IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Рубикова Коцка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рубикова Коцка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Antagonist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antagonist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Рубикова Коцка
    Испратена: 22.Мај.2008 во 09:07
Има ли такви што ја местат ??? (за членовите на овој форум )Изменето од Antagonist - 22.Мај.2008 во 09:17
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:00
Не , се обидував , ама немам нерви
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 21:46
koga se pojavi,...jas ja mestev za pomalku od 20 sek.,.....ama ,sum zaboravil,...inache se mesti ,..kolku i da e "zbrkana" ,..so minimum 6-7 potega,...
a,se mesti i na toj nachin ,..prvo da ja rasklopish ,...pa ,...da ja sklopish,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Antagonist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antagonist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 21:59
Originally posted by brza brza напиша:

koga se pojavi,...jas ja mestev za pomalku od 20 sek.,.....ama ,sum zaboravil,...inache se mesti ,..kolku i da e "zbrkana" ,..so minimum 6-7 potega,...a,se mesti i na toj nachin ,..prvo da ja rasklopish ,...pa ,...da ja sklopish,...голема%20насмевка


min 6-7..... како ли ја најде таа бројка.
ако збориме за минимум...тогаш тоа би било само едно вртење....(сериозно , па тоа значи минимум)....
а како мислиш 20 сек си постигнл....а сега имаш заборавено... ако навистина си го постигнал тоа време ,
не верувам дека така лесно би заборавил
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 22:06
,...e,pa,...ne e toa vozenje tochak,...ili plivanje,..голема%20насмевка,....a,minimum znachi deka so tolku potezi mozesh da ja sostavish,.....toa se standardni potezi,....ne treba mnogu mislenje,...ako gi znaesh ,...a,ako ne ,...ne ti pomagaat ni denovi,...i site strani da gi namestish uvek ostanuva po eden kvadrat ,..kaj shto ne mu e mesto,...stvarno sum zaboravil ,..i krivo mi e shto ne sum gi chuval potezite,...тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 23:33
Ne se nervirajte,...postojat 43.252.003.274.489.856.000
razlichni kombinacii za mestenje na kockata,edna sigurno ke vi uspeeсреќа
Inaku..svetskiot rekord go drzi holandjanecot Erik Akkersdijik
koj ja sostavil kockata za 9,77 sekundi.
Jas probav na nekolku pati za malku ke uspeev,da ne ja iskrshev
od nervozaплазење


Изменето од mamma - 22.Мај.2008 во 23:51

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 23:58
Originally posted by mamma mamma напиша:


Ne se nervirajte,...postojat 43.252.003.274.489.856.000razlichni kombinacii za mestenje na kockata,edna sigurno ke vi uspeeсреќаInaku..svetskiot rekord go drzi holandjanecot Erik Akkersdijikkoj ja sostavil kockata za 9,77 sekundi.Jas probav na nekolku pati za malku ke uspeev,da ne ja iskrshevod nervozaплазење


Да,да...знам за ова и бројам.Сега сум до 886.462.119-та комбинација

Максимум што сум составила биле 2 страни истовремено.Бев доста упорна во составувањето се до оној ден кога ми досади и ја баталив.
И ден денес незнам каде е
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 00:21
a be,...vi kaza,...so nekolku vrtenja,...levo-desno,...nagore-nadole,...i site strani se ,...ednobojni,....nema tuka nishto strashno,....nikoj ne moze da ja sostavi ,...ako ne znae kako,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 09:45
еднаш пробав,.... и наместив една страна,.... а другите беа каша,...... многу се нервирам на такви ,, работи ,, како Рубиковата коцка.....  изнервираност
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 09:54
Originally posted by brza brza напиша:

koga se pojavi,...jas ja mestev za pomalku od 20 sek.,.....ama ,sum zaboravil,...inache se mesti ,..kolku i da e "zbrkana" ,..so minimum 6-7 potega,...
a,se mesti i na toj nachin ,..prvo da ja rasklopish ,...pa ,...da ja sklopish,...голема%20насмевкаhahahah
7 potega hahahhahaha


ne be brat

jas nikogs nemozev pobrzo od 10 minuti
mozev togas
mozam i sega
10 minuti
ne sekundi
големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 09:57
jas se macev 3 meseca .... i posle mi kazaa deka stranite bile vo razlicni boi.... JBG ... ja sum daltonist тага
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 09:59
jas nikogas ne sum ja spoil!!!!!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:02
i ti si daltonist ????????????
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:10
ne be prijatel ...nego ednostavno ne mozam
sum probuival ama gabe
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.