IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Борба против акни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Борба против акни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 18:31
мене ако ме прашуваш, ти ја препорачувам колекцијата Pure Zone на L'Oreal... проверено и 100% ефикасно, барем кај мене...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 18:52

Еве ја темата за акни.

Прелистувајте малку по старите теми, пред да отворите нова.
Може и некој корисен совет да најдетенамигнување


Изменето од anastea - 16.Декември.2008 во 18:54
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 19:18
нека%20ти%20е%20срам kokoskite nemaat akni
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 21:05
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

мене ако ме прашуваш, ти ја препорачувам колекцијата Pure Zone на L'Oreal... проверено и 100% ефикасно, барем кај мене...

од што се состои колекцијата......... ќе може ли?
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 21:18
........NAAAAAAJDOBRO protiv akni e zelenata glina...среќа.....jas ja kupuvam vo apoteka i neznam dali ja ima kaj nas.....ali moazm da vi kazam deka rezultatite se.......100% vidliviсреќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 19:53
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

мене ако ме прашуваш, ти ја препорачувам колекцијата Pure Zone на L'Oreal... проверено и 100% ефикасно, барем кај мене...

од што се состои колекцијата......... ќе може ли?Од гел за миење лице (има обичен и со зрнца, кој повеќе е пилинг, можеш да одбереш), тоник за чистење лице и крем...
само, колекцијата е за помлада кожа, јас ја користев пред неколку години, кога имав 20-21 година, тогаш кожата ми беше најубава...
во глобала немам проблем со акни, имам мешовита кожа на лицето, порано многу повеќе ми се појавуваа во Т-зоната, сега ретко, па веќе не ја ни користам оваа колекција затоа што сега ми е преагресивна за мојата кожа...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 18:38
abe ja ke puknam...nekogas neam mnogu ama ako ne go cistam redovno mnogu iam...ama mn mn me nervira licedvo na mn supstanci vo kozmetikata sum alergicna...koristam gel i krema od puzzle a koristam tonik i pudra(ja stavam samo ako imam nekoja golema i crvena akna) na young derm
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 18:55
јас еве пред некој ден прочитав на интернет еден лек против акни, лекот е 5 пари, ептен помага (мислам на мене ми помага, а го користам веќе 4 дена)ама еве кој да го знаел...епа дечки фино-лепо ќе си идете у супермаркет, ќе си купите филтер-ќеси чај од пеперминт, ќе си сварате нели најнормално ко шо се вари чај (ама во никој случај да не ставате шеќер) и ќе го оставите 15-20 мин да се олади! потоа со памукче ќе натопите од чајот, ќе си поминете 2-3 пати низ лицето, а тоа што ќе ви остане во никој случај да не го фрлате, ќе си го ставите во некое шишенце или било што,и ќе си го користите и за понатака! инаку, се става три пати дневно (наутро, на пладне и навечеч пред спиење)! Па среќно
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 09:12
koga bev tinejdzer jas imav akni i pamtam deka bev mnogu nesrekna poradi toa i normalno barav lek.za se sto ke slusnev deka kaj nekoj dalo rezultati se probav,no samo privremeno mi go resavase problemot.no bev uporna i na kraj redovno pocnav da odam vo Silluette na klasicni tretmani,laser,specijalni maski so kislorod i kozata na liceto za pola godina mi stana kako kaj bebe.od togas pominaa mnogu godini i nikogas mi se nema pojaveno nitu edna akna,a sto e najvazno od se nemam ni edna traga deka nekogas vo zivotot sum imala problemi so kozata na liceto.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 15:11
Vo globala imam cisto lice sto se odnesuva do aknite,poveke imam problem so crvenilo na liceto..megjutoa znaat ponekogas da mi se pojavat akni na dolniot del od liceto kaj vratot i uporno ne se trgaat dolgo vreme..2-3 koi stojat bas onaka dolgo..ne sum isprobala nekoi kremi ili kolekcii,edinstveno odam redovno na cistenje na liceto od crnki,koi znaat da predizvikuvaat pojava na akni
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 22:28
колекцијата на Nivea visage -Young Bye Bye највеќе помага,..ја користам сеуште, многу е добра, ја има по аптеките 700 и нешто денари

Изменето од Командантица - 20.Февруари.2009 во 22:29
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
picky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 10:10
Jas imam problemi so akni i dermatolog (Dohcev, verojatno ste slusnale) mi preporaca eden cleanzer: NOVIDERM - go ima vo apteka avena, karsi stela, arkadija - okolu 600 denari e. Nautro i navecer so nego si go miam liceto, a posle toa stavam - rekonazol mast, i na krajot otkako ke se vpie gel protiv akni od fitofarm, i iskreno posle 4 dena imam epten rezultati! Se nadevam deka ke ti pomogne...
Mozno e da e problem so jajnici, taka da sea me cekaat ispituvanja...poz
Кон врв
Trena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 14:53
jas imam problem so akni.. i neznam sto se ne staviv na licevo i uste ne mozam da go oporavam. Vo pubertet nemav akni a sega licevo mi stana katastrofa:(( se mislam da odam kaj Dr.Dohcev...kazete dokolku nekoj imal slucaj kako mene- vo pubertet cisto lice a posle se promenilo, dajte sovet:(((
Кон врв
dalija80 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalija80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 11:21
Некој го спомнал лекот Роакутан? Постојат еден куп нус појави кои може да ве пратат цел живот од овој лек. Не им верувајте слепо на лекарите, они нјајчесто се грижат за својот џеб а не за вашето здравје.

Незнам кои се тие идиоти кои го препишуваат, а и како и е дозволено на таа една аптека да го продава овој лек, кога во САД е забранета продажба на истиот веќе една година, после многубројните тужби кои се покренати против фармацевтската куќа Roche која го произведува Roaccutane!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.