IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Новинарство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новинарство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Новинарство
    Испратена: 26.Април.2008 во 11:18
NE MOZEV DA PRONAJDAM VAKVA TEMA PA REKOV AJ JAS DA ZAPO4NAM
NZ ZASO ALI OTKAKO GO GLEDAV MILENKO NOVINARSTVOTO MI SE VIDE NEKAKO KAKO DOBRA PROFESIJA
SAKAM DA ZNAM POVEKE
MISLAM DEKA DENES NOVINARSTVOTO E PRETSTAVENO VO EDNO POGRESNO SVETLO
ZA NOVINAR TREBA MN ZNAENJE KOMUNIKACIJA STAV
I ISKRENOST(da se kaze onaka kako sto e a ne da se pustaat sekakvi tracevi)
OVAA TEMA E MN SLOBODNA
NEKOI POD TEMI4KI:
NOVINARSTVOTO KAKO PROFESIJA
KOJ E IDEALEN FAX
KOJ E NAJPOSTEN NOVINAR VO MAK
ITN
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:22
сакаш  безпотребни гревови да си праиш? 

Изменето од blueprayer - 26.Април.2008 во 11:22
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:24
zaso?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:26
зашто ке треба да измислуваш ствари кои не се точни и да ги шириш низ народот ако работиш ко новинар...а тоа е лажно сведочење срцка.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:31
pa zatoa ti vikam deka novinarstvoto ne e pretstaveno vo vistinsko svetlo
i deka za taa profesija potrebna e iskrenost i cvrst stav za kazuvanje na rabotite onakvi kakvi sto se
a ne onakvi kakvi sto sakame da bidat
o4igledno se nemame razbrano
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:34
да да во право си...
ама секаде е така...бољи најди си друга струка ако сакаш чисто да работиш..пример биди новинар но колумнист...нема да мораш да лажеш..зашто ете ти си единствена според мене која сака чисто да работи со тие ствари...ама како индивидуа не можеш сама мила
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:39
pa iskreno ne sum edinstvena
a da i jas razmisluvav za kolumnist
ima mn novinari sto sovesno si ja vrsat rabotata
milenko
aneta kociski
i red dr
zaradi onie kako vesna i sl na nea
novinarstvoto e prikazano vo edna poinakva smisla
imam mn rodnini novinari koi znaat da si ja vrsat rabotata onaka kako sto treba
samo site tie se nadvor od tracarsite vesnici
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:40
a sto znaes ti za novinarstvoto?
studiras nesto
rabotis?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:41
сакам да кажам секаде низ светот е така не само кај нас...а еве ти да ѕирнеш некој колумни ...http://sinzumbul.blog.com.mk/ а на овој другиов мислам имам ставено ама во друг контекст http://mkvosrce.blog.com.mk/
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:45
fino e
mi se sviga kolumnata bez naslovot
ti ja imas piseno?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:46
сите се моиголема%20насмевка фала ти
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:48
КОГА ИМАШ ТОЛКУ МНОГУ РОДНИНИ НОВИНАРИ, ЗОШТО ОД ФОРУМЏИИТЕ БАРАШ СОВЕТ ЗА ОВАА ПРОФЕСИЈА ПОДОБРО ДА ГИ ПРАШАШ НИВ... НО, ЗА ДА СЕ ЗАНИМАВАШ СО ОВАА ДЕЈНОСТ, МИСЛАМ ДЕКА СОВЕТ НЕ ТИ ТРЕБА - ИЛИ ЈА САКАШ, ИЛИ НЕ ЈА САКАШ... ДОДЕКА НЕ СЕ ОБИДЕШ НЕМА ДА ЗНАЕШ... А КОГА ЌЕ СЕ ОБИДЕШ, ГЛЕДАЈ ВРАТАТА ОТВОРЕНА ДА ТИ БИДЕ ЗА НАЗАД - ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:49
te prasav dali studiras ili rabotis?
mislam ok e ako ne sakas da mi odgovoris no od sk si taka?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:50
мене ме праша?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.