IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Убава коса!!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убава коса!!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 03:28
и мене хосама ми е крш
на 3-4 месеци се шишам бидјќи а ми подрасне целата ми се плетка и неможам никако да се исчешлам,а да непраам муабет дека секој ден морам да ја мијам оти ми се мрси, и скоро ниеден шампон не ми одговара...ко ненормална се чешам,особено ако се измијам со нивеа или со некој од шампониве на АВОН.........

Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 03:40
користи eugene eperma француски се и се супер
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 12:26
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

и мене хосама ми е кршна 3-4 месеци се шишам бидјќи а ми подрасне целата ми се плетка и неможам никако да се исчешлам,а да непраам муабет дека секој ден морам да ја мијам оти ми се мрси, и скоро ниеден шампон не ми одговара...ко ненормална се чешам,особено ако се измијам со нивеа или со некој од шампониве на АВОН.........
може таквите јаки шампони не одговараат на косата,штом брзо ти се мрси сигурно се преконцентрирани.........а пробај од одние бебешките.......џонсон,косили,бекутан(има резултати,испробано е)
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 12:27
Originally posted by Sweet angel^^^ Sweet angel^^^ напиша:

користи eugene eperma француски се и се супер
мене не ми помогнаа за опагањето......инаку знам дека се добри
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 12:18
So silikonski kapki pri sekoe feniranje i soodevatna maska,popoleka si ja opravam kosata,posto mi e plava ,cesto ja farbam,feniram,ja maltretiram,vaka mislam ima efekt eve vekje 1 mesec...
Sega mi e kako svilaaaaa
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 12:59
Bez mnogu feniranja,kvalitetni maski,i shamponi,redovno ednomesechno
potshishuvanje,i....prirodno si e prirodno(pa makar i plavoтрепкање)

Изменето од mamma - 25.Август.2008 во 21:37

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 14:49
Мене во моментов ми е најдолга што некогаш ми била, а тоа е до раменици, од кога ја пуштам и никако да добијам на должина, морам да ја кратам често зошто многу лесно ми губи форма, но ќе се надевам дека еден ден ќе имам долга коса Конечно си ја вратив природната и многу повеќе си се свиѓам вака а и многу полесно ми е за одржување... за мрсење не ни зборам, доволно е да кажам дека ја мијам преку еден ден
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 20:58
Na maka sum i jas so kosava, ja satirav so tenki prameni so farba, za da ne se mrsi tolku ama nema efekt, moram preku sekoj den da ja mijam i skisnato mi e veke, aj sega leto, ama zimoska ladno a ja mijam preku eden den-
A closed mouth catches no flies
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 21:04
Originally posted by ^italina ^italina напиша:

Na maka sum i jas so kosava, ja satirav so tenki prameni so farba, za da ne se mrsi tolku ama nema efekt, moram preku sekoj den da ja mijam i skisnato mi e veke, aj sega leto, ama zimoska ladno a ja mijam preku eden den-

Imam slusnato sovet od frizerka za da ne ti se mrsi cesto kosata stavi na korenot, na suva kosa malku pudra bela vo prav(primer onaa bebeska pudra "Becutan")i posle odredena vakov tretman se namaluva mrsenjeto na kosata.Ne sum probala licno i ne znam dali e ispravno samo taka sum slusnala.
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 21:06
Se isatirav za prv pat pred godina dena, prethodno nisto ne sum i pravela na kosata samo sisanje se razbira i se kaam mnogu sto ja isatirav mi se upropasti maximalno.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 12:16
Originally posted by Daki Daki напиша:

Se isatirav za prv pat pred godina dena, prethodno nisto ne sum i pravela na kosata samo sisanje se razbira i se kaam mnogu sto ja isatirav mi se upropasti maximalno.

hmmm i jas se dvoumam dali da se isatiram za prv pat,da vidam dali ke mi stoi...ama strav mi e posle deka nema da mozam da ja oporavam,zasto mnogu ke mi izgori...sega kosata mi e meka i mazna,a posle ke mi bide kako metla..podobro da ne probuvam
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 15:22
Originally posted by Daki Daki напиша:

Originally posted by ^italina ^italina напиша:

Na maka sum i jas so kosava, ja satirav so tenki prameni so farba, za da ne se mrsi tolku ama nema efekt, moram preku sekoj den da ja mijam i skisnato mi e veke, aj sega leto, ama zimoska ladno a ja mijam preku eden den-

Imam slusnato sovet od frizerka za da ne ti se mrsi cesto kosata stavi na korenot, na suva kosa malku pudra bela vo prav(primer onaa bebeska pudra "Becutan")i posle odredena vakov tretman se namaluva mrsenjeto na kosata.Ne sum probala licno i ne znam dali e ispravno samo taka sum slusnala.


blagodaram za sovetot
A closed mouth catches no flies
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 15:50
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by Daki Daki напиша:

Se isatirav za prv pat pred godina dena, prethodno nisto ne sum i pravela na kosata samo sisanje se razbira i se kaam mnogu sto ja isatirav mi se upropasti maximalno.

hmmm i jas se dvoumam dali da se isatiram za prv pat,da vidam dali ke mi stoi...ama strav mi e posle deka nema da mozam da ja oporavam,zasto mnogu ke mi izgori...sega kosata mi e meka i mazna,a posle ke mi bide kako metla..podobro da ne probuvam

Pametno
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 15:50
Originally posted by ^italina ^italina напиша:

Originally posted by Daki Daki напиша:

Originally posted by ^italina ^italina напиша:

Na maka sum i jas so kosava, ja satirav so tenki prameni so farba, za da ne se mrsi tolku ama nema efekt, moram preku sekoj den da ja mijam i skisnato mi e veke, aj sega leto, ama zimoska ladno a ja mijam preku eden den-

Imam slusnato sovet od frizerka za da ne ti se mrsi cesto kosata stavi na korenot, na suva kosa malku pudra bela vo prav(primer onaa bebeska pudra "Becutan")i posle odredena vakov tretman se namaluva mrsenjeto na kosata.Ne sum probala licno i ne znam dali e ispravno samo taka sum slusnala.


blagodaram za sovetot

No problem
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.