IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - По депилација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

По депилација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: По депилација
    Испратена: 21.Мај.2008 во 17:31
Вчера ги депилирав рацете на козметичар и се беше ок, но денес сум исипана со црвени гнојни точки. Навистина лошо изгледа а утре треба да носам фустан. Како да направам да исчезнат?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:19
pudra vo prav, onaa bebeskata bela...stavi podebel sloj i ostavi go taka nekoe vreme
porano se depilirav kaj druga kozmeticarka od ovaa sega, i izgleda ne bese bas mnogu cist vosokot i mene mi se pravea po nekolku...togas stavav od onaa aptekarskata tecna pudra...podgoruvaa odma...
toa ti e sigurno nekoja reakcija od necisto...
probaj...mislam ke se sredi so pudrataнамигнување
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:31
Бебешка пудра или Павло бебе крема
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:34
samo >>>>bebeshka pudra!
 
krema ne,zatoa shto moze da ti vospali poveke!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:36
од Павло бебе може? ја па мислев смирува не иритира..зашто јас користам и топ ми е. збунетост
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:38
Lele i mene mi se lucuva istoto na preponi a cel zivor se depiliram ama po den - dva ogromni gnojnici mi se pravat i do sega ne sum nasla nekoj spas a imam probano so bebeska pudra.Mnogu e nezgodno osobeno vo letniot period .I jas bi sakala ako znae nekoj resenie od iskustvo.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:41
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

од Павло бебе може? ја па мислев смирува не иритира..зашто јас користам и топ ми е. збунетост
 
za shto ja koristish???za da go smirish crveniloto?
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:42
да
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:46
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Вчера ги депилирав рацете на козметичар и се беше ок, но денес сум исипана со црвени гнојни точки. Навистина лошо изгледа а утре треба да носам фустан. Како да направам да исчезнат?
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:47
не контам..ти велам..мене тоа ме смирува. изгледа има разлика од кожа до кожа затоа.големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:53
среќаda,ima razlika od koza do koza,,,
no koga ima gnojanki kozata treba da se sushi ,a ne vlazniголемо%20гушкање
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:56
мислев на црвенило мила големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:57
големо%20гушкање
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:59
i ja mislam so pudra bebeska deka moze da se prikrijat,a isto taka mozat da ti pomognat i oblogi od kamilica..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.