IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Радмила го повикува Никола на ТВ дуел!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Радмила го повикува Никола на ТВ дуел!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Радмила го повикува Никола на ТВ дуел!
    Испратена: 20.Мај.2008 во 14:28
Радмила го повикува Никола на ТВ – дуел преку видео спот

Радмила Шеќеринска преку видео спот го повика Никола Груевски на телевизиски дуел на било која од неговите телевизии, било каде и било кога.

На спотот таа му се обраќа со зборовите “Никола ќе ти објаснам како можам да се изборам за шест месеци, Македонија да го добие датумот за преговори со Европската Унија. За да ти ja откријам тајната ќе мора да излезеш на јавен дуел со мене. Биди јунак како што велиш дека си, немој да бегаш од женски фустан“.

“Ние овој спот ќе го емитуваме до крајот на предизборната кампања бидејќи очекуваме дека Никола Груевски ќе го прифати предизвикот. Сонце – Коалицијата за Европа ги прифати сите покани за ТВ – дуели меѓу двете најголеми коалиции во Македонија“, рече денеска на пресот Бранко Трајчевски, портпарол на изборниот штаб.

Од коалицијата изразуваат жалење дека другата страна не се одзвала на ниту една покана од медиумите за изборен дуел помеѓу политичките лидери.



Sto mislite za ova?

Bi sakal da prifati gruevski bas bi sakal da gi slusnam receptite za EU i NATO sto ke gi kaze tetka Rada.
SDSM-ovskata kujna od sekogas bila mnogu vkusna.
Steta sto nikogas gi nemale sostojkite potrebni za receptot.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 14:41
Препознавајќи ги добро „јадењата„ а кои се досега ни беа готвени во оваа позната „кујна„..чисто се сомневам ...оти сум расположен за пробување на нешто ново од јадењата нивни...оти всушност тоа ќе биде само тазе подгреана комбинација од веќе скиселените и од порано „зготвени„ нивни заостанати јадења..
Попознати како вработување по еден од семејството , че ни замнине возо за Белград , ТАТ , сериозни луѓе за сериозни времиња , брз прием во НАТО и ЕУ , Покана за ЧЛЕНСТВО БЕЗ ДАТА...и други спшецијалитети..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 14:47
NEMA VRSKA I ONAKA NIKOGAS NE NAPRAVILE NIEDEN RECEPT TAKA DA I DA SAKAS NEMA DA MOZES DA PROBAS.

MEGUTOA MENE CISTO ME INTERESIRA INFORMATIVNO ZA RECEPTOT ZA 6 MESECI EU I NATO.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 14:56
ja slusnavkako molivikala "MOOOOOOOOOLIM TE GRUJO, DAJ DA ODIME NA TV DUEL"PRVO, so ima da zbori so ALAPACHA na koja ustata i odi 3 svetlosni godini pred pametot na Grujo a 20 svetlosni godini pred nejziniot pametmislam deka grujo treba da i odgovori so MARSH TAMU ZHABO zolta


Изменето од moira - 22.Мај.2008 во 01:41
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 14:59
bljak ... jas mislev deka samo krastavo zeleni zabi postojat ... sega mi e jasno deka sum ziveel vo neznaenje .... blagodaram anakin голема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:10
SDSM BILE ZA MUABET SEKOGAS BROJ EDEN.
NE SE SOMNEVAM DEKA B.C. KE JA SPREMI DOBRO TETKA RADA ZA DUELOT.
PRASANJETO E SAMO POSLE 16 GODINI MUABET I NISTO NA DELO DALI NEKOJ KE IM POVERUVA.

VSUSNOST ZA ZAL SEUSTE IMA TAKVI FACKI, NAPALENI NA DOBRI MUABETI I DOLGI I PRAZNI GOVORI.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:10
kako be nema

Изменето од moira - 20.Мај.2008 во 16:22
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:14

se nadeva na pobeda abe rado zota rado , rado bi ja no dadio ne radio radio nam svira




Изменето од moira - 22.Мај.2008 во 01:40
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:18
баш би сакал да го гледам овој дуел, ако воопшто се случи.
а ако груевски се согласи на дуел, еве едно прашање од мене, за рада.
дали препишувала на училиште?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:22
Sigurno ke se soglasi ako najde vreme za prazni muabeti.

Sepak Gruevski go odlikuva rabotata a ne drobenje na vreme vo beskrajni razgovori.

Tuku ako izleze so Rada na duel nema da mora mnogu da zboruva taa ke kaze se.
Кон врв
Karamazov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Karamazov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:28
Gruevski ne treba da se plasi od TV duel. Naprotiv, strav treba da ima Sekerinska. Taa nema programa, a vetuva raboti vo koi ni taa ne veruva... (6 meseci, pa Evropa itn.) Ako nejziniot koncept za da go ostvari ova vetuvanje e da se smeni ekspresno imeto, togas za ovaa rabota ne ni se potrebni Rada, Jani, Shema, drugarot Tito itn. da bidat vo vlasta. Ova moze da go napravi sekoj politicar.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:37
Originally posted by Karamazov Karamazov напиша:

Gruevski ne treba da se plasi od TV duel. Naprotiv, strav treba da ima Sekerinska. Taa nema programa, a vetuva raboti vo koi ni taa ne veruva... (6 meseci, pa Evropa itn.) Ako nejziniot koncept za da go ostvari ova vetuvanje e da se smeni ekspresno imeto, togas za ovaa rabota ne ni se potrebni Rada, Jani, Shema, drugarot Tito itn. da bidat vo vlasta. Ova moze da go napravi sekoj politicar.


gruevski se plasi od duelot

se plasi so kje kaze narodot, abe za sednuvanje treba da se ima k*rtulno drustvo, vaka kje mu izvadat muabeti- sednuva na duel so bilo koj

bogami i jas bi se plasel za moeto renomeeeeeeeeeгазење%20од%20смеење kamu pa iden premier


Изменето од anakin - 20.Мај.2008 во 15:38
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:42
Samo hrabro Grujo, sto ima da se dvoumis, kolku saka rada neka mlati prazna slama, faktite se na tvoja strana!..
 A pred faktite i bogovite molcat!..
Ama rada ne e bog..
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:42
Duel so RADA vo sekoj slucaj e samo trosenje vreme, edinstveno pozitivno e toa sto ke go doznaeme receptot kako ke ne vnese vo EU za 6 meseci.

Izgleda SDSM ima drug metod namerenje vreme, kaj sto mesecite oznacuvaat decenii.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.