IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Планета Х - Нибиру
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Планета Х - Нибиру

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Планета Х - Нибиру
    Испратена: 09.Мај.2008 во 17:02
http://astronomija.com.mk/vest.asp?id=1431
Tuka se naogja zapisot na astronomija.com.mk za planetata Niburu,ili kako sto uplasenite lugje sakaat da ja vikaat-Planet X.

http://youtube.com/results?search_query=planet+x&search_type=
Tuka se naogjaat nekoi od videata sto ja potresoa svetskata javnost.

Astronomija says:Samo marketinski trik,nisto drugo(ako bese marketing-trik,nekoj kje zemase pari od toa,sto ne se slucuva),site vesti kje pocnuvaa vaka.

Youtube says:All the govermants are trying to find a solution,so there won't be panic(ili nesto taka)....

Moznost 1:klipovite na youtube da bidat samo laga.
Moznost 2:klipovite na youtube da bidat tocni,a    astronomija.com.mk da probuva da ja smiri javnosta.Mozebi taka im e receno...

Ne veruvam na nikakvi fotografii,biejki sekogas tuka e Photoshop.
Od tolku mnogu lugje na youtube,mora da ima barem nekoj astronom sto potvrdil.Deka se toa e samo izmislica,tesko e da se veruva.Naskoro se podgotvuva animiran film called "PLANET X",pa kje vidime sto se veli tamu . Koe e vaseto mislenje?

Изменето од hacko - 09.Мај.2008 во 17:03
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
dedal Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 23:38
vo najmala raka klipovite na youtube zele vo predvid se osven keplerovite zakoni :)
taka da ..... gola voda...
ako sepak nekoj se resi za ic pari da sitne stan...kola ili slicno neka pise :)))
Кон врв
REGRUT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај REGRUT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:24
eve ja orbitata na niburu


jas licno ne veruvam

Изменето од REGRUT - 05.Септември.2008 во 13:26
Кон врв
abeceda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abeceda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 22:13
Sum slushnala za Nibiru, sum gledala dokumentaci i klipovi ama ne veruvam deka NASA bilo koj svoj i najsiten proekt bi dozvolila da izleze vo javnosta.Zatoa mislam deka ova e edna obicna covecka laga
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 22:27
Nema vrska, eve eden korisen link od kade moze da se procitaa za ovaa glupost
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 19:41
Секоја чест за линкот Sunny!
И јас не верувам во ова, ама не е прв ни последен пат да се шират вакви измислици и лаги...
само лошото е што создаваат паника меѓу луѓето....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 22:22
Па не е прв пат (а секако ниту последен), простите (или да бидам по умерен - неупатените) луѓе да веруваат во вакви и слични приказни. Не сакам да спомнувам имиња. Само ќе потсетам, дали се сеќавате што направи една радио драма во една држава пред неколку децении?ма%20ајде

Р.Ѕ. Мореее, а шО ако ова е виситна, а?грицкање%20ноктикубење%20косанамигнувањеголема%20насмевкаглупирање
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 00:37
E vo toj slucaj Zlatnice ....
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.