IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Фризури
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фризури

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 132133134135136 183>
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2015 во 23:38
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2015 во 23:40
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2015 во 23:42
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2015 во 23:44
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2015 во 00:29



Најновиот тренд..Пиксели во коса
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2015 во 09:26

7 фризури кои ќе ги направите буквално за 10 секунди


Ви треба нешто модерно и брзо за овие тмурни, студени, дождливи денови кога секое влакно од косата е на различна страна?

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-01.jpg

Факт е дека наутро ниту имате доволно време, ниту пак сте доволно вешти и расонети за да ја пеглате, виткате, замазнувате косата.

Затоа, искористете ги овие 7 предлози кои ќе ви бидат од голема помош, а ќе ви одземат само 10 секунди од драгоценото време.

Модерна, бушава пунџа

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-02.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-03.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-04.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-05.jpg


Репче со волумен

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-06.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-07.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-08.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-09.jpg


Полупотфатена коса

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-10.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-11.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-12.jpg

Репче француски твист

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-13.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-14.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-15.jpg


Ниска плетена пунџа

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-16.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-17.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-18.jpg


Половична пунџа

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-19.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-20.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-21.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-22.jpg


Необично ниско репче

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-23.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-24.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-25.jpg

7-frizuri-koi-ke-gi-napravite-bukvalno-za-10-sekundi-26.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2015 во 18:24

Кога не ви е денот: Топ 4 фризури за неуредна и мрсна коса


Уредната и стилизирана коса е една од основите на убавиот изглед на секоја жена. Но, секоја девојка ќе ви признае дека не може секој ден истата да ја одржува.

koga-ne-vi-e-denot-top-4-frizuri-za-neuredna-i-mrsna-kosa-1-

Заради недостаток од време најчесто сме во потрага на брзи решенија за неуредна и мрсна коса.

Затоа, погледнете ги овие 4 фризури и испробајте ги кога нема да ви биде денот:

1. Кога косата е неуредна и мрсна, најдобро е да ја фатите во едно високо репче. Природните масла кои се опуштаат 2 дена после третманот на миење, често ни одат во прилог.

koga-ne-vi-e-denot-top-4-frizuri-za-neuredna-i-mrsna-kosa-2


2. 
Фатете ја косата во пунџа и додадете некое интересно венче и воопшто нема да се забележува дека таа има недостаток од сјај и свежина.

koga-ne-vi-e-denot-top-4-frizuri-za-neuredna-i-mrsna-kosa-3


3. 
Лежерната рибја плетенка или обичната плетенка исто така се одличен избор за овие денови. Пуштете неколку прамени напред, а другиот дел од косата зацврстете го со шноли.

koga-ne-vi-e-denot-top-4-frizuri-za-neuredna-i-mrsna-kosa-5


4. 
Високата неуредна пунџа со неколку прамени пуштени напред е исто така одличен избор да ја прикриете мрсната и неуредна коса. Сплетете една плетенка околу косата и подготвени сте за новиот ден.

koga-ne-vi-e-denot-top-4-frizuri-za-neuredna-i-mrsna-kosa-4

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2015 во 19:21
Креативниот салон X-presion Creativos, од Шпанија кој се фокусира на иновации во фризерските техники, започна да практикува нова техника на бојадисување која за кратко се прошири низ Њујорк и Лондон.
Новиот стил е таканаречен Пиксел стил и може да се изведе во нијанси слични на вашата коса, но и во далеку похрабри бои како сина, розова и црвена. 

-Новиот тренд во бојадисување на косата станува се поактуелен во последните неколку месеци. Бојата е нешто со што се почесто може да експериментирате и да создавате нешто поинакво. Овој тренд на бојадисување е своевидна еволуција од омбре и пастелните тонови кои што постојат, вели Ребека Консел, уметнички директор на Hare&Bone, салон кој започна да го практикува трендот. 

Пиксел стилот најдобро функционира на кратка, права и убаво потстрижена коса на која може да дојдат до израз прелевањето на боите.




Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2015 во 16:50
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2015 во 09:20
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2015 во 10:48
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2015 во 08:33

6 начини како да ја носите боб фризурата оваа пролет


Боб фризурата дефинитивно стана еден од најпопуларните избори на жените. Во последните неколку сезони настанаа повеќе варијации, од долг боб, па се до нерамен боб со шпицови.

6-nacini-kako-da-ja-nosite-bob-frizurata-ovaa-prolet-001.jpg

Ако веќе имате боб фризура или планиравте да се освежите пред доаѓањето на пролетта, ви предлагаме да ги пробате овие 6 пролетни трендови за стилизирање на косата:

1. Текстура

Ако сакате благо неуреден изглед, направете благи бранови во косата. Истапирајте дел од нив и косата префрлете ја на страна.

6-nacini-kako-da-ja-nosite-bob-frizurata-ovaa-prolet-01.jpg


2. Плетенка како детаљ

Аксесоарите за коса веќе одамна не се модерни, но затоа плетенките се водечки тренд секоја сезона. Доволно е да исплетете еден прамен и да го прицврстите со шнола.

6-nacini-kako-da-ja-nosite-bob-frizurata-ovaa-prolet-02.jpg


3. Испеглана, рамна и уредна

За сите дами кои имаат елегантен и деловен стил, ова е идеален секојдневен избор. Исфенираната и испеглана боб фризура никогаш нема да излезе од мода.

6-nacini-kako-da-ja-nosite-bob-frizurata-ovaa-prolet-03.jpg


4. Длабок патец

Тајната на длабокиот патец веќе одамна ја открија и најголемите ѕвезди, па зошто не би ја испробале и вие? Едноставно променете го стандардниот патец и ќе добиете волумен и многу погламурозен изглед.

6-nacini-kako-da-ja-nosite-bob-frizurata-ovaa-prolet-04.jpg


5. Шишки

Шишките може да бидат одличен начин да ја освежите фризурата, а должината да остане недопрена.

6-nacini-kako-da-ja-nosite-bob-frizurata-ovaa-prolet-05.jpg


6. Полуфатена

Косата можете да ја скротите така што горниот слој ќе го потфатите во мала пунџа на темето или на средината од главата. Оригинален изглед и тренд кој започнува оваа сезона.

6-nacini-kako-da-ja-nosite-bob-frizurata-ovaa-prolet-06.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2015 во 08:20
vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-01.jpg

1. Ниска бушава пунџа

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-02.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-04.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-03.jpg


2. Неправилна плетенка

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-05.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-06.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-07.jpg


3. Ретро половично потфатена коса

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-08.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-09.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-10.jpg


4. Елегантен француски твист

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-11.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-12.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-13.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-14.jpg


5. Лажен боб

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-15.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-16.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2015 во 08:21

6. Плетена пунџа

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-17.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-18.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-19.jpg


7. Ниско опавче со страничен патец

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-20.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-21.jpg


8. Залижано опавче паднато над ушите

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-22.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-23.jpg


9. Ниска пунџа

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-24.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-25.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-26.jpg


10. Ниска пунџа со внатрешна плетенка

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-27.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-28.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-29.jpg

vo-brzanje-ste-ovie-10-frizuri-mozete-da-gi-napravite-za-pomalku-od-60-sekundi-30.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 132133134135136 183>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.