IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали носите жолта облека?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали носите жолта облека?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 43>
Прашање: Дали носите жолта облека?
Одговор Гласови Статистика
45 [42,06%]
53 [49,53%]
9 [8,41%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 14:13


zoltata boja e najsilna ...

potoa crvenata ...

sepak mislam deka mazite poveke se po crvenata boja ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 14:24
Секоја боја си има своја убава нијанса. Јас кога нешто ставам на себе, таа нијанса ја комбинирам со нијансата на моето расположение. Некогаш тие нијанси се  во  комплементарен однос, некогаш во контрадикторен, но никогаш не се инкомпатибилни. среќа
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 15:50
Zolta boja ................i toa ona jaka da ne recam drec ja nosam koga mi nedostasuva toplina od sonceto ,oti me asocira na dolgo toplo leto .........a i koga posebno sum ljubomorana na samata sebe sto ne sum uspeala vo nesto ..........neli zoltata boja oznacuva ljubomora
Кон врв
Ssssssssssssss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ssssssssssssss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 16:14
Bez zolta boja od doma ne izleguvam taman rabota hahahahahhahahahha
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 00:44
Originally posted by Sho-Sana Sho-Sana напиша:

Секоја боја си има своја убава нијанса. Јас кога нешто ставам на себе, таа нијанса ја комбинирам со нијансата на моето расположение. Некогаш тие нијанси се  во  комплементарен однос, некогаш во контрадикторен, но никогаш не се инкомпатибилни. среќа

Gledaj da ne se i kontradiktorni,za da ne bides okarakterizirana kako konfliktna licnost bez sense za sorabotkaнамигнување,od lugeto koj se razbiraat i vo neverbalnata komunikacija.
Zoltata boja spored Feng Shui znaci komunikativnost (energicna boja)i e pozelna vo prostorot,a sekako i vo garderobata,no vo pomali kolicini poradi nejzinoto energicno dejstvo,koe ako go ima vo pogolemi kolicini moze da donese nespokoj.
Probajte vo prostorot i vo garderobata ;navistina deluva.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:07
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Originally posted by Sho-Sana Sho-Sana напиша:

Секоја боја си има своја убава нијанса. Јас кога нешто ставам на себе, таа нијанса ја комбинирам со нијансата на моето расположение. Некогаш тие нијанси се  во  комплементарен однос, некогаш во контрадикторен, но никогаш не се инкомпатибилни. среќа

Gledaj da ne se i kontradiktorni,za da ne bides okarakterizirana kako konfliktna licnost bez sense za sorabotkaнамигнување,od lugeto koj se razbiraat i vo neverbalnata komunikacija.
Zoltata boja spored Feng Shui znaci komunikativnost (energicna boja)i e pozelna vo prostorot,a sekako i vo garderobata,no vo pomali kolicini poradi nejzinoto energicno dejstvo,koe ako go ima vo pogolemi kolicini moze da donese nespokoj.
Probajte vo prostorot i vo garderobata ;navistina deluva.



Знам јас малку Фенг Шуи...намигнување знам малку повеќе за комуникацијата (вербална и невербална)... трепкање најмногу од се’ знам дека лотосовиот цвет е мој омилен цвет!!! големо%20гушкањебакнеж
Но, знам и кога сум натпросечно тажна или среќна, која боја да ја ставам на себе, за да си направам рамнотежа. задоволство А знам и дека најубавиот накит на мене е мојата насмевка, а нијансата која секогаш ми одговара е онаа во која ќе светне погледот во моите очи!среќа 


Изменето од anastea - 10.Јануари.2009 во 03:07
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:28
Ti znaes malku,no jas znam poveke od malku bidejki imam kniga za Feng Shui i za menadzment koj sto e i vprocem moj naucen trud (kade osnovata e verbalna i neverbalna komunikacija)намигнување.Kritikata bese naj dobronamerna.Inaku ne samo kaj tebe,tuku kaj sekoj covek nasmevkata e najubaviot nakit koga e prirodna i izvira od vnatre,a svetnatiot pogled vo ocite ne e povrsenнамигнување .Inaku ti si moja imenjacka neli?Sho-San na japonski znaci lotus flower.Normalno deka se razbirame....


Изменето од anastea - 10.Јануари.2009 во 03:08
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:42
Лотосов цвету, јас и ти се разбравме уште во првиот пост, не знам зошто не би се разбрале!!! среќа Јас те доживеав онака како што беше кажано од твоја страна! среќа Патем, убаво е да имаш ангел-чувар од кој можеш да научиш нешто убаво и корисно! големо%20гушкање


Изменето од anastea - 10.Јануари.2009 во 03:09
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:47
Vidi duso,imam cuvstvo deka si proziren politicarголема%20насмевка.Imaj slatka nok so tvojot sakan mil,mil,najmil,soprugбакнеж


Изменето од anastea - 10.Јануари.2009 во 03:09
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:53
големо%20гушкање бакнеж
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:54
еж во кафез
http://www.e-kulecniky.cz/inshop/pictures/store/jezek_v_kleci__v.jpg
жолта е боја наша рекол големиот ВОНТ
1935 во Прага при формирање уличните банди кои раководеле со подземјето
сите члениви носеа во реверот шпенадла со жолто главче


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:55
Originally posted by Sho-Sana Sho-Sana напиша:

големо%20гушкање бакнеж

големо%20гушкање бакнеж
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 02:11
postoi eden nacin toj da se izvadi
a vo nego se krie mracna tajna
The%20image%20“http://www.mamagames.cz/files/wiki-image/131-n.jpeg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 11:07
ne zasto me potseka na ljubomora i ne ja sakam taa boja
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 43>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.