IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Жените се љубоморни на другарите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Жените се љубоморни на другарите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 19:49
a zasto da ne se druzi so niv,ne gledam tuka nikakva pri4ina da ne go pravi toa.....kako i da e toj se znae poveke so niv otkolku so mene,taka da slobodno moze da se druzi so niv kolku sto saka,jas ne mozam toa da go zabranam!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 00:54
Zoso sakaat da pokazat
deka se oni glavni,
a ne drugarite...

Otkako ke pokazat deka e taka,
bas gi zabole,
ljubomorata isceznuva,
oko ne im trepnue..!!!!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 17:47
А зошто мора некој да биде главен над него??? Не знаев дека за да мисли му требаат девојката или другарите, со кого му се излегува ќе излезе, не ќе го приморувам...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 19:00
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Zoso sakaat da pokazat deka se oni glavni,a ne drugarite...Otkako ke pokazat deka e taka,bas gi zabole,ljubomorata isceznuva,oko ne im trepnue..!!!!

da pokazat deka se glavni?pa toa go pravat onie devojki koi ne im veruvaat na deckovcite,drugo objasnuvanje nema.....
a ako toj e dovolno svesen ke im posvetuva vreme i na drugarite i na devojkata.....
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 19:07
jas voopsto ne  mu sum ljubomorna na drugarite...naprotiv milo mi e sto se druzi so lugeto,komunicira...milo mi e i sto funkcionirame kako drustvo...nekogas izleguvame site zaedno , nekogas se samo maskite...odlicno me prifatija uste na pocetokot, i go razbiram deka nekogas saka da izleze i da posedi vo masko drustvo!pa i jas sakam nekogas da sum samo so zenive, da napravime muabet za zenski rabotiголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 20:57
потполно се согласувам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 13:42
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

jas voopsto ne  mu sum ljubomorna na drugarite...naprotiv milo mi e sto se druzi so lugeto,komunicira...milo mi e i sto funkcionirame kako drustvo...nekogas izleguvame site zaedno , nekogas se samo maskite...odlicno me prifatija uste na pocetokot, i go razbiram deka nekogas saka da izleze i da posedi vo masko drustvo!pa i jas sakam nekogas da sum samo so zenive, da napravime muabet za zenski rabotiголема%20насмевкаголема%20насмевка

Исто мислам.
Ако нешто највеќе ме нервира се љубоморни женишта и женски петковци. Залепени како фластери до нив.Бескорисни суштества без сопствен живот и идеи.
Секако дека треба повеќе време да се поминува со партнерот и фамилијата ама никако да не се запустува социјалниот живот.
Мора секој да си има сопствени интереси , ствари за правење и еснаф друштво. Ај ќе се затвориме дома и по цели денови ќе се гледаме у очи. Ебате таквиот живот.
Тој што си сака да се ќаруе со др луѓе секако ќе го прави тоа. Е точно е дека ако човек не се изложува на ризични локации и ситуации дека помали се шансите за прељуба, ама и зад решетки да е , ако сака да излезе ќе гризе ко пит бул, па тоа е тоа.

Изменето од GlenKlouz - 14.Мај.2008 во 13:44
Кон врв
Asterix Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Asterix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 15:05
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...stvarno, imajki go faktot deka drugarite si gi znaeme od pred curite da gi zapoznaeme, zasho stalno koa ke gi spomneme ili izlagame so niv, curive gi faka panika i nervoza...sho mislite okolu ovaa pojava...???голема%20насмевка


ne mora da znaci
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 17:18
...aj vakva situacija...doaga eden vikend, i sea drugarite ti se javujat za na riba da se ide, ama dva dena vikend e...a si idel pred toa po riba, znae curata deka si po ribite, i sea sho mislite i kakva bi bila vashata reakcija na toa...???голема%20насмевка
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 17:20
...odi ti , ke odam i jas ...голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 17:24
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

...odi ti , ke odam i jas ...голема%20насмевка


...ribarka si ma Zeznata...???изненадувањеголема%20насмевка
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 17:28
изненадувањеголема%20насмевка abe kakvi ribi,kakvi krapoviголема%20насмевка
 
temata e za drugarite/drugarkite, zar ne??
 
vie ke si go neguvate drugarstvoto a nie???
 
...kako za mashkite taka za zenskite i najvazno od se "koj kako ke si ja naredi!!!"
 
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 17:39
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

изненадувањеголема%20насмевка abe kakvi ribi,kakvi krapoviголема%20насмевка
 
temata e za drugarite/drugarkite, zar ne??
 
vie ke si go neguvate drugarstvoto a nie???
 
...kako za mashkite taka za zenskite i najvazno od se "koj kako ke si ja naredi!!!"
 
 


...well...ok, ja pa mislev deka fakash ribi...oh, silly me...хи,%20хи...
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 18:39
.........a be toa samo VIE  (maskite)  taka si mislite..............nikoj na nikogo ne e ljubomoren...............pa najmalku na drugarite................toa nie glumime kao nesto se nervirame sega...i taka.................
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.