IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за “Токиохотел“?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за “Токиохотел“?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака Обратен редослед
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 22:53
Што мислите за “Токиохотел“?


мислам се нај нај најлошо не




Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 12:01

ја најдов песната, само оваа ми се допаѓада



Изменето од Schatzii - 12.Август.2010 во 12:02
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 11:53
мелезигазење%20од%20смеење
една единствена песна ми се допаѓаше од нив, на која и го заборавив иметоне%20знам
не ми се допаѓаат воопшто, има многу подобри германски групи и пејачи од нивсреќа
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 04:23
женомушко, мушкожено плазење Токио Хотел а онај носиТ маица од Металика....


Не се Џерманци бе ... појЧе од оЧигледно е дека се ... мелези некои


Изменето од Santijago - 12.Август.2010 во 04:24
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 04:20
Изгубени германци.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 02:56


и што се воопшто овие.....рокери, рапери, панкери, металци? ватдфак? збунетост


..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 23:20
Шурајќи низ подфорум музика, блас -остана плеснат мојот очен нерв од насловот на темава.

Што мислам за нив?
Тотален промашај.
Никаква музика.
Бил е геј, транс, емо... што ли е?
Гитаристот (не му го знам името, ќе ми простите) е згоден -тоа не одрекувам, ама премногу бебешкаст за мој вкус. За свирењето не кометирам, бидејќи он не свири, он ги трза жиците како ќе му дојде и тако даље...

Таман мислев -еј ги смена овие...

Гледам настап на Нирвана и после тоа, доаѓа некоја геј рок-електро и штотијазнам песна од нивни нов албум Хуманоид.

Се разочарав.
До кога со вакви квази рок бендови? Аман.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 22:03
Originally posted by Attraction Attraction напиша:

Всушност... Тоа беше вака нешто: In the rock business you are only as good as your last single него проблемот е што мора да се изјаснам... не можам веќе да се воздржам :

      I HATE EMO ! ! !    А Tokyo Hotel неможе никој да ми каже дека не биле емо.
тие не се ни емо, тие се некоја нова врста на лигуши
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Attraction Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Attraction Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 21:20
Всушност... Тоа беше вака нешто: In the rock business you are only as good as your last single него проблемот е што мора да се изјаснам... не можам веќе да се воздржам :

      I HATE EMO ! ! !    А Tokyo Hotel неможе никој да ми каже дека не биле емо.
Attraction is not a choice
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 17:32
Nekade procitav deka muzicarite vredat kolku i nivnata posledna pesna. Jas poslednata ja nemam slusnato od Tokio Hotel, taka da...газење%20од%20смеење

Изменето од bounty_hunter - 19.Септември.2009 во 17:32
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 13:03
Hottie735 втор ден по ред ја отвараш истата тема, која веќе постои на подфорумов.
Прелистувај малку по темите!
Кон врв
Hottie735 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hottie735 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 12:59
Јас премногу го сакам.Најсекси тип на целава планета.Свири прекрасно на гитара.Tom you are the best!!!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 19:29
грозотија [:-&]
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 19:27
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Hottie735 Hottie735 напиша:

Јас ги обожавам.Посебно гитаристот Tom Kaulitz Најсекси тип на целава планета Земја.
значи музичарите треба да бидат музичари, не топ модели, што ако некој е „секси“ кога звучи како истепана мачка?
 
 
Toa se vika komercijalna muzika , nema kvalitet ama se prodava .
 
 
 
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.