakvi algoritmi te spopale ,...eve ti deka se reshava so nekolku pravi potezi,...ИИИИИ...пишува некаде колку се тоа НАЈМАЛКУ ПОТЕЗИ ?!?!?!?
дали се 6-7 како што викаш ти ??!?!?
Кон врв
Antagonist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antagonist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 05:24
Originally posted by nikuch nikuch напиша:

Originally posted by stivshot stivshot напиша:

Znae li nekoj kaj moze da se kupi vo Skopje,odamna nemam videno po prodavnicive.


Последен пат ја видов кај пластичарите на БИТПАЗАР ама беше во очаен квалитет.
Кој памти уште како се реди завршниот трет ред (најгорниот)


друже....дај дојди пред мене реши ја коцката...
жими жими ....ама се што сакаш ќе те частам ако успеш во тоа без да ги знаееш форите (ај да не речам алгоритми , пошто не го разбирате значењето на зборот...тоа незначи математика и слично ,тука )
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 08:11
Originally posted by Antagonist Antagonist напиша:

Originally posted by nikuch nikuch напиша:

Originally posted by stivshot stivshot напиша:

Znae li nekoj kaj moze da se kupi vo Skopje,odamna nemam videno po prodavnicive.


Последен пат ја видов кај пластичарите на БИТПАЗАР ама беше во очаен квалитет.
Кој памти уште како се реди завршниот трет ред (најгорниот)


друже....дај дојди пред мене реши ја коцката...
жими жими ....ама се што сакаш ќе те частам ако успеш во тоа без да ги знаееш форите (ај да не речам алгоритми , пошто не го разбирате значењето на зборот...тоа незначи математика и слично ,тука )
 
algoritam e pravilna postapka pri smetanjeto so koja se doagja do baraniot rezultat!
onie na koi logikata im e slaba strana bez algoritam nema shansi da ja namestat!!!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Antagonist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antagonist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 14:47
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:


algoritam e pravilna postapka pri smetanjeto so koja se doagja do baraniot rezultat!


http://en.wikipedia.org/wiki/Algorithm

Во математиката , комјутерските науки лингвистиката ...
WHAT ?!?!?! лингвистика....како тоа лингвистика , па кај има таму бројки ?!?!? АЛО , букви не бројки....

значи повторувам....алгоритам нема врска со бројки , нема врска + и - , т.е има врска , туку воопшто немора да значи дека нешто што нема математика неможе да биде алгоритам.

Алгоритам ти претставува сет од прецизно дефинирани и зададени инструкции.
Затоа ќе те молам да не се расправаме за тоа повеќе.
Кон врв
nikuch Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikuch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:55
ДОБРО БЕ АКО НЕКОЈ САКА ДА ДРЖИ ВИШИ ПРЕДАВАЊА НЕКА ПРОДОЛЖИ, ИЗВИНИ АНТАГОНИСТ АМА ЈАС УБАВО ПРАШАВ КОЈ ЗНАЕ ДА ГИ ВРТИ ПОТЕЗИТЕ ЗА РЕДЕЊЕ НА ПОСЛЕДНИОТ РЕД А ТОА НА ВРЕМЕТО КОГА ЈА РЕДЕВ БЕА САМО ОКОЛУ 6 ПРАВИЛНИ РЕДА СО ВРТЕЊЕ НА ТРИ СТРАНИ ОД КОЦКАТА (КОИ ЗА ЖАЛ ИАКО НАПИШАНИ НА ЛИСТ ОДДАМНА ГИ ИМАМ ЗАБАТАЛЕНО НЕКАДЕ)
ИНАКУ НА ВРЕМЕТО СЕ СПОМНУВАШЕ ОКОЛУ 18-цифрен БРОЈ НА КОМБИНАЦИИ ЗА МЕСТЕЊЕ НА ИСТАТА ШТО САМО ПО СЕБЕ КАЖУВА ДЕКА НЕ Е ПРОСТ ПРОБЛЕМ
ГОЛЕМИНАТА НА НЕШТОТО СЕКОГАШ НЕ СЕ МЕРИ ВО САНТИМЕТРИ ИЛИ КИЛОГРАМИ
Кон врв
Antagonist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antagonist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 22:06
Originally posted by nikuch nikuch напиша:

ДОБРО БЕ АКО НЕКОЈ САКА ДА ДРЖИ ВИШИ ПРЕДАВАЊА НЕКА ПРОДОЛЖИ, ИЗВИНИ АНТАГОНИСТ АМА ЈАС УБАВО ПРАШАВ КОЈ ЗНАЕ ДА ГИ ВРТИ ПОТЕЗИТЕ ЗА РЕДЕЊЕ НА ПОСЛЕДНИОТ РЕД А ТОА НА ВРЕМЕТО КОГА ЈА РЕДЕВ БЕА САМО ОКОЛУ 6 ПРАВИЛНИ РЕДА СО ВРТЕЊЕ НА ТРИ СТРАНИ ОД КОЦКАТА (КОИ ЗА ЖАЛ ИАКО НАПИШАНИ НА ЛИСТ ОДДАМНА ГИ ИМАМ ЗАБАТАЛЕНО НЕКАДЕ)
ИНАКУ НА ВРЕМЕТО СЕ СПОМНУВАШЕ ОКОЛУ 18-цифрен БРОЈ НА КОМБИНАЦИИ ЗА МЕСТЕЊЕ НА ИСТАТА ШТО САМО ПО СЕБЕ КАЖУВА ДЕКА НЕ Е ПРОСТ ПРОБЛЕМ


извини друже...лошо сум цитирал...уживај ...не се однесувало на тебе,...тапа е малку форумов..и лошо искача на дулплите цитирања...

тоа се однесувало на АНАКИН...се повикува човекот да демонстрира како тоа без знаење на алгоритми успева да ја сложи коцката.Изменето од Antagonist - 24.Мај.2008 во 22:09
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 01:14
eden zad drug ili voz kako sakas
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 10:46
rubics%20cube%20for%20the%20lazy
eve kako bez znaenje na potezite sum ja mestela kockataголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 13:00
nemam zivci za vakva kocka...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
nikuch Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikuch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:00
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

rubics%20cube%20for%20the%20lazy
eve kako bez znaenje na potezite sum ja mestela kockataголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
НАЈДОБРИОТ И НАЈБРЗ НАЧИН СИ ГО ОДБРАЛА ЗЕЗНАТА, ЗНАЧИ МАЈКАТА МУ БИЛА ЗЕМИ СИ ЕДНОБОЈНА КОЦКА И ВРТИ КООЛКУУУУУУУУУУ САКАААААААААААААШШШШШШШШШШсмеењегазење%20од%20смеењесмешен
ГОЛЕМИНАТА НА НЕШТОТО СЕКОГАШ НЕ СЕ МЕРИ ВО САНТИМЕТРИ ИЛИ КИЛОГРАМИ
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 18:17
jas ednas od 2 strani ja sostaviv
|живи живот свој и заеби све око себе|
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 18:39
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

<span></span>
        rubics%20cube%20for%20the%20lazyeve kako bez znaenje na potezite sum ja mestela kockataголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
vidis ova e najlogicno resenie, mi se dopaga, fala
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.