IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - !!! ПОТРЕБНА Е КРВ !!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

!!! ПОТРЕБНА Е КРВ !!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: !!! ПОТРЕБНА Е КРВ !!!
    Испратена: 16.Април.2008 во 14:05
Ве молам кој е крвна група нулта позитив (0 +) ако сака и ако може да даде крв за една другарка која боледува од леукемија. Сите центри за транфузиологија во државата се запознаени само кажете дека давате крв за НАТАША ГАЛЕВСКА! Доколку не сте оваа крвна група доволно ќе биде само поракава да ја препратите (или пренесете) на што е можно повеќе луѓе во државава па барем некој ќе се најде што ќе може да и помогне.
 
Однапред Ви благодарам за вашата помош и хуманост!!!
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 10:48

Прочитајте ја пораката во насловниот пост и ве молам соодветно реагирајте.

 
Фала! големо%20гушкање
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 13:56
ova go procitav sega na edna internet strana:
 

Itno e potrebna krv od O negativ i 0 pozitiv za eden kolega od Makedonski Sport. Se molat site koi ja imaat edna od ovie dve krvni grupi i sakaat da pomognat, neka se javat vo Redakcijata na Makednoski Sport 02 3212-019 za ponatamosni informacii. Odnapred vi blagodaram. Pozdrav do site humanitarni luge.
P.S. Ve molam prepratete ja porakava na vasite prijateli

jas sum O negativ, ama davav krv pred pomalku od 2 meseci...ne znam dali smeam pak da davam sega збунетост
kuliraj
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 13:57
i ova mi stigna na mail:
 

Itno se potrebni dve kesicki krv B negativ za operacija. Ve molam da
ja prepratite porakava do sekoj koj bi mozel da pomogne.

Kontakt tel: 070 505 807-Metodieva Deza
za devojce bolno od leukemija

kuliraj
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 13:59
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

ova go procitav sega na edna internet strana:
 

Itno e potrebna krv od O negativ i 0 pozitiv za eden kolega od Makedonski Sport. Se molat site koi ja imaat edna od ovie dve krvni grupi i sakaat da pomognat, neka se javat vo Redakcijata na Makednoski Sport 02 3212-019 za ponatamosni informacii. Odnapred vi blagodaram. Pozdrav do site humanitarni luge.
P.S. Ve molam prepratete ja porakava na vasite prijateli

jas sum O negativ, ama davav krv pred pomalku od 2 meseci...ne znam dali smeam pak da davam sega збунетост
 
nemoj da davas sega


Изменето од Delfin - 20.Јуни.2008 во 13:59
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 14:08
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

ova go procitav sega na edna internet strana:
 

Itno e potrebna krv od O negativ i 0 pozitiv za eden kolega od Makedonski Sport. Se molat site koi ja imaat edna od ovie dve krvni grupi i sakaat da pomognat, neka se javat vo Redakcijata na Makednoski Sport 02 3212-019 za ponatamosni informacii. Odnapred vi blagodaram. Pozdrav do site humanitarni luge.
P.S. Ve molam prepratete ja porakava na vasite prijateli

jas sum O negativ, ama davav krv pred pomalku od 2 meseci...ne znam dali smeam pak da davam sega збунетост
 
nemoj da davas sega
taka mi kaza i zenata sto mi zemase krv...deka najpreporaclivo e na 6 meseci. ama mi zema broj i mi kaza deka ako ima potreba ke mi se javat, zatoa sto sum retka krvna grupa, a mnogu mi bila jaka krvta среќа 
kuliraj
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 14:11
среќа браво....минимум 4 месеци мора пауза...јас сум давал во зорт на 4 месеци
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 11:24

Pocituvani, 

 

Poradi teskata zdravstvena situacija na tatkoto na Zaklina, potrebno e hitno doniranje na krv od bilo koja krvna grupa DENES (sreda 25. juni 2008 godina).

Krvta se donira za Boris Celkovski. Potrebno e da se naglasi za koe lice se daruva krv , dokolku ste vo moznost kontaktirajte i nekoj koj bi mozel da daruva krv  vo Klinikata za transfuziologija. 

 

Ve molam porakava preprakjajte ja do site do koi mozhete!

 

Ajde da pomogneme !!

 

Blagodaram



Изменето од Pravoslavie - 25.Јуни.2008 во 12:15
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 11:56
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

DENES (sreda 25. juni 2005 godina).

 
ваљда 2008 година
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 12:15
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

DENES (sreda 25. juni 2005 godina).

 
ваљда 2008 година
точно. Фала многу! Корегирав големо%20гушкање
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 09:14
Една молба до секого од Вас:
 
Што се однесува до потребите за крв, не е на одмет да се има постојано информација за количините на резервите на крв во Републичкиот Завод за Транфузиологија (РЗТ) и доколку си во можност - да донираш крв. Има еден фин сајт на кој можеш да прочиташ информации за резерви на крв (тоа е http://transfuzija.org.mk ), а можеш и да им пишеш е-маил на луѓето од РЗТ и да ги прашаш дали има потреба од донирање на крв од твојата крвна група или од било која крвна група за која можеш да донираш.
 
Резервите на крв се потребни секој ден !!!
 
Не заборавај дека со донирањето крв можеш да спасиш човечки живот!!!
 

Од друга страна, поради твоето не донирање на крв човек може да го загуби животот!!!



Изменето од Pravoslavie - 26.Јуни.2008 во 09:18
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 09:27
Е ова последново не е фер....тага
А што е со нас што не смееметага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 11:00
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Е ова последново не е фер....тага
А што е со нас што не смееметага
Не смееш - не смееш! Никој нема право да ти замери ако не смееш. Но, ако можеш да подариш крв, а не ја подариш, тоа е во превод она што го зборува Апостолот Јаков во своето Послание во Светото Писмо: “И така, секој кој може да прави добро, а не го прави, чини грев“
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 14:09
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Една молба до секого од Вас:
 
Што се однесува до потребите за крв, не е на одмет да се има постојано информација за количините на резервите на крв во Републичкиот Завод за Транфузиологија (РЗТ) и доколку си во можност - да донираш крв. Има еден фин сајт на кој можеш да прочиташ информации за резерви на крв (тоа е http://transfuzija.org.mk ), а можеш и да им пишеш е-маил на луѓето од РЗТ и да ги прашаш дали има потреба од донирање на крв од твојата крвна група или од било која крвна група за која можеш да донираш.
 
Резервите на крв се потребни секој ден !!!
 
Не заборавај дека со донирањето крв можеш да спасиш човечки живот!!!
 

Од друга страна, поради твоето не донирање на крв човек може да го загуби животот!!!

blagodaram za stranata голема%20насмевка ne sum znaela deka postoi, sega ke mozam da bidam vo tek големо%20гушкање
kuliraj
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.