IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Песимист или оптимист?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Песимист или оптимист?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 29>
Автор
Порака Обратен редослед
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 22:58
Vo zavisnsot kako ona vlijae na mene t.e. dali e vo pms ili ovul
Кон врв
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 22:26
Zavisi od situacijata,no cesto optimist
Единствената работа што стои помеѓу нас и тоталната среќа е реалноста.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 21:40
Kako spremen za grev
Кон врв
BIB Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Belgium
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 19:45
Realist
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 19:41
Ja sum vesel pesimist, koj vo losite raboti naoga smesno
Кон врв
KungFuPanda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KungFuPanda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 13:56
Pa mislam deka e bolje da gledas od najloso kon podobro pa so znam sekoas da go ocekuvas najlosoto taka da sum pesimist. I znaete kako vikaat optimist e covek koj mu prefrla na pesimist zs gleda realno na rabotite ili taka nesto bese :S
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 22:15


ISTO E ...
DALI OPTIMIST ILI PESIMIST ...

JAS SI ODBRAV OPTIMIST ...
I BAS ME BRIGA ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 17:05
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

I koga sum pesimisticki raspolozen, nikogas ne se otkazuvam... Sto znaci deka sum nepopravliv optimist


непоправилив???ма%20ајде ти така мислиш
јас што знам еден мајстор......се' поправаајде

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 11:36
I koga sum pesimisticki raspolozen, nikogas ne se otkazuvam... Sto znaci deka sum nepopravliv optimist
DeepBlue
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 00:08
Не знам зашо, али скоро секад сум песимист! А ич не сакам...секогаш велам:"Е како да не, биди сигурна дека нишо нема да се деси од тоа"...мразам да сум песимист, дури понекад не можам да им дадам совет на пријателките...бидејќи секогаш ја глеам негативната страна
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 23:58
“Кога позајмуваш пари од некого, позајми од песимист. Тој и онака не верува дека ќе му ги вратиш“. 
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 23:38
имам една комшивка, која кога и да ја сретнам и ја прашам како е,
нејзиниот одговор најчесто е,
- еххх....како....од дрво нозе, од камен глава...смртта пред врата си ја гледам...еееххх...
мене во тој момент ми иде ова-------->болен, затоа што комшивката дали има, дали нема 30 годиниболен
не%20знама мене мојон ми вика тешко нему било со мене...не%20знам

Кон врв
GORGM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GORGM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 21:57
Tesko e da se doznae vistinata, ama ako go imame toa ke znaeme deka temninata na umot e nedostatok na svetlina ili mozebi pesimizmot e nedostatok na optimizam. Ako ni e vistinata vo dusata, nema da ni nedostasuva optimizam na ovoj svet. Toa za ovoj svet e prednost.
tanev.risto@gorg.com.mk
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 01:02
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

PESIMIST e dobro informiran OPTIMIST...
 
Mojata filozfija bi bila obratna ......
 
 
PESIMIST e OPTIMIST vo zabluda плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.