IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Србија и Русија против демаркација на гра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија и Русија против демаркација на гра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 25>
Автор
Порака
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 12:29
Stvarno ne sakam da koristam vulgarizmi i prostotii,ama ti covek si EPTEN GLUP !!! Ti be so sila slaboumen se pravis ili treniras nekade ?! Ili ti se tolku ograniceni sfakanjata sto podaleku od monitor ne gledas ?!
Nikoj ne veli deka Amerika ne e (naj)bogata(ke napisam podocna eden post okolku toa),ama ti razbiras li deka USA nema ednostavno potencijal i moznosti da se razviva poveke(ne radi niv samite,kolku poradi faktot deka ostatokot od svetot ne e vo sostojba da go sledi toa tempo),nejzinata mok i vlijanie samo ke opaga so tek na vreme,a vo najdobar slucaj ke stagnira.
Evropa ne dzabe e stara k*rva ,sekogas zavisela od nekogo,tuka nisto ne se menuva.
E sega ostanuvaat Evro-Azijskite zemji koi se prebogati so prirodni i kakvi se ne resursi.Razbiras,vremeto na Amerika pomina,tolku bese,ne velam deka ke se raspadne kako ostanatite imperii(osmanliska , rimska itn),ama nema moznosti za poveke...ke pisam podocna poopsirno,sega nemam vreme.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 12:44
Evropa nikogas ne zavisela od nikogo. bese imperija od Aleksandar navamu, i pak e imperija, iako drugi se kitat so tie perja. Makedonskata imperija, rimskata, vizantija, sredniot vek, anglija, portugalija, vencecija, spanija, francija, uste li treba da redam?

a za prirodni resursi, kako da ti objasnam. Afrika e prepuna so prirodni resursi. goleeeeemi tikvi.

i ne izigravaj baba vanjga, sto ke se slucelo, kako ke se slucelo, gledaj kako sto e. normalno deka eden den i na amerikanskata imperija ke i dojde kraj, kako i na site imperii vo istorijata. no vo sledniot vek, mnogu tesko.

tie glupi muabeti, koj kogo moze/nemoze da sledi, ne vredi da se komentiraat. se gleda deka si ogranicen, deka mozokot ti e peren so detergent, i toa so obelivac taka sto garant i ti e unisten sekoj kapacitet za samostojno razmisluvanje.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 12:46
Evropa e eden opasno rastiman orkestar vo koj golemite svirat kako sto sakat malite kutat a Amerika dirigira.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 12:53
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Evropa e eden opasno rastiman orkestar vo koj golemite svirat kako sto sakat malite kutat a Amerika dirigira.


i toa e del od srpskaa propaganda.

aj molim te kazi mi sto mu fali na luksemburg? sto mu fali na monako? Sto i fali na svajcarija? Sto i fali na danska, na belgija, site ovie se mali zemji.

bas evropskiot proekt e odlicen za malite zemji, dodeka golemite i ovaka i onaka si se golemi i jaki.
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 12:55
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ne etiketiram, samo komentiram onaa sto e napisano.
Samo ne mi e jasno zosto nekoj se srami od toa sto e.
Osven toa za odnosite na Srbite i tatarite kon nas sum premnogu kopetenten za da premolcam koga se siri pro tatarska i prosrpska propaganda na forumot i koga se predstavuvaat kako angeli koi samo dobro ni mislat i vo kraen slucaj nekoj gi predstavuva kako braka.
Onaa so Turcite e minato denesninata kazuva nesto drugo, isto kako sto zlodelata koi ni gi napravila Rusija se minato pa taka i mojot stav e neutralen.
Situacijata so Grcite, Srbite i tatarite e segasnost.


Се гледа твојата компетенција. Спроред речникот што го користиш. Вистински интелектуалец. Капацитет од човек. Срби, Татари, Руси...Па ти си бил сестрана личност, за се` се разбираш. Ајнштајн на нашето време. Не те обвинувам. Фурај си го филмот.
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 12:55
Kire,ke ti pratam eden IQ test na LP,resi go i kazi mi kakov rezultat imas,cisto me interesira so kogo pravam muabet ...mada od tvoite postovi poprilicno znam kakov rezultat ke imas...

Изменето од Duduk - 29.Април.2008 во 12:57
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 12:58
Zborot mi bese malite kutat, znaci nemat nikakvo vlijanie.
Sto e do nekade normalno.
A neznaci deka se siromaski i ne ziveat dobro.
Sto se odnesuva na golemite tuka oroto go vodat Francija , Germanija i Anglija koi raka na srce nikogas nemale ist stav pa taka rabotat rasstimano.
A za toa kakva e Evropa jasno vidovme na NATO samitot i dodeka nekoj imaa hrabrost jasno da zastanat zad Makedonija golemite Evropski sili kako kukavici i k*rvi mnogu zborea za na kraj da ne kazat nisto.
I kaj gledas vo mojot tekst Srpska propaganda kazi mi te molam.
Da ne me prepoznavas so nekoj drug.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:04
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ne etiketiram, samo komentiram onaa sto e napisano.
Samo ne mi e jasno zosto nekoj se srami od toa sto e.
Osven toa za odnosite na Srbite i tatarite kon nas sum premnogu kopetenten za da premolcam koga se siri pro tatarska i prosrpska propaganda na forumot i koga se predstavuvaat kako angeli koi samo dobro ni mislat i vo kraen slucaj nekoj gi predstavuva kako braka.
Onaa so Turcite e minato denesninata kazuva nesto drugo, isto kako sto zlodelata koi ni gi napravila Rusija se minato pa taka i mojot stav e neutralen.
Situacijata so Grcite, Srbite i tatarite e segasnost.


Се гледа твојата компетенција. Спроред речникот што го користиш. Вистински интелектуалец. Капацитет од човек. Срби, Татари, Руси...Па ти си бил сестрана личност, за се` се разбираш. Ајнштајн на нашето време. Не те обвинувам. Фурај си го филмот.


Recnikot ne e biten bitni se namerite i iskrenosta a i hrabrosta.
Mojata kompetentnost se bazira vrz osnova na licno iskustvo i zdrava logika.
Za zal seuste ve pritiska komunjarskata filozofija na ubavi zborovi i nikakvi dela.
Sto vi vredi na vas sto ste tolku slatkorecivi koga za dve banki go rasprodavate identitetot i molite za prijatelstvo onamu kade sto ne ste dobredojdeni ili ste dobredojdeni ama ne kako Makedonci.
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:10
Kultuzin,intersna kolumna od Frcko vo denesen Dnevnik,procitaj i daj komentar....
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:14
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Zborot mi bese malite kutat, znaci nemat nikakvo vlijanie.
Sto e do nekade normalno.
A neznaci deka se siromaski i ne ziveat dobro.
Sto se odnesuva na golemite tuka oroto go vodat Francija , Germanija i Anglija koi raka na srce nikogas nemale ist stav pa taka rabotat rasstimano.
A za toa kakva e Evropa jasno vidovme na NATO samitot i dodeka nekoj imaa hrabrost jasno da zastanat zad Makedonija golemite Evropski sili kako kukavici i k*rvi mnogu zborea za na kraj da ne kazat nisto.
I kaj gledas vo mojot tekst Srpska propaganda kazi mi te molam.
Da ne me prepoznavas so nekoj drug.


ne bi rekol deka kjutat. ete, edna mala slovenija ja vrbuvase cela EU za svoite intersi protiv HRvatska. ili edna mala Grcija go dobi svoeto.

znaci sto ti fali ako si mal, bogat, tvoite interesi se stitat, a globalnata politika im ja ostavas na germancite, francuzite i englezite? ima li nesto loso vo toa? bas e super.

toa sto se sluci na samitot, sfati go poubavo, i ke vidies deka toa e samo evropa koja go brani svojot stav. znaci za niv makedonija so 2 milioni bedni ziteli e nebitna. taka da nema tuka kukavicluk od nivna strana, bas duri i hrabrost da si go gledaat svojot interes (za zal od mnogu makedonci sto se uste ginat za srbija, rusija itn.)

srpskata logika ja prepoznav vo tvoite anti-evropski i klise paroli za rastimanosta i jadnosta na malite. zal mi e ako ne gledas deka e taka.
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:17
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ne etiketiram, samo komentiram onaa sto e napisano.
Samo ne mi e jasno zosto nekoj se srami od toa sto e.
Osven toa za odnosite na Srbite i tatarite kon nas sum premnogu kopetenten za da premolcam koga se siri pro tatarska i prosrpska propaganda na forumot i koga se predstavuvaat kako angeli koi samo dobro ni mislat i vo kraen slucaj nekoj gi predstavuva kako braka.
Onaa so Turcite e minato denesninata kazuva nesto drugo, isto kako sto zlodelata koi ni gi napravila Rusija se minato pa taka i mojot stav e neutralen.
Situacijata so Grcite, Srbite i tatarite e segasnost.


Се гледа твојата компетенција. Спроред речникот што го користиш. Вистински интелектуалец. Капацитет од човек. Срби, Татари, Руси...Па ти си бил сестрана личност, за се` се разбираш. Ајнштајн на нашето време. Не те обвинувам. Фурај си го филмот.


Recnikot ne e biten bitni se namerite i iskrenosta a i hrabrosta.
Mojata kompetentnost se bazira vrz osnova na licno iskustvo i zdrava logika.
Za zal seuste ve pritiska komunjarskata filozofija na ubavi zborovi i nikakvi dela.
Sto vi vredi na vas sto ste tolku slatkorecivi koga za dve banki go rasprodavate identitetot i molite za prijatelstvo onamu kade sto ne ste dobredojdeni ili ste dobredojdeni ama ne kako Makedonci.


Не заборавај ја старата руска поговорка: Не е толку страшен ѓаволот, како што го цртаат. (не так страшен черт, как его рисуют.)
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:19
ne zaboravaj ja starata amerikanska pogovorka>

don't trust the Russians (and their proverbs).
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:33
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Zborot mi bese malite kutat, znaci nemat nikakvo vlijanie.
Sto e do nekade normalno.
A neznaci deka se siromaski i ne ziveat dobro.
Sto se odnesuva na golemite tuka oroto go vodat Francija , Germanija i Anglija koi raka na srce nikogas nemale ist stav pa taka rabotat rasstimano.
A za toa kakva e Evropa jasno vidovme na NATO samitot i dodeka nekoj imaa hrabrost jasno da zastanat zad Makedonija golemite Evropski sili kako kukavici i k*rvi mnogu zborea za na kraj da ne kazat nisto.
I kaj gledas vo mojot tekst Srpska propaganda kazi mi te molam.
Da ne me prepoznavas so nekoj drug.


ne bi rekol deka kjutat. ete, edna mala slovenija ja vrbuvase cela EU za svoite intersi protiv HRvatska. ili edna mala Grcija go dobi svoeto.

znaci sto ti fali ako si mal, bogat, tvoite interesi se stitat, a globalnata politika im ja ostavas na germancite, francuzite i englezite? ima li nesto loso vo toa? bas e super.

toa sto se sluci na samitot, sfati go poubavo, i ke vidies deka toa e samo evropa koja go brani svojot stav. znaci za niv makedonija so 2 milioni bedni ziteli e nebitna. taka da nema tuka kukavicluk od nivna strana, bas duri i hrabrost da si go gledaat svojot interes (za zal od mnogu makedonci sto se uste ginat za srbija, rusija itn.)

srpskata logika ja prepoznav vo tvoite anti-evropski i klise paroli za rastimanosta i jadnosta na malite. zal mi e ako ne gledas deka e taka.


Ne sum protiv Evro Atlanska integracija na Makedonija tuku sum protiv nepravednata politika koja ja imaat kon Makedonija.
A toa deka Evropa e toatalno nekoordinirana i nekompaktna e vistina a ne propaganda.
Kako i da e celta na Makedonija e EU i NATO bez razlika na se.
Megutoa kako do taa cel toa e prasanje.

Eve go procitav i Frckovski i mozam da kazam prazni muabeti.
Site kritikuvaat a nikoj nema resenie.
Pred samitot na NATO se izbaci Sekerka i vika " da bevme nie makedonija ke bese vo NATO i toa so ustavnoto ime ".
Se prasuvam samo kako bi go napravila toa.
A site nas koi sakame da go zacuvame ustavnoto ime toa ne ne pravi avtomatski anti evropski nastroeni.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:35
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Kultuzin,intersna kolumna od Frcko vo denesen Dnevnik,procitaj i daj komentar....


Gola voda prijatele, mnogu muabet nisto konkretno.
Vprocem problem na Makedonija e sto za muabet i kritiki site ne biva ,ama koga ke treba nesto da se sraboti togas potesko malce.

Sepak na nekoj komentari od tekstot treba da se vnimava.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,047 секунди.