IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Една од болестите на 21-от век:ДЕБЕЛИНАТА!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Една од болестите на 21-от век:ДЕБЕЛИНАТА!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Sveto Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sveto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Една од болестите на 21-от век:ДЕБЕЛИНАТА!!!
    Испратена: 08.Мај.2008 во 14:36
збунетост изненадување
Probaj se vo zivotot, no na krajot izberi go najdobroto...
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:12
Mozeme da ja pobedime ako prvo se naucime da jademe so stomak a ne so oci i mozok.koga ti e najslatko stani.Mene mi uspeva i toa dobro , ama zatoa vo familija site ja imaat zakaceno taa bolest od malo do golemo velat takva ni bila semkata , koj znae!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:43
neam ja problem so debelina
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 16:22
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

neam ja problem so debelina
me tooголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 18:09
И немам баш проблеми ама не затоа што се хранам правилно или којзнае колку здраво, туку затоа што се движам и вежбам.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 18:11
Ја се здраво се хранам и веган сум и пак на крај се нешо ми фали голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 18:27
jas mnogu jadam i pak sum slabicka.....megjutoa se hranam zdravo,przena hrana nikako i blago ne jadam nesto mnogu,mnogu!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 21:25
... definitivno poleka stanuvame debela nacija... po ucilishtata... sekoja godina se zapishuvaat decinja so poremetuvanje vo ishranata... odnosno doagaat se podebelki  decinjata... tragicno e shto imaat mnogu malku fizicki napor... vo ucilishte se opfateni 10-12 casa... a potoa na k*rsevi po stranski jazici... i na kraj doma pred kompjuter... zalosno e shto retko mozesh na ulica da vidish deca da igraat narodna topka... fudbal...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 00:03
primetuvam ova decava site se so meshinja tolkavi na napred, ja koa bev malcechka nemashe tolku debeli deca, ama   nie po cel den trchevme pred zgrada i jadevme domashno prigotvena hrana, a ovie deneshnive deca ziveat od pici, tostovi, sendvichi i gazirani sokovi. i plus sedat pred komp po cel den

mnogu od decava sho gi znam, komshii, rodnini, koi se tinedzeri voopshto ne jadat nikakvi salati, nikakov zelenchuk, a i ovoshje epteeen retko konzumiraat, epten nezdravo se hranat.

a shto e postrashno nivnite roditeli nishto ne prevzemaat za da vlijaat na deteto da se hrani pozdravo...

i jas neshto ne sum mnogu cvekje za mirisanje koga se raboti za zdrava ishrana, jadam dosta przena hrana shto ne e ich ubavo ama ete... nemam problemi so tezina ama ke imam so zdravje ako prodolzam vaka...

roditelite treba da go nauchat deteto od malo kako pravilno da se hrani za toa da mu stane navika za cel zivot i taka nema da ima problemi so tezinata i so zdravjeto.

a debelinata zavisi i od genite, ne samo od hranata.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Sveto Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sveto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 00:30
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

neam ja problem so debelina
me tooголема%20насмевкаголема%20насмевка

nitu jasголема%20насмевка
Probaj se vo zivotot, no na krajot izberi go najdobroto...
Кон врв
Sveto Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sveto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 00:35
Jas kako strucn lice vo taa oblast ke se potrudam kolku sto mozam da go namalam rizkot od dekbelina kaj decinjata, barem so tie so koi sto ke rabotam ili im predavam...

fakt e, i mora da se znae deka decata ne se vinovni poradi toa, deca kako deca sakaat se da kasnat se da probat...nie sme tie sto treba da obrneme poveke vnimanie na toa sto tie jadati kolku i kakvi aktivnosti imaat vo tekot na denot
Probaj se vo zivotot, no na krajot izberi go najdobroto...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 15:01
Nekako u posledno vreme se debeli luge srekavame na ulicive kaj nas..mladite generacii imaat mnogu losa navika da sedat pred kompjuter po cel den,da pijat Coca Cola,i da ne vezbaat voopsto..Ne se lisuvajte od nisto,jadete se umereno,ama posle potrosete go toa i ke bidete em viti em zdravi..mislam deka e toa najdobar recept..
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 02:46
Tocno!..
Jas eve dodeka si ziveev u XX vek si bev slabicka...мечтаење
Otkako se preseliv u XXI nekako poveke sum nakaj debelite!.. свиња
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 10:58
a,...kolku povekje?збунетост,....голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.