IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Жените се љубоморни на другарите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Жените се љубоморни на другарите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Жените се љубоморни на другарите
    Испратена: 11.Март.2011 во 09:24
Никогаш не сум била...освен ако не приметам дека не е финтата да се дружи со другарите....
Ми текнува еднаш кога еден другар му кажа на дечкото мој екс...ај утре да се собираме вечерта некаде на вечера и после да шетаме ..ама само мажи...и овој му рече не можам сам, јас со нејзе сум....Ако сте само машки терајте..И утрето оп сите со девојките се собраа голема%20насмевка.значи можело и така......И јас никогаш не бев љубоморна на другарчињата немаше на чемусреќа
Сепак мислам треба  почит и разбирање и никогаш не треба да се прави проблем за дружење со другари или другарки...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 22:37
зошто да им љубомори на другарите, не е како да ќе ги смувам  газење%20од%20смеење

шала на страна, нормално е да се чувствува некој запоставено ако оној што би требало да го сака, троши повеќе време на друштво, одколку на него, од таму потекнува љубомората
но не гледам причина некој да не посветува дел од времето и на друштвото и глупо ми е да се биде љубоморен на тоа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 16:04
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Само цурите?



-Слободна си вечер?
-Не другарка ми иди, ќе пиеме кафе со неа...
-добро ... ај утре ако можиш...
-Не можам , цел ден ќе биди на гости утре кај мене
-е ај другиден...
-е ај, ама ќе видиме, здравје боже до тогаш...
-и шо се, ме корпосуваш демек константно?
-Не, ама таква е ситуацијата , не можам да и одбијам на другарка ми...
-Незе не можиш, а мене можиш стално ко ќе ти текни??
.... трас телефонот.... ајде у пм...

И сеа? НЗС? 

Кога другарите пробуваат де преовладуваат во животот на некого (безразлика дали машко или женско) се појавува љубомора од стр. на другиот во однос на тоа што ќе одлучи клучната особа. Епа сеа... бујрум...

сакате да ви кажам колку пријателства се растуриле затоа што другарите немале разбирање за потребите на парот? Сакате да ви кажам колку парови се растуриле затоа што немале разбирање за другарите?? (никој не може сам на светов....) ...  солзи ми идат кога ќе се сетам кој и колку има страдано поради тупаци во околината. Луѓе егоцентрични кои тронка осет немаат за сите што ги газат.... ама си се тркала сето... идат и тие под нозе.... е тоа се убави моменти кога ќе видиш дека со нивното его самите си се рушат... намигнување


Фолки....не е дека другарите преовладуваат...туку дека конкретната личност сеуште не направила доволно место/простор во својот живот за својот партнер.

А обратната ситуација, кога другарите немаат разбирање за потребите на парот....ееее, да, да. Тоа е интересна ситуација. На пример, некое пријателство кое функционира како пар. Се дружат и си ги делат заедничките маки и радости. Се им се одвива скоро исто. И тогаш...ако некој од друштвото се осмели да ја прекрши “шемата“ и да влезе во врска....е тогаш може да има проблем. Другарите/ките се љубоморни...им го земаш другарот/ката. Треба одма да се расчистат тие ситуации, по мене. Оти имаш право, може да излезе проблем од сето тоа.


Изменето од Kali - 10.Март.2011 во 16:04
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 15:57
Таман работа....среќа Било кој да е, машко или женско, ако си немаш свои моменти со свое друштво и свои муабети, тешко тебе...ептен си се зезнал.
Не ги разбирам паровите врзани еден за друг, ко да се сами на светов.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 12:47
Поарно со другарите и пријателите да оди по фудбалски натпревари, да гледа фудбал на телевизија, да срка пиво и да прави досадни муабети за работа отколку мене да ме гњави и да ме тера да одам со него на фудбал да му правам друштво.
Кога си ги врши неговите омилени активности со луѓе-истомисленици(мажи) ми е раат главата а јас си чепкам по дома, па си одам на ручек со некоја пријателка или на шопинг без него. Има и работи кои и јас сакам да ги правам за релаксација. Она што се вика "Me Time" Убавиниљубов
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 09:15
Тој има другари, таа другарки и не е нормално доколку би ги немале,но...ако и двајцата ги занемаруваат партнерите и повеќе даваат приоритет на другарството отколку на врската....епа ќе биде повуци-потегни.плазење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 21:11
moze na drugarkite .........
so drugar i da napravi nesto i taka i taka...ke se smees..ama so drugarka ako napravi

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 20:54
никогаш не сум била љуборна поради тоа... неможе да забраниш на некого да се гледа и дружи со луѓе со кои израснал...демократија
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 18:01
...na nistavno prasanje i nistaven odgovor...sekogas i sekade,koga ke se osetat kako ubav suvenir vo "vitrinata na niskosti"
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 17:49
Ljubovta ne poznava ljubomora.

Ljubomorata se ragja kako rezultat od chuvtsvoto na gubenje nekakva vrednost, neshto vo koe sme vlozhuvale nekakov interes i energija, pa se plashime deka toj vlog kje go izgubime kako nekakva stopanska investicija.

Ljubovta e zhelba drugiot da se napravi zadovolen i srekjen i koga toj e takov, togash i nie sme srekjni i zadovolni. Ljubovta ne poznava ucenuvanja, uslovuvanja i nasilie. Toa se manifestacii na posesivnosta, toa se akti na trgovec koj ne bira nachin da si gi zachuva SVOITE interesi.

A TOA ne e ljubov.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 14:09
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...stvarno, imajki go faktot deka drugarite si gi znaeme od pred curite da gi zapoznaeme, zasho stalno koa ke gi spomneme ili izlagame so niv, curive gi faka panika i nervoza...sho mislite okolu ovaa pojava...???голема%20насмевка



изненадувањеизненадувањеизненадување
Ако љубоморам и на другарите изненадување .. па и на другарките ...изненадување .. кај ќе ми биде крајот ... газење%20од%20смеење
Глупостинамигнување
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 13:50
Само цурите?



-Слободна си вечер?
-Не другарка ми иди, ќе пиеме кафе со неа...
-добро ... ај утре ако можиш...
-Не можам , цел ден ќе биди на гости утре кај мене
-е ај другиден...
-е ај, ама ќе видиме, здравје боже до тогаш...
-и шо се, ме корпосуваш демек константно?
-Не, ама таква е ситуацијата , не можам да и одбијам на другарка ми...
-Незе не можиш, а мене можиш стално ко ќе ти текни??
.... трас телефонот.... ајде у пм...

И сеа? НЗС? 

Кога другарите пробуваат де преовладуваат во животот на некого (безразлика дали машко или женско) се појавува љубомора од стр. на другиот во однос на тоа што ќе одлучи клучната особа. Епа сеа... бујрум...

сакате да ви кажам колку пријателства се растуриле затоа што другарите немале разбирање за потребите на парот? Сакате да ви кажам колку парови се растуриле затоа што немале разбирање за другарите?? (никој не може сам на светов....) ...  солзи ми идат кога ќе се сетам кој и колку има страдано поради тупаци во околината. Луѓе егоцентрични кои тронка осет немаат за сите што ги газат.... ама си се тркала сето... идат и тие под нозе.... е тоа се убави моменти кога ќе видиш дека со нивното его самите си се рушат... намигнување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:19
Можеби некои посесивни типки кои сакаат дечкото да им е увек на располагање се љубоморни на другарите, бидејќи со нив е на пр. поотворен, поопуштен итн итн итн.
Факт е дека другарите се осетлива тема за машките, особено најдобрите.
Не сум била љубоморна на таква глупост.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 22:11
не беееее, само на другаркитеплазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.