IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Комплименти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Комплименти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 20:28
Nikogas ne davam komplimenti neosnovano....ednostavno jas toa navistina go mislam среќа a koga gi primam , vazno mi e koj gi kazuva.Necie mnenie mi e validno, necie ne. 
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 20:29
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Hm...ova e trik prasanje ? ...kako i da odgovoram ke se zae*am ? ...смеење


Не воопшто. Ела ваму....големо%20гушкање



Sve kasno naletuvam na ona pravoto   големо%20гушкање големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 20:43

ne sakam lazenje!

ama sakam komplimenti

i da gi dobivam i da gi davam

vo sekoj covek ima nesto ubavo! otkrij go, izvadi go, potenciraj go, pofali go......kje mu go razubavis denotсреќа

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 21:18
Originally posted by seka seka напиша:

Bi sakala od vas da znam kako reagirate na komplimenti. Se raduvate li? Se ustramuvate?
Koj e najubav komplimet sto ste slusnale? I dali samite vie delite komplimenti?

Ednostavno se za komplimenti

mojot zivot ...odnosno mojata rabota... e povrzana... so motivacija... sekoj dobar zbor... sekoja pofalba (ako toa moze da se vbroi , a moze vo kompliment) mi ja olesnuva rabotata... odnosno mi go garantira uspehot vo rabotata.... sekogash gi delam od srce... odnosno umeam da izreagiram emotivno... so voodushevuvanje... e sega problemot moj e vo toa shto... ova vazi za komunikacijata so decata.... so vozrasnite sum skrzavica... ne za drugo... mislam deka... malku mi e glupo... da mu recam na nekoj vozrasen... bravo mnogu ubavo sraboti...postapi pametno... pa toa treba da e normalno... za eden vozrasen covek... aj koregirajte me ako gresham....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 21:22
Давам комплименти, кога нешто кај некој ми се допаѓа го кажувам тоа, често знам да им давам комплименти на другарките ама секогаш сум искрена. Кога мене ми даваат комплимент обично велам „фала“ и толку, ама се зависи од тоа кој ми дава комплимент.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 21:32
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Давам комплименти, кога нешто кај некој ми се допаѓа го кажувам тоа, често знам да им давам комплименти на другарките ама секогаш сум искрена. Кога мене ми даваат комплимент обично велам „фала“ и толку, ама се зависи од тоа кој ми дава комплимент.


МОРЕ И ПОРУМЕНУВАШ МАЛЦЕ КАКО ЈАБОЛЧЕ...ХАХАХА
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 21:38
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Давам комплименти, кога нешто кај некој ми се допаѓа го кажувам тоа, често знам да им давам комплименти на другарките ама секогаш сум искрена. Кога мене ми даваат комплимент обично велам „фала“ и толку, ама се зависи од тоа кој ми дава комплимент.


МОРЕ И ПОРУМЕНУВАШ МАЛЦЕ КАКО ЈАБОЛЧЕ...ХАХАХА


вака малкуцка...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 00:04
Убаво е да се даваат комплименти, тие многу значат(секако искрени комплименти), но јас честопати се топам кога ќе ми дадат некој комплимент и не знам што да речам... Најчесто велам фала... Сепак убаво е чувството кога луѓето те вреднуваат и ја знаеш твојата добра страна... но треба да се навикнеме и да ги прифаќаме нашите лоши нешта кога ќе ги искоментираат, да се градиме, да увидиме каде грешиме зашто сепак сите сме грешници...
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 00:29
Проклето сум искрен, кога станува збор за комплименти. Сакам да делам и ги делам постојано.
А јас ретко добивам комплименти... Ама затоа кога ќе добијам се радувам како мало дете во себе, ама глумам лудило и рамнодушност .
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 00:56
 
 
   Јас...сакам комплименти...и се радувам кога ги добивам...голема%20насмевка  голема%20насмевка
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 04:10
najmnogu se raduvam koga nekoj ke mi kaze deka sum pametna
komplimenti za ubavina mi se nekako...zdodevni...takvi me raduvaat samo od libeto moe, od drugi i ne bash...
a jas delam komplimenti na site strani osobeno na mazjakot moj, ama site se iskreni, se sho e ubavo(nadvoreshno i vnatreshno) sakam da go pofalam i da napravam lugjeto okolu mene da se chuvstvuvaat prijatno

mazite osobeno se raduvaat na komlimenti i ubavi zborovi bidejki tie poretko gi dobivaat od zenite.
zeni, ne bidete skrzavi so ubavite zborovi upateni kon mazite vashi, ke vi se vrati dvojno veruvajte

Изменето од IQ - 22.Април.2008 во 04:11

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 09:44
koga ke mi bide upaten kompliment odgovorot sekogas mi e duhovitнамигнување
zatoa sto mozebi ne gi svakam seriozno
a i samata retko delam komplimentiзадоволство
apce
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 10:01
Ja seuste ne sum legnal nekoja bez komplimenti, u stvari toa i ne se komplimenti tuku odraz na moite razmisluvanja zosto ja gledam bas taka kako kazuvam i zatoa i sakam da ja legnam...sigurno nemam namera da legnam nekoja sto imam loso mislenje za nea
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 11:02
za da legnes nekogo ne ti trebaat komplimentiголема%20насмевка
ti treba nesto drugoголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
apce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.