IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Колку поглавја од к*ранот знаете на памет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку поглавја од к*ранот знаете на памет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колку поглавја од к*ранот знаете на памет
    Испратена: 24.Април.2008 во 00:13
Слушав рецитирање к*ран пред малку, и си избројав колку поглавја од к*ранот знам на памет. Математиката ми кажа 14 :-)
А вие? колку знаете?
btw, темава ја отворам за нас муслиманите, да си видиме меѓусебе кој колку знае, и да си научиме повеќе



Изменето од Almahdi - 24.Април.2008 во 00:24
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:39
Само 14!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Јас 56
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:41
ni edenцрвенеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:41
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Само 14!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Јас 56


:-) е 14 де брате, тоа е, иншАллах научам повеќе здравје. Епа сеа, 56 машАллах, ај може некој хафуз ќе излезе :)
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:42
Za zal, ne znaeme dovolno...
No sepak se trudime!
PRvo treba da si napravam brain cleanup....da oslobadam mesto vo mozok za novi informacii....
Pa insaAllah, hafska da stanam!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:43
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Za zal, ne znaeme dovolno...
No sepak se trudime!
PRvo treba da si napravam brain cleanup....da oslobadam mesto vo mozok za novi informacii....
Pa insaAllah, hafska da stanam!


А не кажуваш колку знаеш а?
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:44
114 поглавја има к*ранот, уште 100 треба да научам, а? така?:)

Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:45
ke naucis inshalah
samo dali se raboti za toa kolku znaeme na arapski ili na bilo koj jazik
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:47
Iskreno ne sum se zaprasal kolku gi znam, mozebi 20.црвенеење Sekako ne se dovolno, no mene povece me fascinira primerot od Omer ibn Hatab koj sto samo sura Bekara ja ucel nekolku godini, eh samo kolku mudar bil on, Allah da mu se smilova!
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:47
на Арапски :-)Милозливо да звучи де, за читање . . . за намаз, убајни :)

Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:48
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Iskreno ne sum se zaprasal kolku gi znam, mozebi 20.црвенеење Sekako ne se dovolno, no mene povece me fascinira primerot od Omer ibn Hatab koj sto samo sura Bekara ja ucel nekolku godini, eh samo kolku mudar bil on, Allah da mu se smilova!


Бекаре ја знаеш? еееееееееееееееееееееееееееееее брате бе :) машАлах ама уште некој хафуз не паднал а?
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:52
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Iskreno ne sum se zaprasal kolku gi znam, mozebi 20.црвенеење Sekako ne se dovolno, no mene povece me fascinira primerot od Omer ibn Hatab koj sto samo sura Bekara ja ucel nekolku godini, eh samo kolku mudar bil on, Allah da mu se smilova!


kolku dobar odgovor!
Ne e bitno kolku se znae, tuku KOLKU se primenuva.

Bidejki k*ranot e objaven da po nego se raboti, a ne samo napamet da se uci......

Ne kazuvam kolku suri znam........
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:53
Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Iskreno ne sum se zaprasal kolku gi znam, mozebi 20.црвенеење Sekako ne se dovolno, no mene povece me fascinira primerot od Omer ibn Hatab koj sto samo sura Bekara ja ucel nekolku godini, eh samo kolku mudar bil on, Allah da mu se smilova!


Бекаре ја знаеш? еееееееееееееееееееееееееееееее брате бе :) машАлах ама уште некој хафуз не паднал а?


Ne brate, za zal ne ja znam cela Bekara.. no insAllah ce ja naucam, no rabotata e da ja naucam potpolno, t.e. sekoj Ajet odkako go naucam da go prostudiram, sto saka da kaze, sto e dlabokata mudrost na ajetot i sekako prakticno sproveduvanje.. pa zatoa go navedov primerot od Omer ibn Hatab!  Neznam dali imame Hafiz od clenovite na forumot, no znam deka imame braca koi dosta dobar del od k*ranot go znaat. !среќа
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:53
Епа сега логично е тоа што го знаеш да го примениш.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.