IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Доцнење на месечен циклус...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доцнење на месечен циклус...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Clara Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Clara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:50
I jas bi preporacala caevi i toa vo tekot na celiot mesec ne samo vo periodot koga ocekuvate da vi sledi ciklusot.Edino vnimatelno so cajot od magdonos i nego go preporacuvaat no ima mnogu silno dejstvo i moze da predizvika nesakani reakcii,znaci isklucivo samo toj od caevite da se koristi povremeno!
Probajte!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 16:01
Чајот од магдонос може да претставува опасност само за оние кои имаат проблеми со крвниот притисок....НО затоа за замена може да зима чај од коса од пченка кој го има истото дејство како чајот од магдонос ама не е опасен за притисокот.

Изменето од blueprayer - 08.Мај.2008 во 16:02
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 18:07
Малку ќе забегам од тема ама, во списание еднаш прочитав дека чајот од магдонос помага при слабеење, ама не спомнаа ништо за тоа дека е штетен, ова е само доказ дека не треба да се верува на се што читаме
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 18:09
да да помага....го убрзува метаолизмот
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 03:23
Одличен лек за регулирање на месечевиот циклус. И девојка ми имаше проблеми, ама ги среди со еден лек. А тоа е следново:
-Во поголемо глинено грне се ставаат 1 литар козјо млеко, 1 литар ракија и 1 кг мед. Откако убаво ќе се измеша, се затвора убаво, се завиткува во овчка кожа и се закопува на гробишта. По 40 дена се откопува и се зема по една лажичка, половина час пред секој оброк.
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 10:45
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Одличен лек за регулирање на месечевиот циклус. И девојка ми имаше проблеми, ама ги среди со еден лек. А тоа е следново:
-Во поголемо глинено грне се ставаат 1 литар козјо млеко, 1 литар ракија и 1 кг мед. Откако убаво ќе се измеша, се затвора убаво, се завиткува во овчка кожа и се закопува на гробишта. По 40 дена се откопува и се зема по една лажичка, половина час пред секој оброк.... изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување

не зезај газење%20од%20смеење


као прво и прво живееме во 21 век,.... плазење има милиони апчиња со кои може да се регулира циклусот,........ трепкање за повеќе информации кај тетката или чичкото доктор голема%20насмевка
Кон врв
Andrea_Gail Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrea_Gail Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 13:41
Lele stvarno nemozam da se iznacudam za toa so 40 dena,ziva SREKA ako ne si seriozen,nema so da pisam pojke!

Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 14:48
Jesus
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 15:23

Ајдееее........
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 15:58
lelele imam sreka sto mi e redovnaизненадувањеизненадувањеизненадувањеova so grobistava, 40 dena...изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеstrasno.....kalendar moze da si nastimas po mene....tocno na 28 denголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 22:33
zoshto na mene seushte ne mi ,,....doshol?!,...збунетост.............голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 15:08
Ima mnogu faktori da,ama vo golem broj slucai pricinata e nesredeni hormoni,znaci problemi so hormonite voopsto..ja go imav toj problem do skoro,ama otkako pocnav pozdravo da se hranam i da ziveam pozdravo,da vezbam i sl.hormonite se sredija a so toa i mesecniot ciklus..taka da vezbajte jadete mnogu ovosje,zelencuk i voda..pomaga
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 21:33
Originally posted by Eli Eli напиша:

Ima mnogu faktori da,ama vo golem broj slucai pricinata e nesredeni hormoni,znaci problemi so hormonite voopsto..ja go imav toj problem do skoro,ama otkako pocnav pozdravo da se hranam i da ziveam pozdravo,da vezbam i sl.hormonite se sredija a so toa i mesecniot ciklus..taka da vezbajte jadete mnogu ovosje,zelencuk i voda..pomaga

ginekolozite preporacuvaat i redoven sex
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:53
Normalno..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.