IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ДРСКОСТА НА КАВАДАРЕЧКИОТ ,,ГРАДОНАЧАЛНИК,,
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДРСКОСТА НА КАВАДАРЕЧКИОТ ,,ГРАДОНАЧАЛНИК,,

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Zorge Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Мај.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zorge Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 15:51
Originally posted by Zorge Zorge напиша:

Еден мој соработник и добар другар кој добро ги познава кавадаречките прилики вели: ,,мора и дебелиот да бил со нив и во ексклузив да држел состанок со идните вработени,,.



Колку за појаснување:
,,ЕКСКЛУЗИВ било ресторан кој бил омилен на дебелиот. Додека дебелиот бил градоначалникот,,.
морав да побарам појаснување за мене и за оние кои ќе читаат.
,,РАБОТАМ СПОРЕД ЛОГОРИТАМСКА ТАБЛИЦА,,
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 23:48
Панчо Минов, градоначалник со црно минато,На 06.05.2008 година, не овозможи или спречи да се одблежи 17- години од погинувањето на Сашко Гешовски.До него Здружението на Армиски Ветерани има благовремено доставено БАРАЊЕ за одбележување на денот.
Кон врв
Zorge Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Мај.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zorge Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 00:30
Добро бе луѓе,
Нели Минов има 19- пријави за криминал? Па што не го стрпат во затвор? Види глуп кавадарчки народ. Што прави Јавниот обвинител? Зошто не се угледа на примерот на Јавниот од Свети Николе? Но, по се изгледа дека Јавниот од Свети Николе е едини чесен и неискаљан, па си ја работи својата работа согласно закомските прописи.
,,РАБОТАМ СПОРЕД ЛОГОРИТАМСКА ТАБЛИЦА,,
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 20:56
Кавадарчани внимавајте. Секој би можеле да го изберете, може и полошиот од него но не него. Полош е и од Стојан Андов.
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 00:23
Кавадарчани, барајте за јавен обвинител да дојде во кавадарци оној од Гевгелија или оној од Св. Николе. Се разбира доколку ви сметета Панчо Минов.

Изменето од nedopirliviot - 14.Мај.2008 во 00:24
Кон врв
Urednik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Urednik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 17:18
Na denot za priem na gragjanite kabinetot na Minov zatvoren. Si brka kampanja chovekot.
,,НЕОПХОДНА ЖЕТВА,,
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 19:57
Bozem problemot lezi vo gradonacalnikot Kako da ne, ako ne e toj ke bide nekoj drug.. Neli znaete deka politikata i po definicija e borba za vlast, a politicarite ne biraat sredstva da dojdat do nea.. Problemot e vo nas lugjeto i zatoa sekogas ke se najde nekoj sto ke ne pravi ovci.. Slusajte mi go zborot deka za nekoja godina mesto temata Kavadareckiot Gradonacalnik, na forumot ke stoi tema za nekoj drug lokalen "sef". Me zabole mene so izvinuvanje koja partija e na vlast, ako finansiskata sostojba moja i na lugjeto okolu mene e katastrofalna. Politikata e profitabilna samo za tie sto se na vrvot!
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2008 во 13:11
Da ne e nekoj premnogu osetliv na tugjite mislenja Edna lastovica ne pravi jato, istoto vazi i za gradonacalnikot.. ne e edinstven pa da se fakame samo za nego. Ocigledno ne poznavas mnogu politicari stom si se fatil tolku mnogu za nego.. jas ubavo rekov, od politika se zbogatile samo tie na vrvot, zatoa ich ne se zamaram koj ke bide na vlast, zosto koj i da bide na svoj nacin ke ja prakticira svojata mok (ni podobro ni poloso od drugite).. ocigledno ti ne si ja razbral mojata poenta..

Изменето од hanna4ever - 15.Мај.2008 во 13:11
Кон врв
Urednik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Urednik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2008 во 19:08
Originally posted by hanna4ever hanna4ever напиша:

Da ne e nekoj premnogu osetliv na tugjite mislenja Edna lastovica ne pravi jato, istoto vazi i za gradonacalnikot.. ne e edinstven pa da se fakame samo za nego. Ocigledno ne poznavas mnogu politicari stom si se fatil tolku mnogu za nego.. jas ubavo rekov, od politika se zbogatile samo tie na vrvot, zatoa ich ne se zamaram koj ke bide na vlast, zosto koj i da bide na svoj nacin ke ja prakticira svojata mok (ni podobro ni poloso od drugite).. ocigledno ti ne si ja razbral mojata poenta..



Taka e. Ama chovcekot si eposeben za nijansa od drugite. Vo genot mu e kriminalot i izmamata. Zatoa i reagiraat lugjrto- ili chovecite kako miluvaat da ka\at kavadarchani. No ovoj ne e za miluvawe, ovoj treba pod hitno vo apsana. Go zaglavil gradot debelo
,,НЕОПХОДНА ЖЕТВА,,
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 22:54
Interesno, ama i vo dijasporata dosta bil aktuelen. Na golemo se zboruva za nego i negovite multi politichki pajtashi na site sredbi koi gi imavme do nash*te od dijasporata a koi se vo makedonija poradi parlamentarni izbori.

Изменето од nedopirliviot - 20.Мај.2008 во 23:28
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 18:32
pa,...shto ne go ,...skinat,....ako e drzok!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 23:32
Dali kje go skinat neznam, ama chovekot od Juni mesec si dobiva pojchuvanje. Negoviot eks badzjanak Vlado Buchkovski stanuva zjitel na Kavadarci. Interesna trojka kje bidat, poshto im se pridruzjuva i eks prviot razuznavach.
Кон врв
Eliot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eliot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 00:06
Denes vo restoranot EKSKLUZIV, Minov okolu 14:00 chasot gi isplakjashe svoite puleni- koi se vikaat ekektorat. Celiot kabinet raboti za nego, zatoa shto vo sprotivno sleduva kazna.
Abe chovekot si e zakon.
,,Sina regula nula dies,,
Кон врв
taor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Април.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:08
Gi koristi samo poslednite trzai na svoeto i onaka trulo ekskluzivno pravo. Shtom se poigra so Borci od 2001 godina cehot mora da go plati i toa debelo.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.