IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Доцнење на месечен циклус...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доцнење на месечен циклус...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
Haleeva Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Haleeva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 18:19
Razdvizete go vasheto telo,bilo da e toa polovo ili telesni vezbi i odma ke primetite razlika...Hormonalnoto poremetuvanje moze da nadmine samo so GRIZA za sebe,nie imame edna cudna navika koja e deka samoto od sebe moze da se sredi....POGRESNO,obrnete vnimanie i na ishranata,kolku poprirodno tolku pozdravo!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2008 во 13:48
ми доцни два дена,.... ако не ми дојде до сабота..... ќе одам да закопам ќуп на гробишта...... газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Дудуловски Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дудуловски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2008 во 04:26
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

ми доцни два дена,.... ако не ми дојде до сабота..... ќе одам да закопам ќуп на гробишта...... газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Ibis, redibus numquam, in bello peribis.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 10:39
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

ми доцни два дена,.... ако не ми дојде до сабота..... ќе одам да закопам ќуп на гробишта...... газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
 
A da ne te posetil strkot tebe?...збунетостголема%20насмевка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 23:35
...ЕЕЕЕ,ЕВЕ ТЕМА ЗА МЕНЕ.... !!! ОЗБИЛНА Е..?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 23:55
Не џабе викаат дека во денешно време бременоста трае само 4-5 месеци...првите 4 месеци "нису одавде" и "појма немаат" што се дешава
А чаре за другарка ти?
Море, матичен гинеколог под итно да бара,а не чаре.Од 16-тата до 20-тата недела се прави еден од поважните(ако не и најважниот) ехо преглед на кој се утврдува правилниот раст и развиј на плодот.

ме подсети на брат ми...и негова другарка(сега жена) 4 месеци имаше напади на жолчката,па како резултат на тие напади стомакот и’ се дуеше,и’ се повраќаше...
Кон врв
Clara Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Clara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 10:53
AMAN LUGE KAKO MOZE DA SE ZAFATITE NA RECENICATA SO GROBISTATA,NAJMORBIDNO NESTO KAZANO NIZ FORUMUVE!!PRVO NARUSENA E TEMATA,VTORO IMA MNOGU DRUGI TEMI KADE STO MOZE DA DOJDE DO IZRAZ VASHATA "DUHOVITOST"!MNOGU SE OTKAZUVAAT OD PISUVANJE ZARADI TAKVITE GOLEMI PROPUSTI,GUBIME CLENOVI!DAJ BIDETE FER!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 11:30
Clara e sosema vo pravo,...izbrishav nekoi postovi
koi ne se soodvetni i ne prilegaat da se tuka,no nemozam se..
Ve molam,"smeshnite"odgovori pishuvajte gi na drugi temi,kade
toa se bara,dajte neka se razvie konstruktiven razgovor.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Andrea_Gail Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrea_Gail Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 10:51
"Mamma" i "Clara" najseriozno bogat e forumov so luge kako vas!NIKOGAS ne e na odmet recenici na mesto ali za zal se poveke gi nema.Nekoj so sopstvena maka se obraka preku voved na tema a za vozvrat dobiva samo "smesni" komentari!
Vredi da probame da sme poinakvi,primer ni se navedenite dve!
Кон врв
OCEAN441 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OCEAN441 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 10:59
Pozdrav i za tvoeto pisano Andrea-Gail!
.......................................
Citav vo francusko spisanie bas pred nekoj den deka za sreduvanje na mesecen ciklus se koristi soncevata toplina!Suncanje na predelot kaj jajnicite konstantno eden mesec go pottiknuva procesot na isfrlanje na neoplodenata jajce kletka!
Vo prilog ni se momentalnite letni meseci!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 13:17
Originally posted by Andrea_Gail Andrea_Gail напиша:

Лек за провокација на добивање на закаснетиот менструален циклус....оние што минувавте низ вакви проблеми дали сте успеале да ги средите?
 
nazalost ne poznavam lek na prirodna baza. Licno iskustvo sto imam(koga imav zelba za dete) se hormoni protiv zabrenuvanje црвенеење... pola godina i potoa mi se sredi cirklusot... no naj iskreno toa licno ne bi ti go preporacala, sepak hormonite se jaki i vlijavaat na celo telo
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 13:33
..od liçno iskustvo ,bi preporaçala ,kapsuli od edno rastenie,sto nemozam da se setam kako se vikaцрвенеењеama ke vi stavam slikaголема%20насмевкаznam deka nekoj ne go raçunaat za lek.....
.....totalno prirodno ,omeopatski lek ,ali efikasen!Iako e porebno da se pie podolgo vreme....
 
 
 
 
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 13:49
Ja po srpski znam deka ova e chichak...ili maslachak
no imam edno knigiche,bash za zenski bolesti i lekuvanje na priroden nachin sega se setiv...ke prochitam i ke javamнамигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 13:52
....Bravo be mammaголемо%20гушкање
ne mi teknuvase kako se vika.......
Ovde se prodavaat vo apreka ,tie kapsuli i se bas za reguliranje na meseçniot ciklus ,a najpoveke kaj devojçinajta ,za koi hormonskite tretmani ne se bas preporaçlivi.....
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.