IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Се сакате ли себе си????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Се сакате ли себе си????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 25>
Автор
Порака
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 19:03
Egoizmot i suetata sto sme gi uniformirale kako mana sekogas bile doblest Mesi.Gledaj gi procepite vo istorijata i nejzinite istaknati "akteri"...

ostanatoto e samo lesna hrana za onie sto ne mozat na drug nacin da gi iskazat svoite ekspresii...so simpleсреќа

DEFINICIITE SE ZA ONIE STO,VO SVOJATA NEMOK,OBOZUVAAT DA GI CITAAT I NAIZUST KAZUVAAT!


Изменето од Joshua_Tree - 28.Јули.2010 во 19:04
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 19:08
OK, toa e tvoeto mislenje, a chinam i iskreno veruvanje... koe jas ne go spodeluvam, ne od teoretsko-intelektualno nivo, tuku od sopstveno zhivotno iskustvo.

No, mozhebi jas sum potpolno vo greshka, a ti si apsolutno vo pravo.










Изменето од Messenger - 28.Јули.2010 во 19:09
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 19:14
sekade i sekogas eftinoto i ona na gotovo e lesen plen za onie drugite...za niv prirodata dala ubava definicija...sto ne znaci deka tie ne treba da postojat

Znaes Mesi,prirodata gi sozdava zakonite sto covekot nikogas nema da gi pobie.Btw go pocituvam tvoeto mislenje...samo primi sovet i pogledni od drugata strana...za promena i malku zabavaнамигнување


Изменето од Joshua_Tree - 28.Јули.2010 во 19:15
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 17:36
очигледно не. оти секоj моj покрет е иницииран од мисла за или поради другиот.
што за будала треба да си да не се сакаш???
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 18:08
Да, се сакам себеси, начинот на кој размислувам, чувствата кои што ги имам. Си го сакам и физичкиот изглед, иако сум далеку од совршенство. Се сакам себеси, иако сум многу самокритична за некои работи.
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 20:41
Ако не се сакаш самиот, никој друг нема да те сака.......
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 03:05
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



 Ako ne se sakas sebesi, kako da ocekuvas da te sakaat i drugite?


Ako ne se sakas sebesi, ne mozes ni drugite da gi sakas.


koga ke go upotrebis zborot "ako"poveke od ednas vo edna misla imas problem so svojata samodoverba...taka vikaat....голема%20насмевка

mojata ljubov kon moeto JAS nikogas i nikako nemoze da bide predmet na ocenka ili zavisnost od opkruzuvanjeto


ако е израз на обективно анализиране на вариации на дадена ситуациjа. не значи немане самодоверба, а сосема човеково логичко мислене и е присутно каj тие луге кои се свестни за фактот дека не се сами на светот и дека не се зависи од нив.
тоа се луге без психосимптоматични особини во поведението...Джош!плазење...демек ...нормални. ако ме разбираш?размислување



Bravo pagane za razmisluvanjeto . Mnogu tocno да
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 12:45
E ajde,KINGDAVID,objasni mi sto e toa za bravo vo tvojata nesigurnost?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 13:33
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

E ajde,KINGDAVID,objasni mi sto e toa za bravo vo tvojata nesigurnost?

ај викам да не се мешам, ама мислам дека поентата на Кинг е да ги прифатиш своите мани и недостатоци(истите кои ја создаваат таа несигурност) и да се сакаш себеси и покрај тоа.да ја прифатиш несигурноста како дел од тебе   
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 16:13
AaAaAaa....aj pak probaj da objasnis sto sakase da kazes.....da prifatam sto?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:17
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

E ajde,KINGDAVID,objasni mi sto e toa za bravo vo tvojata nesigurnost?



Mojata nesigurnost? Zaradi dve ako vo dve moi recenici proceni deka sum nesiguren vo sebe?

  Odi coveku leci se dodeka ti e vreme, oti moze kasno da bide ako prodolzis vaka смеење


Se nadevam deka nema da se navredis od  mojata replika. Pozdrav!мир
мир

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:28
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

E ajde,KINGDAVID,objasni mi sto e toa za bravo vo tvojata nesigurnost?



да си арогантен не значи да имаш самодоверба, Джош!намигнување
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:32
glupposti
sekoj covek se saka so svoite mani i doblesti. oti od svojata koza se nemoze
ama ima i takvi koi se trudat da stanat podobri, poumni, pocovecni
ali toa ne menuvam nisto vrz sakanjeto na samiot sebesi

nekogas kje rece nekoj SE MRAZAM SEBESI SO SUM TAKOV, to toe e momentalna izreka za lele kolku gresam i se povreduvam ili dozvoluvam da me povredat.. i tolku

голема%20насмевка
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:36
Originally posted by anakin anakin напиша:

glupposti
sekoj covek se saka so svoite mani i doblesti. oti od svojata koza se nemoze
ama ima i takvi koi se trudat da stanat podobri, poumni, pocovecni
ali toa ne menuvam nisto vrz sakanjeto na samiot sebesi

nekogas kje rece nekoj SE MRAZAM SEBESI SO SUM TAKOV, to toe e momentalna izreka za lele kolku gresam i se povreduvam ili dozvoluvam da me povredat.. i tolku

голема%20насмевка
голема%20насмевка



рече и отсече!голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.