IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Dolby Digital 5.1 vo Premiere
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Dolby Digital 5.1 vo Premiere

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Dolby Digital 5.1 vo Premiere
    Испратена: 04.Мај.2008 во 02:04
Go ima li nekoj koristeno ovoj encoder vo Premiere. Jas koga go koristev nikako ne uspeav da dobijam zvuk onakov, kakov sto ocekuvav. Ednas dobiv zvuk samo na 2 zvucnika na DVD-playerot i to epten tiho, a po drug pat go dobiv zvukot na site 6, no povtorno tiho. Duri i so stand-alone encoder probuvav, no problemot so tih zvuk ostanuva. dali nekoj znae kako bi mozel da dibjam nesto kvalitetno, so koj software i dali Surcode vo Premiere moze da se sredi da dade soliden zvuk
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2008 во 08:48
a sto pojacalo koristis, i so sto e povrzan so receiverot?spdif?
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2008 во 09:52
Nemam praveno 5.1 vo Premiere. Jas audioto go davam na obrabotka kaj kumot koj raboti sound design za video i znam deka ima super rezultati za 5.1 so Steinberg Nuendo - Cubase e ist kako Nuendo.

P.S. Za TV rabota ne mi treba 5.1, pa zatoa nemam iskustvo.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2008 во 12:31

Ангел, јас имам правено 5.1 во Премиерот и беше се во ред. Јас друг проблем имам, што може само на 3 проекти да го употребам голема%20насмевкаголема%20насмевка.

Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2008 во 20:13
Jas imam resenie za trial verzijata. Samo treba da go pobaram po arhiva. Inaku i jas uspeav da napravam 5.1 Dolby Digital no problemot e sto zvukot e premnogu tih. Ne e bash ona sto bi sakal jas da bide. Shteta shto nemam takov kum:D:D. Edno dva pati napraviv i DVD-Video so DTS zvuk. Ama za podolg materijal ke mora da kratam na kvalitet na videoto. No zatoa koga go slusnavme zvukot na Panasonic DVD-player so surround, site bevme oduseveni.

@Tegla ; Bi mozel li da go prasas kumot za toa koj encoder vo Nuendo koristi. Originalniot ili pak nekoj drug. I kakvi podesuvanja da napravam za da dobijam na jacina na glas (zvuk). Odnapred blagodaram.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 09:18
збунетост Јас воопшто немав проблем со гласноста. Мислам дека колку сакаш толку гласно може да го наместиш, незнам зошто тебе ти прави проблемзбунетост.
Имам дома едно делче (истото што го имам закачено на youtube (летечка камера) направено е со 5.1 и не да е гласно, дури пробива голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка, се шалам за пробивањево, но гласноста е сосема во ред.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 14:28
Ангел, што направи со звукот?
Го реши проблемот?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.