IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Доцнење на месечен циклус...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доцнење на месечен циклус...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 14:03
GLUVARCE

so be srpski
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 14:06
...ooooooo i tebe da ne ti kasniгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеpa si znaesгазење%20од%20смеење
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 01:13
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

...ooooooo i tebe da ne ti kasniгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеpa si znaesгазење%20од%20смеење


nekome nedoagja menzis nekome pamet , намигнување, sekoj e po neso falicen , neli?

no znam deka ti nemas problemi so toa, za da nedojde treba tuka rabota mori


Изменето од anakin - 25.Јуни.2008 во 08:09
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 11:03
Подобро трудна отколку болна.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 11:04
Originally posted by Andrea_Gail Andrea_Gail напиша:

Лек за провокација на добивање на закаснетиот менструален циклус....оние што минувавте низ вакви проблеми дали сте успеале да ги средите?
 
Примолут-Нор таблети обично препишуваат гинеколозите за задоцнет циклус, се пијат неколку дена (околу 5-6) па потоа се чека...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Storm2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2008 во 22:07
Neredoven menstrualen ciklus
-------------------------------------------
Ako menstrualniot ciklus e premnogu KRATOK, vkupno samo 24 namesto 28 dena,na primer,toa znaci deka licnosta REDOVNO KONZUMIRANJE na EKSTREMNA HRANA kako MESO,JAJCA,MLECNI PRODUKTI,RAFINIRANA SOL vo PRODUKTI i slicno.
Ako ciklusot e PODOLG od prosecniot, vo traenje od 32 do 35 dena PRICINITELOT na ovaa sostojba e REDOVNOTO KONZUMIRANJE na HRANA od DRUGIOT EKTREMEN TIP,kako sto e RAFINIRANIOT SEKER,SLADOLEDOT,BEZALKOHOLNI GAZIRANI PIJALOCI,KAFE,MLEKO,premnogu OVOSJE i OVOSNI SOKOVI, ALKOHOL itn.

2te sostojbi moze da se korigiraat so Makrobioticka rastitelna hrana,zitarki,zelencuk itn.

videte vo "PRIRODNO LECENJE MAKROBIOTIKOM",Michio Kushi
Кон врв
Moni18 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Moni18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 23:13
Zdravo...
Imam eden problem i ve molam za pomos.Otkako pocnav da imam seksualni odnosi ciklusot mi kasni 2-3 a nekogas i po 7 dena i toa mi predizvikuva golemi problemi i mi sozdava panika.Od sto moze da bide toa?Dali ima nekoi hormonski poremetuvanja ve molam pomognete mi.
Odnapred blagodarna
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 08:52
Ako relativno brzo si pocnala so odnosi neka ne te cudi, kaj poveketo e taka. Ke se sredi so tek na vreme. Sepak i toa e promena na teloto.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Moni18 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Moni18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 23:29
Pa da pocnav pred 3-4 meseci i me faka golema panika zatoa sto sekoj mesec mi docni po nekolku dena, a decko mi vika deka nema pricina za somnevanje.I zatoa se resiv da pisam tuka za sovet.Sepak fala ti mnogu
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 11:42
belja rabotaкул
vivi
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 22:28
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

belja rabotaкул




da ne ti kasni...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 23:21
kuti pa ti nezarekuvajизненадување
vivi
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 23:24
naslovot kazuva deka ..docni,

...a toa ne zbnachi deka nema ...da ti dojde,...de! намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 23:25
i ti li dojdeгазење од смеење
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.