IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Новинарство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новинарство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:10
а што мајка бараш во фармација,..... голема%20насмевка намигнување

бегај во некоја гимназија,..... не ги губи за џабе 4те години,.... намигнување
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:11
veke gi pominav 4 te godini
fino e
ama ne go sakam toa
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:12
ne otkriv uste se trudam da svatam deka mozi da bidi taka
zatoa ja pustiv temava
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:14
Originally posted by *___****M@r!J@****___* *___****M@r!J@****___* напиша:

veke gi pominav 4 te godini
fino e
ama ne go sakam toaепа добро,... важно си сватила дека друго сакаш голема%20насмевка големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:16
da samo sega se prasuvam koe e dr
nekako me premisluvate
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:36
Originally posted by *___****M@r!J@****___* *___****M@r!J@****___* напиша:

da samo sega se prasuvam koe e dr
nekako me premisluvate


аКО ЈАС САКАМ ДА БИДАМ НЕШТО НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МЕ ПРЕМИСЛИ... САМО ТИ ГАЗИ ЦВРСТО ПО ПАТОТ И НЕ СВРТУВАЈ ПО ПРОПУШТЕНОТО И ЧУВАЈ СЕ ОД СОМНЕЖОТ, ДА НЕ ЗАВРШИШ КАКО бОЛЕН дОЈЧИН ОД БЛАЖЕТА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 15:25
MAJSTOR SI NAVISTINA
FALA
MISLAM DEKA KE TE POSLUSAM
NE ZA NESTO DR TUKU NE GO SAKAM BOLEN DOJCIN HEHEHEHEHE
SE SALAM
FALA NAVISTINA
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 20:56
живеј го сонот...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 17:41
majstorce
dali ti go zivejs tvojo son zs mi izgledas prili4no siguren vo sebe
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 17:59
Кога ќе пораснам ќе бидам Новинарка....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 18:47
Originally posted by *___****M@r!J@****___* *___****M@r!J@****___* напиша:

majstorce
dali ti go zivejs tvojo son zs mi izgledas prili4no siguren vo sebe


НЕ ПРОПУШТАМ СЕРИЈА ОД НЕГО
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 22:20
HEHE ni jas ne propustam vo posledno vreme
a so sto go ispolnuvas
moze ke mi dades nekoja idea sto da pravam vo del od moeto slobodno vreme

Кога ќе пораснам ќе бидам Новинарка....

gledam ima nov 4len zaspana i jas za edna godina planiram
se prasuvam sto ke bide so mene
milo mi e za drugar4injava sto si gi imam
bas mi pomognaa
edno blagodaram do site
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 19:26
Не е се во тоа само да завршиш новинарство и пак да не те бива


Лично мои сокласници од времето кога учев гимназија далечната 2000 / 2004 год.  завршија сосема други факултети , а денес работат како новинари , дават извештаи на вестите


А жив пример е сестра ми која работи во телевизија, водителка е, а студира музичка академија


Значи треба да си имаш дарба и стварно да те бива или сама да се потрудиш за да успееш во новинарството


............ А да, и да читаш многу книги среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.