IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - НА ДРЖАВНИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НА ДРЖАВНИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:19
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па нормално дека не ви одговара,сега ке ве прашам чива е азбуката што ја иматеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Буги батали ги....
Нека си лечат комплекси, и онака онака гледаш дека се љубоморни
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:19
наша
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:21
Секако Македонскаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:22
обясни ми де

азбука

или

jасбука
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:25
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Секако Македонскаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Немој овака Буги..

Сега кога ќе ти дојде БГМК,Пагане и компанија

Српски мрснику, српско мекере.....

Това е србоманска пропаганда.....

Њама македонско всичко е блгарско



И Роксана е Бугарска Принцеза според Божидар Димитров




Инаку што се однесува до тоа што викаат дека биле електричари....

Па ја колку што знам и Хитлер беше сликар, па сега се смета за еден од најголемите економисти што го имала некогаш Германија

Изменето од Vladimir88 - 12.Мај.2008 во 12:26
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:41
Originally posted by __ __ __ __ напиша:

пеласгите - проторуски словенски племенаголема%20насмевкаДедо ти Алекс го направиха русинголема%20насмевка


Другар, ако го направиле Алекс Русин тоа е убаво..
Тогаш овака ќе дојде работава..


"Словените не дошле на Балканот, се вратиле МАКЕДОНЦИТЕ" ;)

Изменето од Vladimir88 - 12.Мај.2008 во 12:41
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:43
Само со Господ напред....
Чим веќе ова дело на Бошевски било прифатено од еден руски научник и рекол дека вреди да се ИСПИТУВА..тогаш има нешто
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:51
Леле Буги Бугарите сега ќе го прават Александар Бугарин


Утре Божидар Димитров ќе видите кога ќе излезе и ќе почне да тврди дека Александар бил Бугарин и дека бил братучед со Аспарух.....зошто во времето на Александар имало Time Machine и се претопиле Македонците со Аспаруховите Бугари..


А и ќе открие каде е закопан Џими Хафа
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:54
абе ти за Балхара немаш ли читано?
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:55
Абе , има, има, ама чита по диагоналголема%20насмевкаплазење
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:57
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Леле Буги Бугарите сега ќе го прават Александар Бугарин


Утре Божидар Димитров ќе видите кога ќе излезе и ќе почне да тврди дека Александар бил Бугарин и дека бил братучед со Аспарух.....зошто во времето на Александар имало Time Machine и се претопиле Македонците со Аспаруховите Бугари..


А и ќе открие каде е закопан Џими Хафа


Абе ти читај па после збори....
Еве бе, Аспаруховите Бугари....
Па нели Александар беше ЕЛИНСКИ ПЕДЕР??
Како сега бе стана Бугарин???
Смеење, смеење,
Балхара, ти дај ми тврдење од антички историчар дека Александар бил Бугарин па после ќе разговараме.
Додека стои дека он основал Македонска Империја и дека бил Македонец во сите антички записи нема што да зборуваме....


Изменето од Vladimir88 - 12.Мај.2008 во 12:59
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 13:13
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Потребен е само мозок и логички заклучоци базирани на докази...и да се читаат книги нормално.


не%20вреден
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 13:27
Originally posted by pagane pagane напиша:


Originally posted by __ __ __ __ напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Потребен е само мозок и логички заклучоци базирани на докази...и да се читаат книги нормално.
не%20вреден
Сега, Влади, без да се обиждашнаистина трябва да повярваш в това, което пишеш.И да не четеш със затворени очи.Най- лесно е така казала- рекъл.Истината е трудна за откриване, защото е дълбока вода, но ще я открие този, който не го е страх да се намокринамигнување



Каква рекла казала ние зборуваме тука за Каменот од Розета и за тоа што го тврдат научниците и кое за чудо руските научници рекле ВРЕДИ да се испитува нивното дело...


И сега вие наеднаш одма почнавте да се грабате за делото на Александар........
Дај ми доказ од антички историчар каде тврди дека он бил Бугар па ќе разговараме..
Додека стои Македонец и Македонска Империја енд оф дискашн нема што да разговараме...
Како второ нели до вчера Александар беше елински педер????
Како тоа сега он стана наеднаш Бугарин??
Човек неможе вас никако да ве разбере.....
Или пак сакаш да постирам снимки од вашиот ценет историчар Божо каде вика дека Александар бил Грк???
И сестро јас колку сум се намокрил и колку сум отишол длабоко и самата немаш поима...колку вистини сум открил во својот живот...
Кога не ме знаеш, и кога никогаш не си ме сретнала во твојот живот, немој ни да даваш оценки јас какви размислувања и што размислувања имам.....
Можеби на форум разговараме, али пак тоа е сепак форум....друго е кога ќе ме сретнеш во живо..и кога ќе разговараш со мене во живо а друго е на форум
Затоа не ми збори мене за одење длабоко, јас имам храброст да одам длабоко, сум одел ептен длабоко во својот живот и сум учел нови работи.....
Што се немам доживеано и самата незнаеш......а за Историја без проблем одам подлабоко и подлабоко..и немам проблеми со прифаќањето на вистината..

Прашањето е дали ти си ја прифатила вистината за Македонците откако ти постирав еден вагон докази за нашето постоење?


Изменето од Vladimir88 - 12.Мај.2008 во 13:30
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 13:30
Ма
не казуваме дека е бугар, него дека е женет за бугарка.намигнување

Антички доказ дека е елин има. Като първо самите елини го приемат за обединител на гръцките полиси. Като второ Аристотел не би се хабил са неелин.намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,296 секунди.