IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Кујната на БАБА МИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кујната на БАБА МИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака Обратен редослед
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 21:00
Едната баба многу ја биваше во кујна, ептен мастрафи знаеше, другата слабо. Ама јас мислам дека ќе ги надминам и двете на нивни години.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 12:26
Баба ми знаеше да направи најубава каша...најубав кромидарник...најубав качамак...најубава пита...
Од како умре таа немам вкусено таква храна...тага
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 22:03

Баба ми прави најубави јуфки потпечени во рерна.......ммммммм.....
МИР со сите
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 21:36
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

мммм...баба ми правеше топеница(знае некој што е тоа???)
нели бабите најубаво готватнамигнување


да знае... ама нема пробано...... голема%20насмевка едната баба ич не е по ваквите работи, по посните... се знае кај неа, мрсничко да се касне... задоволство оваа баба дома,... е по ваквите поснички работи..... а таа третата баба... тага ... е таа ми правеше се што сакав... да и речев нешто во 2, во 3 веќе направено беше.... а и сукаше жената среќа
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 16:35
мммм...баба ми правеше топеница(знае некој што е тоа???)
нели бабите најубаво готватнамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 16:29
ednata baba gi pravse najubavite vanilici koi nekogas gi imam probano...a drugata najubaviot zelnik.....eh samo koga ke mi tekneсршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцеi mnogu mi e zal sto poveke gi nema
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 14:57
Каква само пита правеше баба ми леле неверојатно,требаше да и спомнам само и наредното утро ќе станеше во 5 и до 9 се готово и ќе ми речеше-Ајде станувај да јадеме,ќе се излади питето биро.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 14:53
Originally posted by sweetpoison sweetpoison напиша:

vikaat kaj baba jadenjeto bilo najslatko...baba mi ko drugite babi pola shishe zejtin u edna mandza stava, ama sto da se prai, toa sto e najkaloricno najdobro shmeka


исто..... тоа ти се вика да се знае која куќа мрсно јаде голема%20насмевкаголема%20насмевка

и често ми се случува, да не одам дома после школо, туку да одам кај баба да јадам па дома да си дојдам..... голема%20насмевка баба си е баба големо%20гушкање
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 22:26
Мајка ми поќе прај и поќе ја бива.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 20:25
najubava pita pravese. majka mi preubava tegnata praj ama baba mi zelnik praese najubav so znam....тага vcera bas zborevme so drugar za toa тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 20:24
Какви колачи со шербет прави....мммммм од едно може паметот да ти се зашекериса
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
sweetpoison Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweetpoison Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 12:21
vikaat kaj baba jadenjeto bilo najslatko...baba mi ko drugite babi pola shishe zejtin u edna mandza stava, ama sto da se prai, toa sto e najkaloricno najdobro shmeka
Кон врв
cafe Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cafe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 12:18
eee da bese sega ziva i zdrava baba mi.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 16:07
мојава не ја бива за манџи............ама соленки,месено лепче,зелник,јуфки,пита,јајчаник........да незнаеш колку ти е доста
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.