IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Раде Јовчевски Корчагин
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раде Јовчевски Корчагин

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 00:29
Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

ја ќе идам у корчагин

... so sreka... i mnogu uspeh...
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 00:30
i mnogu,mnogu petki
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 09:31
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

ја ќе идам у корчагин
... so sreka... i mnogu uspeh...


фала, фала, ама за една година ќе биде тоа
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:13
Ja ucam u korcagin i bas e top. Ne e tooooooolku strogo ko so vikaat mislam si bara ucenje ali se naviknuvas na toa prva god prvo polugodie e malce tapa onaka si vikas ja ne sum za tuka ali posle svakas deka ne e se taka crno Da bi mozela pa da biram pak bi ucela u Korcagin uopste ne se kaam.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 22:28
Завршив средно во Корчагин пред петнаесетина години. Ако сега Корчагин се смета за строго, тогаш беше двапати построго. Имаше и многу терсене наставници (80%), но и неколку добри. Сега повеќето се во пензија или не се живи.

Што се однесува до учењето, скоро и да не е важно во која гимназија учиш, се' додека не дадеш се' од себе. И во Корчагин се "дуеја" многу оценки, а посебно пред крајот на школската година. Сега претпоставувам дека е слично така, ако не и полошо.

Дали ми помогна што учев таму? Веројатно да. Она психолошко малтретирање што го издржав таму, добро ми се најде за на факултет.
Јас не бев скроз одлична во сите години, ама имав одлични оценки по предметите коишто подоцна ги студирав. Стекнатото знаење, а и дисциплината во работата многу ми се најде подоцна во студирањето...

Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 00:21
jas zavrsiv vo korcagin.navistina treba redovnost i solidno ucenje.no skoloto si e zakon.mnogu dobra osnova dava za na fakultet.a za profesorite,ne znaci deka ako si baraat da ucis deka se strogi.imase profesori so koi na cas se smees i zezas,no sepak mnogu dobro ke te naucat.e da, ima i stari lamji,zlobnici,samo da te macat,ama tie ne se dovolno vredni za da ne se zapises tamu ako veke go sakas toa. a najverojatno kaj i da e ke zaminat vo penzija,ako veke nekoi od niv i ne zaminale.eden biten faktor:nacinot na koj se odnesuvate sprema profesorite-samo so pocit i ke ce zapomnat.pozdrav i so srekaголема%20насмевка
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 12:20
mene licno ne mi se dopaga, tatko mi zavrsil tamu huhuhuhu
bolje mi e ekonomsko
Кон врв
filmakedon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filmakedon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 19:06
Мене ме интересира што е тоа бубалица? Бубалица е дете кое учи во Корчагин или што?
Јас сум сега за 3 година во Корчагин и немам ни еден погрден збор за школото затоа што овие две години ги поминав без некој посебен труд. Главната финта е во активноста на часовите и тоа како ќе бидеш поставен со професорот, а не во тестовите. Професорите кои сеуште живеат во времето ан тито се бројат на прсти (2-3).

Незнам во кое друго средно училиште професорите кои сега се и пред пензија се поставуваат другарски со вас и можат отворено да разговараат за било каква тема. Јас сум презадоволен од моето школо и за ништо не го менувам и дај баталете тоа `Корчагин - школо на бубалиците` зошто нема врска.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 19:55
[QUOTE=filmakedon]Мене ме интересира што е тоа бубалица?


малце офтопик намигнување

бубалица е дете со константен успех, доволно паметно и интелигентно за сериозно да го сфати учењето,... не како обврска, туку како потреба во понатамошниот живот... често е на мета од другите ученици, демек цело време само на учење мисли... всушност, сите се љубоморни на успехот... на крај краева, од учење никој ништо лошо не видел голема%20насмевка

п.с јас сум бубалица,..... и што ?? трепкање
Кон врв
Reni-3 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Reni-3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 20:00
pa ti si bubalica ama jas ne sum
Кон врв
filmakedon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filmakedon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 20:11
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


[QUOTE=filmakedon]Мене ме интересира што е тоа бубалица? малце офтопик намигнувањебубалица е дете со константен успех, доволно паметно и интелигентно за сериозно да го сфати учењето,... не како обврска, туку како потреба во понатамошниот живот... често е на мета од другите ученици, демек цело време само на учење мисли... всушност, сите се љубоморни на успехот... на крај краева, од учење никој ништо лошо не видел голема%20насмевкап.с јас сум бубалица,..... и што ?? трепкање


E вака више може
Кон врв
svetlina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetlina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 14:13
Поздрав до сите на форумот за ,Корчагин,
овде е мајка на еден иден средношколец.
Со сета сериозност на еден родител,ве молам сите кои сакате сериозно да ми помогнете уклучете се на моево прашање.
Сакам да ги прашам оние кои имаат информации-дали ученик со оддличен успех,не со сите петки би можел без проблеми да се упише во ,Корчагин,
2.Според искуството на последната генерација завршени ученици кое е нивното мислење-како би се снашло таму дете кое има многу заења по одделни области,а на кое му е потребен и извесен период на адаптирање,кое е со пристојно однесување и домашно воспитание.
На сите кои со сериозност ке се обидат да помогнат ГОЛЕМО Благодарам.
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 17:26
epa vaka ucam u korcagin i tamu se moze da se snajde uporen covek pred se za zapisuvanjeto se e relativno zavisi od konk*rencijata primer ovaa godina koga se zapisuvaav pojaki ucenici vlegova vo ekonomskoto uciliste boris neog vo korcagin zboram za po prosek a ako si uci deteto redovno nema da ima nikakov problem
faster then light :D
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 00:35
Originally posted by svetlina svetlina напиша:

Поздрав до сите на форумот за ,Корчагин,
овде е мајка на еден иден средношколец.
Со сета сериозност на еден родител,ве молам сите кои сакате сериозно да ми помогнете уклучете се на моево прашање.
Сакам да ги прашам оние кои имаат информации-дали ученик со оддличен успех,не со сите петки би можел без проблеми да се упише во ,Корчагин,
2.Според искуството на последната генерација завршени ученици кое е нивното мислење-како би се снашло таму дете кое има многу заења по одделни области,а на кое му е потребен и извесен период на адаптирање,кое е со пристојно однесување и домашно воспитание.
На сите кои со сериозност ке се обидат да помогнат ГОЛЕМО Благодарам.


Светлана...колку што сум запознаена со ситуацијата(од помали братучеди,внуци,другари/ки) за да го запишеш детето во Корчагин е потребно да биде одлично...е сеа зависи од годината,ако има многу интерес за Когчагин,тогаш мора да биде со сите 5-ки,а ако не тогаш и одлично со некоја 4-ка не е проблем...Тоа зависи од интересот на учениците(нормално ако има многу со сите 5-ки т.е. сите се со сите 5-ки)

Другото прашање...
На сите им треба одреден период за адаптирање...тоа не е проблем...а знаењето...секогаш е добредојдено...



Изменето од ma4kica - 28.Ноември.2008 во 00:36
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.